ذخیره اسم فایل ها و فولدرها و آدرس آنها بصورت دسته جمعی

گاهی نیاز به ذخیره کردن نام یا آدرس فولدرهای داخل هارد یا هر فضایی در سیستم های کامپیوتر ها داریم. این امر مخصوصا برای کلکسیونرها یا آرشیوداران آهنگ یا فیلم و سریال ها ضروریست. قرار نیست برای ذخیره نام و آدرس تک تک فایل ها اقدام کنیم. با ترفندی که در ادامه ارائه می کنیم می توانید به جای کپی پیست های طولانی با چند کلیک ساده نسبت به ذخیره اسم فایل ها و فولدرها و آدرس آنها اقدام کنید. با BigETek همراه باشید.

اگر همراه ما باشید می دانید که در ادامه معرفی نرم افزار مدیریت فایل XYplorer در PC وعده آموزش ترفندهای دیگر این نرم افزار را داده بودیم.با این مقدمه به ادامه آموزش می پردازیم.

مطلب مرتبط: نشان دادن حجم فولدر در ویندوز با استفاده از برترین فایل منیجر

ذخیره اسم فایل ها و فولدرها

1- دانلود نرم‌افزار XYplorerبعد از دانلود نرم افزار از این لینک آنرا کرک کرده و باز نمایید.

2- انتخاب فایل: حال به سراغ فولدری که فایل هایتان درون آن هستند و قصد ذخیره نام آنها در یک فایل ورد دارید بروید. سپس فایل هایی را که می خواهید انتخاب کنید.

ذخیره اسم فایل ها
ذخیره اسم فایل ها بطور دسته جمعی

3- ذخیره نام ها: حال باید کلید های ترکیبی Ctrl+Shift+P را بزنید تا نام فایل هایی که در قسمت قبلی انتخاب کردید بصورت دسته جمعی در حافظه وارد شود. یا می توانید از مسیر زیر که در تصویر نیز نشان داده شده اقدام کنید. گزینه های دیگر نیز برای ذخیره اطلاعات بیشتر ممکن است. مثلا برای اسم و آدرس فایل ها باید Ctrl+P را بزنید.

ذخیره اسم فایل ها بطور دسته جمعی
ذخیره اسم فایل ها بطور دسته جمعی

3- ذخیره نام ها: حال سپس یک فایل ورد یا نوت پد باز کرده و اطلاعات موجود در حافظه یا Clipboard را با کلید های ترکیبی Ctrl+V یا همان گزینه Paste در آن وارد کنید.

ذخیره اسم فایل ها
ذخیره اسم فایل ها

One thought on “ذخیره اسم فایل ها و فولدرها و آدرس آنها بصورت دسته جمعی

  • December 13, 2016 at 3:42 pm
    Permalink

    ممنونم بسیار عالی

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد