حل مشکل خرابی دکمه هوم آیفون

گوشی های آیفون از سوی کاربران و کارشناسان بسیار زیر ذره بین قرار میگیرد و برای عموم مردم اینطور جا افتاده که این گوشی های این برند محبوب به هیچ عنوان دچار خرابی نمی شوند! اما اینگونه نیست زیرا یکی از رایج ترین مشکلات آن، خرابی مربوط به دکمه هوم آیفون می باشد. در ادامه به بررسی و آموزش حل مشکل خرابی دکمه هوم آیفون می پردازیم.


بررسی مشکل دکمه هوم آیفون

محصولات شرکت اپل بسیار قابل توجه و دارای کیفیت هستند اما نمی توان گفت که هیچ وقت خراب نمی شوند و مشکلی برای آن ها پیش نمی آید. گویا دکمه هوم تلفن های اپل به مرور زمان دچار مشکل شده و خراب می شوند. بنابراین اگر دکمه هوم آیفون ما خراب شد چه کار باید بکنیم؟

خرابی دکمه هوم آیفون در کشور ما تقریبا یک مشکل بزرگ است زیرا تعداد تعمیرکاران مجاز این دستگاه ها بسیار کم می باشد و واگذاری آیفون به تعمیرکاران غیر مجاز تقریبا یک ریسک محسوب میشود . تعویض و تعمیر این دکمه نیز میتواند با هزینه ی بالایی همراه باشد. به همین دلیل امکان دارد عده ای از افراد از تعمیر این دکمه منصرف شوند. اما در صورت خرابی این دکمه لازم است تا اقداماتی صورت گیرد. پس در این آموزش با ما همراه باشید.

گارانتی آیفون

در صورتی که آیفون خود را تازه خریداری نموده اید و دکمه هوم آن خراب شده است پس فورا به محلی که تلفن را خریداری کرده اید مراجعه نمایید. اما به یاد داشته باشید در صورتی که آب باعث خرابی آن شده باشد شامل گارانتی نخواهد بود. اگر آیفون شما دارای گارانتی هم باشد ممکن است تعمیر و تعویض آن بدون هزینه نباشد اما می توانید شانس خود را امتحان کنید.

خودتان تعمیر کنید!

یک راه حل دیگری که برای حل این مشکل وجود دارد این است که خودتان دکمه را تعمیر نمایید. این کار شاید سخت باشد اما غیر ممکن نخواهد بود. سایت هایی در اینترنت وجود دارند که به صورت عالی و تصویری نحوه تعمیرات و تعویض بخش های مختلف دستگاه های هوشمند را ارئه می دهند. شما با مراجعه به این سایت های می توانید نسبت به تعمیر دکمه هوم اقدام نمایید.

اگر توانایی انجام این کار را از طریق مشاهده راهنمایی های موجود در سایت ها دارید می توانید یک دکمه ی هوم مناسب و یک کیت ارزان از مرکز تعمیرات گوشی دریافت نمایید و شخصا کار را انجام دهید. اما دقت لازم را داشته باشید زیرا ریسک بالایی دارد و مسئولیت هر اتفاقی را باید بپذیرید.

حل نرم افزاری

امکان دارد با وجود خراب شدن دکمه هوم تمایلی به تعویض آن نداشته باشید بنابراین می توانید از راه حل نرم افزاری استفاده کنید. یعنی شما می توانید دکمه هوم را در صفحه شبیه سازی نمایید و از آن به جای دکمه سخت افزاری استفاده نمایید. برای فعال کردن این قابلیت باید اقدامات زیر انجام گیرد:

1 – ابتدا وارد بخش Settings شده و گزینه General را انتخاب نمایید.

2 – سپس به بخش Accessibility رفته و در قسمت Interaction ، گزینه Assistive Touch را فعال کنید.

3 – دوستان همانند تصویر زیر مشاهده می کنید که یک اسلایدر وجود دارد و لازم است برای فعال کردن آن را در حالت سبز رنگ قرار دهید.

حل مشکل خرابی دکمه هوم آیفون

بعد از فعال نمودن این گزینه مشاهده می کنید که یک دکمه هوم مجازی در صفحه نشان داده می شود. روش گفته شده برای فعال کردن دکمه هوم مجازی برای آیفون 9 هم کاربرد دارد. لازم به ذکر است در صورتی که از آیفون قدیمی تر استفاده می کنید روش فعال کردن دکمه هوم مجازی متفاوت است که برای این منظور لازم است اقدامات زیر را انجا دهید:

حل مشکل خرابی دکمه هوم آیفون
حل مشکل خرابی دکمه هوم آیفون

1. به قسمت Settings آیفون خود بروید.

2. گزینه general را انتخاب کرده و سپس به بخش Accessibility بروید.

3. در زیر بخش Under Physical & Motor گزینه AssistiveTouch را در حالت On قرار دهید. حالا مشاهده می کنید که یک چهر ضلعی در صفحه نشان داده می شود که حاوی یک آیکون دایره ای است و این آیکون دایره ای همان دکمه هوم مجازی می باشد.

حل مشکل خرابی دکمه هوم آیفون

در این چهار ضلعی پنج آیکون دیگر هم مشاهده می شود. دستیار صوتی اختصاصی اپل Siri است.

Notification Centre مرکز نوتیفیکیشن را برای شما مشخص می کند. در صورتی که می خواهید وارد بخش تنظیمات شوید Control Centre را استفاده نمایید. برای تعیین دستورات منحصر به فرد از Custom و با گزینه Device می توانید به آپشن های مختلفی دسترسی داشته باشید.

استفاده از روش نرم افزاری برای حل مشکل دکمه هوم آیفون گزینه مناسبی است زیرا دیگر نیازی به تعمیر و تعویض دکمه هوم وجود ندارد. شاید وجود دکمه نرم افزاری اندکی عجیب باشد اما به مرور به استفاده از آن عادت خواهید نمود.

حل مشکل خرابی دکمه هوم آیپد
حل مشکل خرابی دکمه هوم آیپد

اگر به دنبال ساخت اپل آیدی رایگان هستید شما را به خواندن مطالب زیر دعوت می نماییم :

آموزش ساخت اپل آیدی (جامع ترین آموزش تصویری Apple ID) – نحوه ساخت اپل آیدی

One thought on “حل مشکل خرابی دکمه هوم آیفون

  • May 17, 2017 at 2:26 pm
    Permalink

    سایت شما واقعا جالبه

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد