راه کارهای افزایش عمر گوشی اندروید

گوشی های هوشمند این روزها برای هر فرد، یکی از مهمترین و ارزشمندترین ابزارها تلقی می شوند و در نتیجه هر گونه آسیب رسیدن به آنها می تواند خسارت های مادی و به ویژه معنوی زیادی داشته باشد؛لذا توصیه ما به شما این است که این عدم انجام این کارها با گوشی هوشمند خود را همواره مد نظر داشته باشید.

البته در مورد برخی از توصیه های زیر، بحث و مجادلاتی در جریان است و برخی کارشناسان در خصوص برخی نکات نظرات متفاوتی دارند؛ اما آنچه در ادامه می آید، توصیه های کارشناسی عمومی و عرفی پذیرفته شده در مورد صیانت و حفاظت هرچه بهتر و مطمئن تر از گوشی های هوشمند است.

توصیه ها بر این است که تا حد ممکن از انجام کارهای زیر در مورد گوشی هوشمند خود خودداری کنید. از انجام این کارها در مورد گوشی خود بپرهیزید!

افزایش عمر گوشی اندروید : خاموش نکردن گوشی

 

سعی کنید گوشی خود را هر از چند گاهی خاموش کنید
سعی کنید گوشی خود را هر از چند گاهی خاموش کنید

 

کارشناسان بر این باورند، برای جلوگیری از استهلاک شدید گوشی هوشمند به ویژه در خصوص باتری آن باید حداقل هر یک هفته یک بار آن را خاموش کنید، زیرا روشن بودن گوشی به شکل مداوم منجر به تحت فشار بودن شدید باتری خواهد شد. در نتیجه بهتر است، به جای کوک کردن ساعت گوشی هوشمند خود، یک ساعت زنگ دار بخرید و در طول شب و هنگام خواب به هوشمند خود استراحت دهید.

افزایش عمر گوشی اندروید : روشن گذاشتن WiFi و بلوتوث به شکل مداوم

 

استفاده مداوم از بلوتوث و وایفای عمر گوشی را کم میکند
استفاده مداوم از بلوتوث و وایفای عمر گوشی را کم میکند

 

هنگامی که بدون هیچ استفاده موردی، WiFi یا بلوتوث یا هر دو آنها در گوشی هوشمند فعال و روشن باشد، عملا انرژی گوشی به شکلی بی مورد هدر می رود. متأسفانه اغلب کاربران حتی در زمانی که خارج از منزل یا محل کار هستند و عملا به اینترنت دسترسی ندارند WiFi گوشی خود را روشن می گذارند که مصرف باتری را به شدت افزایش میدهد. بهترین کار عادت به خاموش کردن WiFi در مواقع غیر ضروری یا استفاده از نرم افزارهای مخصوص به این کار است.

افزایش عمر گوشی اندروید : استفاده از گوشی در آب و هوای نامناسب

 

از گوشی خود در هوای بارانی یا غبار الود کمتر استفاده کنید
از گوشی خود در هوای بارانی یا غبار الود کمتر استفاده کنید

 

گوشی هوشمند شما برای کار با یک دمای خاص طراحی شده و چنانچه در آب و هوایی بیش از اندازه سرد یا گرم قرار بگیرد، منجر به خالی شدن سریع باتری یا حتی خاموش شدن ناگهانی آن خواهد شد. این دما بین ۰ تا ۳۲ درجه سانتی گراد است. در چنین شرایطی بهترین کار خاموش کردن گوشی یا نگه داشتن آن در جیب لباس است تا از آسیب به باتری یا گوشی به شکل کلی اجتناب شود.

افزایش عمر گوشی اندروید : شارژ کردن هوشمند در تمام طول شب

 

شارژ نامناسب گوشی سبب آسیب جدی به گوشی شما می شود
شارژ نامناسب گوشی سبب آسیب جدی به گوشی شما می شود

 

معمولا بسیاری از ما کاربران عادت داریم گوشی هوشمند خود را در شب و هنگام خواب به شارژ بزنیم تا صبح با باتری پر از آن استفاده کنیم. اما برخی کارشناسان بر این نظر هستند که این کار اساسا ایده خوبی نیست. هرچند این موضوع یکی از آن موضوعات جنجالی است که هنوز بر سر صحت آن توافقی صورت نگرفته، گفته میشود، این کار منجر به آسیب باتری در بلند مدت می شود.

برخی کارشناسان بر این باور هستند که بهترین زمان برای کشیدن گوشی از شارژ، قبل از رسیدن به ۱۰۰ درصد است، زیرا باقی ماندن در شارژ بعد از پر شدن باتری به مرور زمان منجر به کاهش ظرفیت آن می شود.

افزایش عمر گوشی اندروید : شارژ بیش از اندازه یا خالی کردن کامل باتری

«شان بروسکی» مشاور ارشد یکی از شرکت های سازنده تجهیزات شارژ به نام Farbe Technik معتقد است، باتری های از نوع Lithium ion یعنی باتری هایی که در گوشی های هوشمند هم استفاده می شوند، بهترین کارایی خود را در بازه ۵۰ تا ۸۰ درصد شارژ دارند. خالی شدن کامل باتری هوشمند منجر به وارد شدن آن به حالت دشارژ عمیق می شود که خود منجر به آن می گردد که یون های باتری قادر به ذخیره شارژ نباشند.

در واقع اپل بر این عقیده است که باید با باتری ها همانند رویه های تغذیه رفتار کرد. همانطور که هیچ انسانی نباید بیش از اندازه یا کمتر از حد نیاز غذا بخورد، این موضوع در مورد باتری های Lithium ion هم صادق است.

افزایش عمر گوشی اندروید : استفاده از شارژهای متفرقه یا مربوط به گوشی های دیگر

 

استفاده از شارژهای متفرقه به گوشی شما صدمه می زند
استفاده از شارژهای متفرقه به گوشی شما صدمه می زند

 

هر باتری شارژر مخصوص خود با ولتاژ تعریف شده را دارد و بر اساس ظرفیت باتری و نوع آن این شارژر متفاوت است. در نتیجه استفاده از شارژرهای متفرقه هرچند می تواند منجر به شارژ شدن هوشمند شما باشد، در عین حال میتواند آسیب جدی به گوشی یا باتری آن نیز وارد کند. بهتر است پیش از استفاده از یک شارژر متفرقه، از همخوانی آن با باتری هوشمند ـ با استفاده از اطلاعات قبلی در مورد شارژر مخصوص گوشی خود ـ مطمئن شوید.

افزایش عمر گوشی اندروید : تمیز نکردن گوشی

 

سعی کنید گوشی خود را حداقل برای سلامتی خودتان نیز شده تمیز کنید
سعی کنید گوشی خود را حداقل برای سلامتی خودتان نیز شده تمیز کنید

 

گوشی های هوشمند منبعی از ویروس ها و آلودگی ها هستند. برای آنکه از این موضوع مطمئن شوید، کافی است بدانید وب سایت Mashable گزارش داده که ظرف غذای حیوانات و دستشویی ها جرم و آلودگی کمتری در هر اینچ مربع نسبت به گوشی هوشمند دارند! در نتیجه بهتر است هر چند وقت یک بار به فکر تمیز کردن گوشی هوشمند خود و ضد عفونی کردن آن با اسپری های مخصوص باشید.

در تحقیقی نشان داده شده که حجم باکتری های موجود بر روی گوشی ۱۸ برابر توالت های عمومی است
در تحقیقی نشان داده شده که حجم باکتری های موجود بر روی گوشی ۱۸ برابر توالت های عمومی است

استفاده با احتیاط از یک سوزن یا خلال دندان برای پاک کردن اجرام از حاشیه های گوشی نیز مناسب است.

کارهایی که نباید هیچ وقت با گوشی خود بکنید!

افزایش عمر گوشی اندروید : عدم استفاده از گذرواژه بر هوشمند

 

برای افزایش امنیت دستگاه خود حتما از گذرواژه استفاده کنید
برای افزایش امنیت دستگاه خود حتما از گذرواژه استفاده کنید

 

البته این موضوعی است که بارها در مورد آن هشدار داده شده و اکنون نیز بسیاری از کاربران از الگو یا گذرواژه برای حفاظت ابتدایی از گوشی هوشمند خود استفاده می کنند. این توصیه برای آن دسته از کاربرانی است که بنا به هر دلیل از جمله تنبلی گوشی خود را بدون هیچ گذرواژه یا مکانیزم حفاظتی رها کرده اند. همچنین باید توجه داشت که استفاده از گذرواژه به نسبت با استفاده از الگو ضریب امنیتی فوق العاده بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد، لذا توصیه این است که تا حد امکان به جای استفاده از الگو از گذرواژه بر روی هوشمند خود استفاده کنید.

افزایش عمر گوشی اندروید : اجازه به برنامه برای دسترسی به اطلاعات موقعیت جغرافیایی

 

به برنامه های ناشناس اجازه دسترسی به GPS گوشی خود را ندهید
به برنامه های ناشناس اجازه دسترسی به GPS گوشی خود را ندهید

 

نرم افزارهایی مانند نقشه ها و مسیریاب ها برای آنکه به درستی کار کنند، نیازمند دسترسی به اطلاعات مکان جغرافیایی شما یا همان Location Service هستند. همچنین این برنامه ها هر زمان که نیاز به استفاده از این ابزار داشته باشند، شما را در جریان قرار می دهند. سایر برنامه ها اما نیازی به دسترسی به این امکان ندارند و اگر هر برنامه متفرقه ای نیاز به این دسترسی داشت، بهترین حالت این است که به آن شک کنید.

در نتیجه بهتر است برای سایر برنامه های غیر متفرقه، Location را خاموش کنید.

افزایش عمر گوشی اندروید : فعال کردن اعلان یا Notification برای هر یک از برنامه ها

 

با استفاده از روش فوق می توانید نوتیفیکیشن های برنامه ها را خاموش نمایید
با استفاده از روش فوق می توانید نوتیفیکیشن های برنامه ها را خاموش نمایید

 

اعلان ها صرف نظر از آنکه مدام گوشی شما را به صدا درمی آورند، نیاز به برقراری ارتباط مخابراتی یا اینترنتی مداوم دارند. نتیجه این موضوع نیز کاهش سریع ذخیره باتری است. در نتیجه بهترین راه برای رهایی از مزاحمت های بی مورد و نجات ذخیره باتری غیر فعال کردن اعلان های غیر ضروری در تنظیمات گوشی هوشمند است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد