تنظیم گوشی اندرویدی برای ارسال و دریافت اس ام اس بر روی کامپیوتر

گاهی در محیط هایی قرار داریم که نسبت به در دست داشتن گوشی و مشغول بودن با آن حساسیت هایی وجود داشته باشد ، ولی نسبت به استفاده از کامپیوتر چنین حساسیتی وجود نداشته باشد.در ادامه با استفاده از برنامه های اندرویدی به آموزش دریافت اس ام اس بر روی کامپیوتر خواهیم پرداخت. با این روش اس ام اس ها بطور مستقیم بر روی کامپیوتر شما دریافت خواهند شد.

توجه: در این مقاله از یک گوشی Samsung Galaxy Note III  ، لپ تاپ HP i3 و یک روتر بیسیم TP-LINK استفاده شده است. شما نیازی به اتصال به اینترنت ندارید تنها یک اتصال بیسیم کافی است.

 

دریافت اس ام اس بر روی کامپیوتر : آمادگی

 

برای اینکه SMS را بطور مستقیم بر روی PC و یا MAC دریافت کنید به موارد زیر نیاز دارید :

 

  • یک کامپیوتر ویندوزی یا یک کامپیوتر مک
  • یک گوشی یا تبلت با جایگاه SIM
  • یک مرورگر خوب بر روی PC ما Firefox را پیشنهاد می دهیم
  • یک ارتباط بیسیم خوب

 

برای دریافت اس ام اس بر روی کامپیوتر باید مراحل زیر را انجام دهید :

۱- نصب برنامه 

برای اینکه بتوانید اس ام اس ها را بر روی کامپیوتر دریافت کنید از برنامه AirDroid کمک میگیرید. در مقاله زیر نحوه اتصال و استفاده از AirDroid به عنوان روشی برای اتصال گوشی به کامپیوتر آموزش داده شده است.

مقاله مرتبط روش های اتصال گوشی به کامپیوتر

 برنامه AirDroid را می توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید :

دانلود از گوگل پلی

اگر در دانلود کردن از گوگل به علت محدودیت های آن مشکل دارید می توانید به روشی که در مقاله زیر آموزش داده شده مراجعه کنید :

مقاله مرتبطآموزش دانلود برنامه از گوگل پلی

2- یک نکته مهم

قبل از اینکه برنامه را اجرا کنید مطمئن شوید که دستگاه اندرویدی و PC هر دو به یک شبکه متصل هستند. می توانید این مورد را به راحتی بر روی PC و دستگاه اندرویدی خود چک کنید. بطور مثال ما در شکل زیر به شبکه Gunz Home متصل شده ایم. و پیشنهاد می کنیم تنها به شبکه ای امن متصل شوید ( خصوصا برای انجام کارهایی که در این مقاله گفته می شود)

چک کردن اتصال به شبکه یکسان
چک کردن اتصال به شبکه یکسان

3- اجرا بر روی تلفن

حال برنامه ای که نصب کرده اید را بر روی تلفن اجرا کنید. آنگاه صفحه ای مشابه تصویر زیر را خواهید دید :

برنامه AirDroid
برنامه AirDroid

همانطور که می بینید دو روش برای اتصال به PC وجود دارد. روش اول چک کردن QR از یک سایت مشخص است. روش دوم که خیلی ساده تر است و تنها از شما می خواهد جند عدد را تایپ کنید.

4- انتقال به PC

 در داخل مرورگر آدرس دستگاه و پورت که داخل برنامه AirDroid داده شد را وارد کنید. برای مثال در زیر تصویر آن نشان داده شده است:

وارد کردن آدرس IP و پورت دستگاه اندرویدی
وارد کردن آدرس IP و پورت دستگاه اندرویدی

پس از وارد کردن آدرس کلید اینتر را بزنید ( مطمئن شوید که آدرس و پورت را درست وارد کرده اید اگر نمیدانید که آدرس و پورت چگونه بدست می آید به مقاله روش های اتصال گوشی به کامپیوتر مراجعه کنید )

5- تائید اتصال 

پس از وارد کردن آدرس در مرورگر در مرحله قبل یک پیغام برای دادن اجازه اتصال در برنامه AirDroid ظاهر خواهد شد که با زدن Accept می توانید به این اتصال اجازه دهید.

قبول درخواست اتصال در داخل دستگاه اندرویدی
قبول درخواست اتصال در داخل دستگاه اندرویدی

6- در داخل مرورگر

اگر به داخل مرورگر PC برگردید صفحه ای مشاهده می کنید که تمامی امکاناتی که برنامه AirDroid به شما برای کنترل دستگاه اندرویدی به شما میدهد را مشاهده خواهید کرد. اما این آموزش معطوف به نحوه دریافت و ارسال SMS از طریق PC است.

امکانات و کنترل هایی که برنامه AirDroid برای کنترل دستگاه اندرویدی به شما می دهد
امکانات و کنترل هایی که برنامه AirDroid برای کنترل دستگاه اندرویدی به شما می دهد

بر روی آیکون Messaging کلیک کنیدآنگاه یک پنجره جدید باز خواهد شد، که تمامی پیام های شما را نمایش  می دهد. این پنجره یک پنجره اخلی است که می توانید اندازه آن را تغییر دهید.

قسمت مربوط به ارسال و دریافت پیام
قسمت مربوط به ارسال و دریافت پیام

7- شروع به ارسال و دریافت

حال می توانید به دوستان خود در داخل PC پیام بفرستید و نمایش آن مشابه آنچه در داخل گوشی خود دارید خواهد بود. اسامی مخاطبین گوشی شما در داخل PC قابل مشاهده است بنابراین می توانید به هر فردی که مایلید SMS ارسال کنید.یا یک SMS دریافتی را خوانده و پاسخ دهید.

ارسال پیام به مخاطبین دلخواه
ارسال پیام به مخاطبین دلخواه
دریافت پیام از مخاطبین و پاسخ به آن ها تماما در داخل کامپیوتر
دریافت پیام از مخاطبین و پاسخ به آن ها تماما در داخل کامپیوتر

در داخل کامپیوتر یک هشدار برای دریافت پیام نمایش داده خواد شد در نتیجه می توانید به کارهای دیگر خود بپردازید و در صورت دریافت SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد