ذخیره آفلاین سایت ها در موبایل بصورت PDF

بسیاری از مواقع به علت دسترسی نداشتن به اینترنت ممکن است بخواهید به محتویات وب‌سایت خاصی دسترسی داشته باشید اما طبعیتا به علت نداشتن اینترنت این امر برای شما ممکن نبوده است. امروز آموزشی را برای شما تدارک دیده‌ایم که از این پس با ذخیره کردن وب‌سایت‌های مورد نیاز خود بتوانید در صورت عدم دسترسی به اینترنت حداقل به محتویات آن دسترسی داشته باشید. البته برای این کار در ابتدا باید به اینترنت متصل باشید تا بتوانید محتویات وب‌سایت مورد نظر را ذخیره کنید. در ادامه نحوه ذخیره آفلاین سایت ها را موبایل ها آموزش می دهیم.

نحوه ذخیره آفلاین سایت ها در موبایل بصورت PDF

در اندروید، مروگرهای زیادی این قابلیت را به کاربران خود ارائه می‌دهند. در این آموزش دو مرورگر محبوب اندرویدی، گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس، را مد نظر قرارداده‌ایم.

هرچند در صورت داشتن گوشی هایی با برند های خاص مثلا سامسونگ با در اختیار گرفتن اپلیکیشن مرورگر اختصاصی غیر قابل انتقال به دیگر گوشی ها، ذخیره صفحات وب امری بسیار آسان است. اما آنچه در این مطلب اهمیت دارد، این است که تمامی گوشی به دستان بتوانند از ذخیره کردن صفحات وب بهره ببرند.

نحوه ذخیره آفلاین سایت ها در کروم

مرورگر کروم در اندروید، برخلاف رایانه‌های شخصی، به کاربر امکان ذخیره کردن محتویات کامل یک وب‌سایت را نمی‌دهد در نتیجه کاربر برای ذخیره کردن وب‌سایت باید آن را به صورت فایل PDF ذخیره کند تا بتواند در هر زمانی به آن دسترسی داشته باشد. برای این کار کافی است وارد مرورگر کروم در اندروید شده، وب‌سایت مورد نظر خود را باز کنید و پس از باز شدن کامل وب‌سایت(یکبار از بالا به پایین بروید تا مطمعن شوید که تمامی عکس ها لود شده اند!) سپس بر روی علامت سه نقطه برای وارد شدن به منوی این مرورگر بروید. سپس گزینه‌ی Print را انتخاب کنید. مانند تصویر زیر،

ذخیره آفلاین سایت ها در کروم
ذخیره آفلاین سایت ها در کروم

بعد از آن می‌توانید وب‌سایت مورد نظر را به صورت فایل PDF در گوشی خود ذخیره کنید. می‌توانید تنظیمات فایل PDF را تغییر دهید برای مثال با انتخاب رنگ Black & white و همچنین رنج صفحات کمتر بجای تمامی صفحات حجم فایل PDF ذخیره شده را کاهش دهید. سپس در بخش دانلودهای خود PDF را ذخیره کرده و حتی نام آن را نیز تغییر دهید.

bigetek.com-ذخیره-آفلاین-سایت-ها2

حال می توانید به فایل منیجر خود سری بزنید و فایل ذخیره شده در آنجا را مشاهده کنید. مسیر ذخیره شده را می توانستید تغییر دهید اگر روی گزینه Downloads نمیزدید. اما اگر روی Downloads زدید برای دیدن فایل خود به آدرس phone/sdcard/Download در گوشی خود بروید.

محل ذخیره شدن pdf
محل ذخیره شدن pdf

نحوه ذخیره آفلاین سایت ها در فایرفاکس

در مرورگر فایرفاکس اندروید نیز تقریبا اکثر مراحل شبیه به مروگر گوگل کروم است. بعد از باز شدن وب‌سایت مورد نظر مسیر Menu -> Page -> Save As PDF را دنبال کرده تا بتوانید وب‌سایت مورد نظر را به عنوان فایل PDF در مسیر دلخواه خود ذخیره کنید.

دخیره کردن وب‌سایت‌ها به صورت فایل PDF فایل‌های ویدیویی موجود در سایت را تحت هیچ‌عنوان ذخیره نخواهد کرد اما عکس‌هایی که در میان متن قرار گرفته‌اند ذخیره خواهند شد.

مرورگر های دیگری نیز از این مزیت بهره می برند مانند Opera و UC و … منتهی مرورگر های محبوب کروم و فایرفاکس بتنهایی اکثر برند های موبایل را پوشش می دهند.

برای دانلود آخرین ورژن مرورگرهای Firefox و Chrome و Opera … می توانید به کانال BigETek@ بپیوندید و نام مرورگر خود را جستجو  و سپس دانلود کنید.

در کانال سرگرمی و تکنولوژی با حضور خود ما را همراهی کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد