حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز

آیا یو اس بی شما پس از اتصال توسط ویندوز شناسایی نشد؟ یا خطای “USB device not recognized ” را دریافت کرده اید ؟ امروزه استفاده از USB کم کم جای دیسک های نوری را دارد می گیرد. هر سیستمی ممکن است به دلایلی پس از اتصال فلش به آن نتواند فلش وصل شده را شناسایی کند ، بنابراین باید بتوانیم مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز را رفع کنیم تا در انجام کارهای ما تعللی پیش نیاید.

امروزه بیشتر دستگاه های جانبی مانند ماوس ، کیبورد، دوربین ، تلفن و پرینتر کامپیوتر با استفاده از USB با کامپیوتر ارتباط برقرار می کنند.

درگاه USB برای برخی از کاربرد های دیگر ممکن است مورد استفاده قرار گیرد این درگاه بیشتر اوقات بدرستی کار می کند ولی گاها ممکن است توسط سیستم عامل شناسایی نشود. موضوع عجیب در این مشکل این است که درگاه بدرستی کار می کند مثلا می توان توسط آن گوشی را شارژ کرد اما همان پورت نمی تواند دوربین را شناسایی کند.

پیغام عدم شناسایی usb
پیغام عدم شناسایی usb

در ادامه راه حل هایی برای مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز ارائه می شود که با بکار بستن آنها می توانید این مشکل را حل کنید، گفتنی است که معمولا چند تا از آنها مشکل را رفع می کند.

حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز : روش اول – خاموش کردن کامپیوتر

یک بار کامپیوتر را خاموش روشن کنید ، پس از خاموش کردن کامپیوتر آن را از برق بکشید ممکن است کمی عجیب و یا خنده دار به نظر برسد ولی گاهی برخی کامپیوتر ها مقداری برق در داخل خود ذخیره میکند که در نتیجه تنظیمات قبلی بطور کامل از آنها پاک نمی شود. معمولا سازنده ها این امکان را برای زمانی که می خواهید بصورت از راه دور کامپیوتر را روشن کنید، ایجاد می کنند.

مادر بورد یک برد است که تمامی سخت افزارها به آن وصل می شوند از جمله درگاه های USB. گاهی مادر بود نیاز دارد که reboot یا دوباره راه اندازی شود ( خاموش شود بطوری که همه تنظیمات آن از بین برود و بعد روشن شود ) گاهی برخی از پورت های یو اس بی از کار می افتند. یک میکروپروسسور کوچک بر روی مادربورد وجود دارد که پس از ریبوت، درایور ها را دوباره راه اندازی می کند و دستگاه شما را می تواند شناسایی کند.

بنابراین ابتدا از Shut Down برای خاموش کردن کامپیوتر خود استفاده کنید یا از دکمه خاموش روشن روی کیس استفاده کنید و سپس کامپیوتر را چند دقیقه ( تا تمامی خازن ها دی شارژ شوند ) از پریز بکشید و دوباره به پریز بزنید و دستگاه را دوباره با USB امتحان کنید.

حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز : روش دوم – بروزرسانی درایور های دستگاه

اگر ویندوز نمی تواند دستگاه شما را شناسایی کند این امکان وجود دارد که اگر داخل Device Manager خود را ببینید دستگاه را بصورت  “Unknown Device” نمایش دهد.شما می توانید با کلیک بر روی start و تایپ devmgmt.msc و یا رفتن به کنترل پنل و پیدا کردن Device Manager، به این قسمتبروید.

دستگاه usb شناسایی نشده
دستگاه usb شناسایی نشده

در این صورت روی Unknown Device  کلیک راست کنید و با کلیک بر روی Properties و سپس در سر برگ Driver و سپس کلیک بر روی Update Driver ، درایور خود را بروز رسانی کنید.

بروزرسانی درایور
بروزرسانی درایور

اگر این روش کار نکرد یعنی درایور دستگاه شما در سایت ویندوز وجود ندارد و باید آن را از سایت سازنده دستگاه خود دریافت کنید. اگر دستگاه شما فلش است مشکل از درایور نیست.اگر دستگاه پرینتر یا پد نقاشی است باید درایور آن را بر روی سیستم خود نصب کنید.

حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز : روش سوم- ری استارت و قطع دستگاه های USB

راه بعدی که می توانید امتحان کنید این است که تمامی USB ها را قطع کنید و سپس کامپیوتر خود را ری استارت(restart) کنید. هنگامی که کامپیوتر مجددا بالا آمد سعی کنید دستگاه USB که دچار مشکل شده بود را به کامپیوتر وصل کنید.

اگر در یک درگاه شناسایی نشد پورت های دیگر USB را امتحان کنید. گاهی ممکن است مشکل سخت افزاری خاصی برای یکی از درگاه ها بوجود  آید.اگر در پورت های دیگر هم مشکل وجود داشت به خواندن ادامه دهید.

حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز : روش چهارم- USB Root Hub

راه حل دیگر این است که Device Manager را باز کرده و شاخه USB Serial Bus Controllers بگسترانید و در زیر شاخه آن بر روی USB Root Hub کلیک راست کنید و از آن ، Properties را انتخاب کنید.

مشاهده usb root hub
مشاهده usb root hub

به سر برگ Power Management بروید و تیک Allow the computer to turn off this device to save power را بر دارید. اگر بیش از یک USB Root Hub دارید این کار را برای بقیه آنها تکرار کنید. این قسمت به کامپیوتر اجازه می دهد به طور خودکار گاهی USB را برای صرفه جویی در مصرف انرژی ( خصوصا در لپ تاپ ها ) خاموش کند که ممکن است آن را روشن نکرده و کلا نتوانید از USB استفاده کنید.

برداشتن تیک Allow the computer to turn off this device to save power
برداشتن تیک Allow the computer to turn off this device to save power

بعد از آن OK کرده و کامپیوتر را ری استارت کنید. دستگاه را به USB وصل کنید اگر باز در خواندن مشکل داشت به همین قسمت برگشته و گزینه ای را که تغییر داده بودید را تیک دار کنید. ولی اگر دستگاه تشخیص داده شد آن گزینه را بدون تیک بگذارید باقی بماند.

حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز : روش پنجم- اتصال مستقیم به کامپیوتر

گاهی ممکن است مشکل از هاب usb مشکل پیدا کرده باشد. بطور مثال برخی از مادربورد ها تعداد usb های کمی دارد  و برای افزایش آنها از هاب های USB استفاده می کنیم . برای اینکه مشکل هاب مانع از اتصال دستگاه به کامپیوتر نشده باشد یک بار آن را جدا کرده و یا از یک درگاه مستقیم که بر روی مادربورد است (پشت کیس) استفاده کنید.

گاهی برای ارزان تمام شدن دستگاه های هاب ایده هایی نظیر حذف برخی خط های اطلاعاتی به ذهن سازنده ها می رسد که مشتریان را نیز به دردسر می اندازد. اگر ویندوز شما 8 یا 8.1 است یک تنظیم کننده توسط مایکروسافت ارائه شده است که می توانید از لینک زیر آن را دانلود کنید و از آن برای رفع مشکل USB استفاده کنید.

دانلود برنامه درست تنظیم کننده مشکلات USB

حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز : روش ششم- استفاده از خطایاب

اگر روش هایی که تاکنون ارائه شد پاسخگو نیست می توانید برنامه  Windows USB Troubleshooter را دانلود کنید که یک برنامه رفع مشکلات مربوط به USB است. این برنامه مجانی است و با ویندوزهای XP ، Vista و 7 کار میکند.

استفاده از windows usb troubleshooter
استفاده از windows usb troubleshooter

می توانید با فشردن دکمه ای که بالا در تصویر نشان داده شده است به کشف و رفع مشکل آن بپردازید. این روش بیشتر برای حالاتی است که مشکلات بقدری فنی است که ممکن است برای یک کاربر معمولی قابل رفع نباشد.

حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز : روش هفتم- بروزرسانی هاب عمومی USB

اگر خطای Unknown Device را بر روی Device Manager خود دریافت می کنید همچنین بقیه روش های گفته شده را نیز امتحان کردید. Device Manager خود را باز کنید و شاخه Universal Serial Bus Controllers را بگسترانید.

بروزرسانی generic usb hub
بروزرسانی generic usb hub

شما باید حداقل یک مورد با نام Generic USB Hub را در آن مشاهده کنید. در برخی از کامپیوترها ، ممکن است دو مورد ، سه و بیشتر از آن دیده شود.بر روی اولی کلیک راست کنید و Update Driver Software را انتخاب کنید.

انتخاب درایور
انتخاب درایور

هنگامی که دیالوگ مربط به بروزرسانی بالا آمد گزینه Browse my computer for driver software را انتخاب کنید.

انتخاب generic usb hub به عنوان درایور
انتخاب generic usb hub به عنوان درایور

سپس بر روی گزینه Let me pick from a list of device drivers on my computer در زیر صفحه باز شدهکلیک کنید.

از داخل لیست Generic USB Hub را انتخاب کنید. بطور معمول گزینه دیگری در لیست نخواهید دید. پس از انتخاب آن گزینه Next را بزنید و بعد از کامل شدن نصب آن، بر روی گزینه close کلیک کنید.

در این مرحله صفحه Device Manager بروز رسانی می شود که یا در این مرحله دستگاه هنوز بصورت unknown device خواهد بود و یا شناسایی می شود. اگر هنوز بصورت unknown device است این مرحله را برای همه Generic USB Hub  ذیگر بر روی لیست تکرار کنید.

حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز : روش هشتم- حذف دستگاه های USB

این مرحله را در آخر گفتیم زیرا به حذف دستگاه های USB از سیستم می پردازیم و ری استارت میکنیم . در این روش ممکن است ویندوز در تشخیص خودکار دستگاه های یو اس بی مشکل پیدا کند. بنابراین در استفاده از این روش احتیاط کنید زیرا ممکن است دیگر هیچ دستگاه USB در سیستم شما قابل خواندن نباشد.

به Device Manager بروید و شروع به حذف هر یک از موارد که در زیر شاخه USB Serial Bus Controllers قرار دارد بپردازید. قبل از هر دستگاهی آن دستگاه هایی را که بصورت Unknown Device هستند را حذف نمایید.

حذف USB ها
حذف USB ها

حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز : روش نهم- حذف دستگاه های پنهان

بصورت پیش فرض Device Manager تمامی دستگاه هایی را که به سیستم متصل شده اند را نشان نمی دهد. بلکه تنها آنهایی که در حال حاضر متصلند را نشان می دهد. برای مثال اگر یگ پرینتر USB را به سیستم متصل کنید و در حال حاضر از آن استفاده نکنید و از سیستم جدا کرده باشید،درایور آن بر روی سیستم نصب شده باقی می ماند ، ولی در Device Manager نشان داده نمی شود.

برخی دستگاه های USB پنهان می توانند برای کامپیوتر مشکل ایجاد کنند و مانع از شناسایی یو اس بی در کامپیوتر شوند. شما می توانید دستگاه های پنهان که در Device Manager قابل مشاهده نیستند را ابتدا با باز کردن command prompt و سپس تایپ دستورات زیر ببینید :

دستورات لازم برای نمایش دستگاه های پنهان
دستورات لازم برای نمایش دستگاه های پنهان

دستور زیر را وارد کنید و سپس Enter کنید :

set DEVMGR_SHOW_DETAILS=1

سپس دستور زیر را تایپ و Enter کنید :

set DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1

و آنگاه دستور زیر را وارد کنید :

start devmgmt.msc

هنگامی که Device Manager بارگذاری شد گزینه View را باز کنید و بر روی Show Hidden Devices کلیک کنید.

نمایش دستگاه های پنهان
نمایش دستگاه های پنهان

سپس در داخل لیست به شاخه های Imaging Devices, Universal Serial Bus Controllers و Unknown Devices بروید و هرچیزی که در آن بصورت کدر (خاکستری به معنی پنهان ) و یا  unknown device بود را کلیک راست کرده و Uninstall را انتخاب کنید. حذف دستگاه های قدیمی USB اجازه میدهد تا دستگاه های جدید بهتر کار کنند .

حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز :روش های دیگر

 1. کابلی که با آن دستگاه را به usb وصل می کنید را عوض کنید
 2. اتصال دستگاه را با یک کامپیوتر دیگر امتحان کنید و اگر به درستی متصل شد آن را به درستی از کامپیوتر بصورت امن جدا نمایید.
 3. گاهی با بروز رسانی BIOS می توان این مسئله را حل نمود. همچنین می توانید به BIOS خود رفته و USB را غیر فعال کرده و بعد از ری استارت دوباره آن را فعال کنید. فقط توجه داشته باشید غیر فعال کردن usb تنها برای حالتی قابل انجام است که دستگاه های ورودی شما مانند کیبورد و ماوس، خود از usb استفاده نکند در غیر این صورت این کار را انجام ندهید.

در این مقاله به ارائه راه حل هایی برای مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز پرداختیم و امیدواریم با بکار بستن آنها مشکل عدم شناسایی USB حل شود، می توانید با در میان گذاشتن سوالات و نظرات خود در بهبود این مقاله ما را یاری کنید.

حل مشکل فرمت نشدن فلش مموری

گاهی نیز شناسایی مشکل نیست بلکه می خواهید که فلشتان را format کنید ولی با پیام های خطا مواجه می شوید در مقاله زیر با نحوه حل مشکل فرمت نشدن flash نیز آشنا می شوید

آموزش حل مشکل فرمت نشدن فلش و رم و مموری کارت و هارد

93 thoughts on “حل مشکل عدم شناسایی USB در ویندوز

 • April 17, 2017 at 2:22 pm
  Permalink

  با سلام. کامپیوتر من فلش رو باز میکنه ولی هارد اکسترنال رو باز نمیکنه وقتی هارد وصل میشه پیغام not recognize divice میده. تو قسمت device manager هم usb mass storage با علامت زرد نشون میده .هر کار کردم درست نشد disable و دوباره اسکن کردم . آپدیت درایور هم نشد. ولی با فلش هیچ مشکلی نداره. با تشکر

  Reply
  • April 17, 2017 at 5:47 pm
   Permalink

   با سلام
   1- یو اس بی دیگر رو امتحان کنید
   2- سعی کنید از یو اس بی های روی خود مادربورد استفاده کنید
   3- در کامپیوتر دیگر نیز هاردتون رو امتحان کنید
   4- ولی اگر با علامت زرد در device manager مواجه هستید حتما مشکل درایور دارید.

   Reply
 • April 14, 2017 at 7:23 pm
  Permalink

  سلام من فلشموکه به لپ تاپ میزنم میگه باید فرمت شه گزینه فرمتم که میزنم فرمت نمیشه میشه راهنمیی کنید؟؟

  Reply
  • April 14, 2017 at 11:23 pm
   Permalink

   سلام سرکار خانوم
   فردا مطلبی در جهت رفع مشکل شما توی سایت آموزش داده خواهد شد.
   چون پاسخ سوالی که می خواستین باید بصورت تصویری باشه و مفصل.
   با ما باشید.
   گروه بیگ ای تک

   Reply
  • April 14, 2017 at 11:23 pm
   Permalink

   سلام سرکار خانوم
   فردا مطلبی در جهت رفع مشکل شما توی سایت آموزش داده خواهد شد.
   چون پاسخ سوالی که می خواستین باید بصورت تصویری باشه و مفصل.
   با ما باشید.
   گروه بیگ ای تک

   Reply
 • April 11, 2017 at 11:15 pm
  Permalink

  سلام من همه روشهارو رفتم جواب نداد گوشیمو وصل میکنم شناسایی نمیکنه اما هرچیزی به اون یو اس بی وصل میکنم جواب میده جز گوشیم.تنظیمات گوشیمم درسته .هیچ علامت یا اخطاری هم نمیده چکار کنم ؟

  Reply
  • April 12, 2017 at 4:53 am
   Permalink

   با سلام
   راه های زیر را امتحان کنید :
   سیم تون رو عوض کنید
   به یو اس پی دیگر بزنید
   با کامپیوتر دیگر امتحان کنید
   گوشی را ریست فکتوری کرده و بعد امتحان کنید
   در آخر اگر با هیچ یک از روش های موجود درست نشد احتملا پرت یو اس پی گوشیتون قطعی داره و باید ببرید تعمیرگاه

   موفق باشید

   Reply
 • April 11, 2017 at 1:59 pm
  Permalink

  سلام من گوشیم galaxy a5 هستش ووقتی اون رو به هر سیستمی وصل میکنم فقط شارژ میشه من تمام کارهایی را که تا کنون توی اینترنت بود را انجام دادم حتی یه کابل دیگه هم خریدم ولی به هر کامپیوتری وصلش میکنم فقظ شارژ می شه به نظر شما مشکلش چیه حتی من اون را هم به تنظیمات کارخانه برگرداندم ولی فرقی نکرد

  Reply
  • April 11, 2017 at 2:20 pm
   Permalink

   سلام
   اگر با سیم دیگر هم امتحان کردید احتمالا سوکت گوشیتون دیتاش قطع شده . سخت افزاری باید باشه

   Reply
  • April 12, 2017 at 12:36 pm
   Permalink

   سلام
   منم این مشکلو داشتم. محل اتصال میکرو USB گوشیتون مشکل داره و باید تعویض بشه.

   Reply
 • April 4, 2017 at 10:51 am
  Permalink

  سلام من مادربردم usb.3 میشناسه و کار میکنه ولی usb.2 کار نمیکنه حتی ویندوزم عوض میکنم فرقی نمیکنه و در بایاس کاملا سالمه و کلر میکنه مشکل چی میتونه باشه؟
  با تشکر

  Reply
  • April 5, 2017 at 1:27 am
   Permalink

   سلام
   درایور یو اس پی مادربردتون رو دوباره نصب کنید
   از سالم بودن خود پرت هم میتونه باشه

   Reply
 • April 1, 2017 at 1:08 pm
  Permalink

  سلام باتشکراززحماتتون ولی پیام لپ تاب من اینه:(windows has stopped this device because it has reported problems(code 43کد43دیگه چیه؟ممنون میشم جواب بدید.فلشم روتازه ازمغازه دیروز خریدم امروز بسته بود نمی دونم چه کارکنم

  Reply
  • April 1, 2017 at 2:29 pm
   Permalink

   با سلام
   این پیام مبنی بر نصب نبودن درایور مناسب هستش یک بار دیگه درایو مادر بردتون رو نصب یا آپدیت کنید
   در صورت حل نشدن فلشتون رو رو سیستم دیگه امتحان کنید

   Reply
 • April 1, 2017 at 1:14 am
  Permalink

  پاورم سوخت بعد از تعویض پاور دیگه تبلتم رو شناسایی نمیکنه فقط علامت شارژ usbروی تبلتم برای یک لحظه ظاهر میشه و دیگه هیچ. کتابخوانم رو هم همینطور

  Reply
  • April 1, 2017 at 2:37 am
   Permalink

   با سلام
   پاورتون چیه ؟اگر منظورتون پاور پی سی هستش اون ربطی به شناسایی دستگاه نداره احتمالا یک بار دیگه باید درایو مادربردتون رو نصب کنید یا از شرکتش آخرین آپدیتشو بگیرین

   Reply
 • March 30, 2017 at 2:01 pm
  Permalink

  هیچ کدوم از سایت های خارجی به مورد 7 اشاره نکرده بود
  واقعا ممنونم

  Reply
  • March 30, 2017 at 4:14 pm
   Permalink

   سلام

   ممنون از حسن اعتمادتون

   Reply
 • March 28, 2017 at 3:32 pm
  Permalink

  من یه فلشی دارم اصلا تو ویندوز شناسایی نمیشه

  Reply
  • March 29, 2017 at 4:30 am
   Permalink

   این ویروس معروفی هستش باید بیشتر اطلاعات بدهید ممکنه رام فلشتون رو که داخلش درایو شناساییش هست رو پاک کرده باشه یا میتونه پارتیشن بندیتون رو از بین برده باشه
   پیشنهاد میکنم از طریق داس فرمتش کنین

   Reply
 • March 6, 2017 at 3:26 am
  Permalink

  سلام.لب تاپ ایسوس دارم وینذوز 10 /همه راه ها رو امتهان کردم نشد.یو اس پی سمت چپ نمیخونه.پیغام شناسایی نشد میده ولی سمت راست اوکی هست.کابل گوشی و موس رو نمیخونه/چکتر کنم؟

  Reply
  • March 6, 2017 at 8:12 am
   Permalink

   سلام
   به داخل دیوایس منیجرتون برین و ببینین چندتا یو اس بی اونجا هست. اگر کمتر از تعدادش باشه احتملا پورتتون قطعی پیدا کرده

   Reply
   • March 6, 2017 at 10:14 am
    Permalink

    هست بصور ت زرد رنگ هست که پیغتم سیستم بیاد نمی اورد رو میده/ (unknown usb device (Device Descriptor Request Faild به این صورت هست/

    Reply
 • February 27, 2017 at 3:35 pm
  Permalink

  سلام. من لپتاپ لنوو e550 دارم وقتی گوشیمو با کابل بهش وصل میکنم عدم شناسایی میزنه. رو لپتاپ دوستمم که لنوو امتحان کردم نشد اما رو لپتاپ اچ پی گوشیمو شناسایی کرد. همه روشهایی ک گفته شده تو سایتها رو انجام دادیم اما نشد. چکار کنم؟ ینی درایوری چیزی باید رو لپتاپ مون وصل باشه تا گوشیو بشناسه؟

  Reply
  • February 27, 2017 at 11:37 pm
   Permalink

   سلام
   بعد از نصب از داخل گوشی اجازه دسترسی رو تایید میکنید؟
   در صورتی که شناسایی نمیشود درایور یو اس پی لنوو رو آپدیت کنید .
   همچنین از سالم بودن جای یو اس پی مطمئن شوید.
   یو اس پی پورت های دیگه لپ تاپ ترجیحا یو اس پی ۲ ها رو هم امتحان کنید

   Reply
 • February 23, 2017 at 11:13 am
  Permalink

  سلام من یه دسته بازی خریدم ولی تو لپ تاپ کامپیوتر امتحام کردم نمیاره همه اون کارا رو هم انجام دادم لطفا بگید چیکار کنم مدل دسته xp-2011

  Reply
  • February 23, 2017 at 4:32 pm
   Permalink

   سلام
   اگر همراه دسته سی دی درایور هست حتما درایورش رو نصب کنیدد
   اگر دکمه Turbo بر روی دسته هست بعد از نصب چند بار بزنیدش تا دسته به کامپیوتر شماسایی بشه
   اگر باز هم کار نکرد از برنامه های کمکی شناسایی دسته کمک بگیرید

   Reply
 • February 11, 2017 at 9:37 pm
  Permalink

  سلام من میخوام با استفاده از برنامه ریکاوری عکس های پاک شده گوشیمو برگردونم برای اینکار وقتی گوشیمو (سامسونگ جی 5)با کابل به لپ تاپم وصل میکنم اسم گوشیمو رودریک سربرگی به اسم portable devices باز میکنه درسته اطلاعات گوشیم رو اونجا میتونم ببینم ولی دربرنامه ریکاوری اون قسمت که قراره درایو انتخاب کنم این درایو رو نشون نمیده حالا من چجوری گوشیمو از این حالت دربیارم تا به حالت یک درایو دربیاد تا توسط ریکاوری شناسایی شودلازم به ذکر هست که در گوشی های هواوی یه گزینه به اسم hi suite موجود هست که اینکارو میکنه ولی در سامسونگ نمیدونم چجوریه

  Reply
  • February 11, 2017 at 9:51 pm
   Permalink

   سلام دوست عزیز
   آیا گوشی شما روت شده؟
   برای ریکاور کردن اطلاعاتتون باید حتما دسترسی این عمل به گوشی داده شده باشه. واین کار با روت کردن گوشی انجام میشه.
   موفق باشید.

   Reply
   • February 12, 2017 at 3:04 pm
    Permalink

    آخه گوشی هواوی با کابل وصل کردم به کامپیوتر وبه جای گزینه mtp گزینه hi suite رو انتخاب کردم و حافظه گوشیرو بصورت یک درایو برام نشون داد که توبر نامه ریکاوری لپ تاپ هم اون فایل رو میتونم انتخاب کنم وگوشیرو ریکاوری کنم ولی در گوشی سامسونگ خودم که جی 5 هس فقط میشه بصورت mtp فایل رو دید اگه روت بشه یعنی بصورت یک درایو موقع وصل شدن گوشی به لپ تاپ نمایش داده خواهد شد؟
    اگه توضیحاتم ناکافیه میتونم اسکرین شات هم اگه ایمیل بدین براتون بفرستم

    Reply
    • February 12, 2017 at 9:03 pm
     Permalink

     بهنام عزیز
     ریکاوری کردن اطلاعات در گوشی بر اساس استاندارد های کمپانی های مختلف متفاوته. کمپانی سامسونگ بدلیل این که گوشی یا تبلت امکان داره دست هر شخصی بیوفته امکان بازگرداندن اطلاعات رو به کاربر نمیده مگر اینکه خود کاربر بصورت شخصی دست به باز کردن این ویژگی در دستگاه خودش با روت کردن بزنه. سوالی که برام پیش اومده اینه که آیا تونستید فایلی رو ریکاوری کنید یا فقط تا مرحله دیدن اون درایو ایجاد شده پیش رفتید. چون بعید میدونم هواوی این دسترسی رو آزاد گذاشته باشه!
     در مطلب زیر به آموزش ریکاور کردن اطلاعات در اندروید و iOS اشاره شده و همونطور که می بینید بعد از روت کردن نرم افزار تونسته دستگاه اندرویدی رو بشناسه و ریکاوری رو انجام بده.
     https://goo.gl/zot0uC
     در ضمن این رو هم خدمت شما عرض کنیم که احتمال داره بعد از روت کردن شما به عکس هایی که از این به بعد می گیرید و ناگهانی از دستش میدین بتونید ریکاوری روشون انجام بدین. یعنی شاید به عکس های قبل از روت شدن دسترسی نداشته باشید.
     با این حال اگر اطلاعات ضروری ندارید بهتره گوشی رو روت نکنید. چون هیچ جایی توصیه نشده. بدلیل صدماتی که امکان داره هنگام یا بعد از روت کردن اتفاق بیوفته.
     موفق باشید.

     Reply
 • January 23, 2017 at 9:07 pm
  Permalink

  با سلام و خسته نباشید، بنده قریب به یک ماه است که به دلیل زندگی در منطقه دور افتاده و مرزی و شرایط شغلی ام نمی توانستم سیستم را جهت برطرف کردن مشکل usb به محلی مطمئن ارجاع دهم.از چندین نفر از دوستان که آشنایی اندکی داشتند،کمک گرفتم ولی متاسفانه نتوانستم مشکل سیستم را برطرف کنم.سرانجام امروز با آزمایش تک تک روشهای شما در پی حل مشکل بودم، تا اینکه نهایتا با راهنمایی های شما در روش 8 توانستم مشکل سیستم را برطرف نمایم.خداوند در هر دو دنیا به شما پاداش نیک عنایت فرماید. با تشکر فراوان

  Reply
  • January 24, 2017 at 8:31 pm
   Permalink

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که توانستیم هرچند ناچیز اما خدمتی به شما کنیم.
   در هر کجای ایران عزیز که هستید سربلند و سرفراز باشید.

   Reply
 • January 23, 2017 at 12:45 am
  Permalink

  سلام ببخشید من نمیدونم مشکل فلشم چیه من میخواستم یه چیزیو کپی بگیرم بردم فتوکپی ولی گفتن فایلم خالی و چیزی واسه کپی کردن نیست ولی بقیه فیلا هست ولی الان که فلشمو به سیستم وصل میکنه اصلا باز نمیشه حتی نمیشه روش کلیک راست کرد با لپ تاپ و کامپیوترای دیگه ام امتحان کردم همین بود و نمیدونم چیکارش کنم ولی یه جایش دیدم رو hardeware قسمته teredo tunneling psedo-interfacte علامته ارور زده و نمیدونم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید??

  Reply
  • January 23, 2017 at 3:17 am
   Permalink

   با سلام
   این یک ویروس معروف هستش که درایو فلش رو مورد آسیب قرار میده و تا کنون راهی بجز نصب مجدد درایو وجود نداشته براش.
   متاسفانه بجز چند شرکت معروف که با این مشکل بیشتر آشنا هستن و درایوشان را برای دانلود در سایتشان قرار داده اند برای بقیه فلش ها چنین درایو هایی وجود ندارد.
   اطلاعات بیشتری از فلشتان ارسال کنید تا راهنمایی بیشتری انجام بشه

   موفق باشید

   Reply
 • January 9, 2017 at 11:05 pm
  Permalink

  من تمام کارها رو انجام دادم اما USB من رو نشناخت موقع اتصال هم هیچ پیغامی نمیده انگار که وصل نکرده ام!!!یعنی سوخته؟ باطله؟

  Reply
  • January 11, 2017 at 12:45 am
   Permalink

   با سلام
   مطمئن شوید که فلشتون سالم هست
   روی سیستم دیگه

   Reply
 • January 7, 2017 at 9:03 pm
  Permalink

  ممنون از راهنماییتون. متاسفانه مشکل من اینه که در ویندوز10 کلا گزینه unversal bus controler از قسمت device manager حذف شده لطفا لطفا بمن کمک کنید که چطور این گزینه رو میتونم برگردونم. الان سیستمم هیچ دستگاهی رو نمیشناسه

  Reply
  • January 8, 2017 at 2:21 am
   Permalink

   با سلام
   ویندوز 10 USB را حذف نکرده اگر در قسمت دیوایس منیجر آن را مشاهده نمیکنید قطع یقین دروایو usb تان را حذف کردین . باید به سایت لپ تاپ یا شرکت سازنده مادر بود (اگر دسکتاپ هست کامپیوترتون ) برید و درایو usb ویا mother board را دوباره نصب کنید .

   Reply
 • December 23, 2016 at 3:41 pm
  Permalink

  سلام من روش هشتم رو انجام دادم الان دیگه دستگاهم هیچ چیزی رو شناسایی نمی کنه چی. کار کنم ؟؟؟؟

  Reply
  • January 8, 2017 at 2:37 am
   Permalink

   با سلام
   کارهای زیر رو انجام بدین
   1. یو اس بی را رو کامپیوتر دیگه امتحان کنین تا بفهمیم مشکا از دستگاه هست یا خیر
   2. مطمئن شوید یو اس ویروسی نباشد
   3. دراوی هایکامپیوتر خودتون رو بروزرسانی کنید

   نتیجه را اطلاع دهید

   Reply
 • November 25, 2016 at 1:00 pm
  Permalink

  سلام
  دوستان من یه لب تاپ دارم این یه پرت usb فقط هارد یا یو اس بی هایی که ورژن سه هست رو میشناسه اصلا usb ورژن دو دستگاه میزنم نمیشناسه همه کار هم کرم ویندوز نصب کردم درایر اپدیت کردم بایوس رفتم هیچ کودوم اوکی نمیشه میشه یه راهنماایی کنین

  Reply
 • October 25, 2016 at 10:27 pm
  Permalink

  سلام .همه این روش ها رو امتحان کردم متاسفانه هیچ کدوم جواب نداد . راه حل دیگه ای وجود نداره ؟

  Reply
 • October 5, 2016 at 8:11 am
  Permalink

  خدایش لایک !!!!

  دمتون گرم موس خریده بودم جواب نداد با هیچ کدوم از درگاه های یواس بی
  بردم در مغازه گفتن یو اس بیات سوخته مینت باید عوض بشه
  اومدم خونه تا روش اول رو انجام دادم ها اوکی شد
  تشکرات فرا وان

  Reply
  • October 5, 2016 at 4:14 pm
   Permalink

   خرسندیم که در خدمت شما هستیم

   گروه بیگ ای تک

   Reply
 • September 17, 2016 at 4:22 pm
  Permalink

  درود بر شما داداش من ویندوز ۱۰ ریختم برای لپتابم وقتی که ریستارت میکنم کیبوردمو نمیشناسه…دوباره مجبورم پاکش کنم از دیوایس منیجر..شات دان کنم …تا بشناسه…ینی کلا با ریستارت مشکل داره…هر بار ربستارت میکنم کیبورد رو نمیشناسه….چی کنم؟ با سپاس

  Reply
  • September 17, 2016 at 10:04 pm
   Permalink

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه هنوز پک جامعی از ویندوز 10 به دنیا عرضه نشده برای همین هر چند روز شاهد آپدیت هایی متنوع جهت رفع این نواقص هستیم. از قضا ورژنی که شما نصبت به نصب آن اقدام کرده اید قادر به شناسایی کامل کیبورد شما نیست. همین قضه برای تاچ پد لپ تاپ من اتفاق افتاده بود و مجبور بودم برای شناساندن تاچ پد فایل های dll آن را از سایت شرکت سازنده لپتاپ دانلود و بعد از نصب آن از لپ تاپ به طور کامل استفاده کنم.

   پیشنهاد می کنیم آپدیت های جدیدی که برای این ورژن در سایت هایی مثل soft98.ir قرار داده می شود دانلود و نصب کنید یا اگر با محدودیت ترافیک مشکلی ندارید آخرین نسخه را دانلود کنید. از لینک زیر
   http://p30download.com/fa/entry/59849/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-windows-10-professional-home-rtm-
   موفق باشید.

   Reply
 • May 26, 2016 at 5:06 pm
  Permalink

  واقعا دمت گرم همون روش اول کار کرد خیلی جالب بود برام

  Reply
  • March 11, 2016 at 7:39 pm
   Permalink

   سلام دوست عزیز
   از ابراز لطفتون ممنونیم.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد