راه کارهای افزایش امنیت وایرلس

امروزه شبکه های وایرلس بسیار مورد استفاده قرار میگیرند و امنیت در آنها مسئله بسیار مهمی میباشد. برای اینکه ارتباط امنی داشته باشید تا اطلاعات سیستم مورد آسیب قرار نگیرد و یا اینترنتتان مورد استفاده فرد دیگری قرار نگیرد باید به امنیت شبکه بی سیم خود اهمیت ویژه ای دهید. در ادامه مطلب روش افزایش امنیت وایرلس را آموزش خواهیم داد.

افزایش امنیت وایرلس با تغییر نام کاربری و رمز عبور Admin

هسته مرکزی بیشتر شبکه های خانگی بی سیم، به مسیر یاب ها دسترسی دارند. برای تنظیم این قسمت، شرکت سازنده در داخل دستگاه، صفحه تنظیم اطلاعات را قرار داده است که به کاربر اجازه ورود و تغییر داده ها را میدهد. این ابزار توسط صفحه ورودی حمایت میشود و فقط به کاربر اصلی اجازه ورود میدهد.

به هر حال هکرهای اینترنتی به راحتی میتوانند به این امکانات دسترسی پیدا کنند.

یکی از راه های افزایش امنیت وایرلس تغییر رمز ورود به تنظیمات مودم است
یکی از راه های افزایش امنیت وایرلس تغییر رمز ورود به تنظیمات مودم است

شناسه و پسورد ورود به تنظیمات در مودم های وایرلس به صورت پیش فرض کلمه admin است. که توصیه میکنیم آن را تغییر دهید.

فعال کردن قابلیت رمزگذاری WPA / WEP می تواند باعث افزایش امنیت وایرلس

تکنولوژی بی سیم تلاش میکند پیغام را به گونه ای ارسال کند که به وسیله سایر دستگاه ها قابل خواندن نباشد. امروزه چنین تکنولوژی برای رمزگذاری وجود دارد. طبیعتا شما خواستار انتخاب بهترین شکل از رمزگذاری هستید که بتواند با ساده ترین تنظیمات کار کند.

تغییر مد امنیتی یکی از راههای افزایش امنیت است
تغییر مد امنیتی یکی از راههای افزایش امنیت است

پس یرای این کار همه ابزار های (Wireless) شبکه باید از تنظیمات رمزگذاری شناخته شده ای استفاده کنند. محبوب ترین آنها WEP / WPA میباشد که استفاده از آنها را به شما توصیه میکنیم.

برای افزایش امنیت وایرلس ، SSID پیش فرض را تغییر دهید

همه نقاط دستیابی مسیر یاب ها از نام شبکه ای استفاده میکنند که SSID نام دارد و کارخانه ها معمولا محصولاتشان را با SSID یکسان وارد بازار میکنند. برای مثال SSID همه دستگاه های شرکت LINKSYS، به طور عادی Linksys قرار داده شده اند.

نام شبکه خود را تغییر دهید
نام شبکه خود را تغییر دهید

دانستن SSID به تنهایی موجب ورود دیگران به شبکه شما نمیشود ولی برای شروع نقطه خوبی است. مهم تر این است که هکر با دیدن SSID پیش فرض، برای ورود مشتاق تر میشود، چون میداند که شبکه به درستی تنظیم نشده است. پس SSID پیش فرض را تغییر دهید.

برای افزایش امنیت وایرلس ، پخش عمومی SSID را خاموش کنید

در شبکه های بی سیم، نقطه دستیابی یا مسیریاب به طور معمول نام شبکه (SSID) را تا فاصله ای مشخص پخش میکند. این خاصیت برای مشترکانی که در حال حرکت بین خارج و داخل این محدوده هستند، طراحی شده است.

نگذارید بطور عمومی بتوان وایرلس شما را مشاهده کرد
نگذارید بطور عمومی بتوان وایرلس شما را مشاهده کرد

در منزل به این ویژگی نیازی نیست و این ویژگی، تعداد افرادی که دوست دارند به شبکه شما وارد شوند را افزایش میدهد. خوشبختانه بسیاری از Wireless ها اجازه غیرفعال کردن ویژگی پخش عمومی SSID را به مدیر شبکه میدهد.

One thought on “راه کارهای افزایش امنیت وایرلس

  • January 3, 2018 at 6:24 pm
    Permalink

    سلام ممنونم مطلب فوق العاده ای بود با سپاس

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد