خالی کردن تلگرام ، واتس اپ ، هایک ، لاین و.. از عکس ها بطور اتوماتیک

اگر از کاربران شبکه های مجازی باشید حتما بعد از گذشت مدتی شاهد کند شدن گوشی خود یا حداقل آن برنامه مجازی مثل تلگرام یا واتس آپ یا لاین و … شده اید. این مشکل بخاطر حافظه محدود گوشی های همراه ماست. مطمعنا شما هم زمان اضافی ندارید که نسبت به حذف بسیاری از عکس هایی که در طول ماههای گذشته دیده اید، بپردازید. مخصوصا اگر حافظه گوشی ما کم نیز باشد. اما چاره چیست؟ حذف و خالی کردن تلگرام ، واتس آپ و لاین از این عکس های اضافی بطور غیر مستقیم. برای بررسی این مورد با BigETek باشید.
باید با عباراتی پرکاربرد چون حذف عکسها در تلگرام، حذف عکسهای قبلی در تلگرام و روش حذف عکسهای تلگرام آشنا باشید. حذف عکس های ناخواسته و بدون کاربرد برای تعداد عکسهای کم آسان است اما اگر تعداد عکسهای دانلود شده زیاد باشند ممکن است با مشکل مواجه شوید. برای جلوگیری از ذخیره شدن عکس های تلگرام ، واتس اپ و.. حذف خودکار آنها در ادامه توضیحاتی را ارائه کرده ایم. هم چنین میتوانید باروش هایی برای افزایش فضای خالی در اندروید نیز آشنا شوید.

خالی کردن تلگرام ، واتس اپ و.. با استفاده از Magic cleaner

برای حذف خودکار عکسهای بدون کاربرد در برنامه های WhatsApp, Line, Viber, Telegram, Hike ، میتوان از اپلیکیشن Magic Cleaner استفاده کرد. با استفاده از این برنامه به راحتی همه عکسهای بدون کاربردی که در گروه ، کانال و چت های خصوصی دانلود و رد و بدل شده است را میتوانید حذف کنید. ابتدا آخرین ورژن برنامه Magic Cleaner را از گوگل پلی دانلود کنید.

DownloadGooglePlay

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را کپی و در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

خالی کردن تلگرام
خالی کردن تلگرام

این اپلیکیشن فعلا تنها برای دستگاههای اندرویدی طراحی شده است. پس از نصب و اجرای آن کافی است ابتدا بر دکمه Next تپ کنید ، پس از آن برنامه شروع به بررسی حافظه دستگاه شما میکند(شماره1). برای استفاده از این اپلیکیشن لازم است به اینترنت وصل باشید. این اپلیکیشن عکسهای روی دستگاه شما را با عکسهای موجود در پایگاه داده اینترنتی مقایسه میکند و نتیجه میگیرد که عکسها بدون کاربرد هستند و یا نه و این کار را در زمان بسیار کوتاهی انجام میدهد. البته شما با روشهایی قادر خواهید بود سطل آشغال اندروید چاره حذف ناگهانی فایل ها را فعال کنید. پس از آنالیز مموری با دیتابیس برنامه و پیدا کردن عکس های بدون کاربرد دانلود شده توسط اپ های پیامرسان از نظر برنامه در صورتی که با حذف آنها موافق بودید بعد روی دکمه Clean تپ کنید تا تمامی عکسهای بدون کاربرد پاک خواهند شد(شماره2).

خالی کردن تلگرام ، واتس اپ و.. با استفاده از Gallery Doctor

تقریبا Gallery Doctor  برای شناسایی و پاک کردن عکس و ویدیو های تکراری در اندروید دارد و همچنین با استفاده از آن میتوانید عکسهای اضافی گالری گوشی خود را اسکن و پاک کنید تا فضای آزاد حافظه دستگاه شما بیشتر شود. برای شروع ابتدا اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید.

DownloadGooglePlay

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را کپی و در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

خالی کردن تلگرام
خالی کردن تلگرام

با باز کردن آن Skip را انتخاب کنید. (شماره1). سپس برای چند لحظه منتظر بمانید تا اپلیکیشن عکس های ناخواسته گالری شما را جست و جو و اسکن کند. بعد از اتمام جست و جو صفحه ای مثل زیر را مشاهده میکنید که در قسمت بالا آن میزان فضای باقی مانده حافظه و درصد کلی سلامت (مفید بودن) عکس ها نمایش داده میشود ، در زیر این بخش دسته عکس های ناخواسته (عکس های بدون کاربرد) ، عکس های تکراری ، اسکرین شات ها ، عکس های اپ هایی مثل واتس اپ و.. با درصد و نمودار رنگی نمایش داده میشوند(شماره2).

با انتخاب هر نمودار ، عکس های مرتبط با آن نمایش داده میشود که شما میتوانید پس از بررسی آنها با دکمه لایک و دیسلایک اقدام به پاک کردن یا نگهداری آنها کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد