روش هایی برای حفظ اطلاعات موجود در گوشی موبایل

تلفن های همراه امروزی یکی از اصلی ترین ابزار های قابل حمل است که در آن اطلاعات بسیار مهمیوجود دارد. قطعا از دست دادن این دستگاه کوچک برای هر کاربری ناخوشایند است. از دست دادن اطلاعات گوشی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. خراب شدن گوشی، سرقت، هک شدن و… از جمله دلایل از دست رفتن این اطلاعات است. اما شما میتوانید با رعایت برخی از مسائل، جلوی مشکلات بعدی را بگیرید. در این مطلب روش هایی برای مراقبت بیشتر از گوشی را بازگو میکنیم.

در ادامه روش های حفظ اطلاعات موجود در گوشی های موبایل گفته شده :

حفظ اطلاعات موجود در گوشی موبایل : انتخاب رمز عبور

 

تنظیم پسوورد در اندروید
تنظیم پسوورد در اندروید

 

همیشه انتخاب یک رمز عبور معتبر و قوی شما را از بسیاری از سارقان اطلاعات دور میکند. قرار دادن یک رمز با امنیت بالا باعث میشود که هیچ فردی قابلیت دسترسی به اطلاعات شما را نداشته باشد و تنها راه باز کردن این قفل پاک کردن تمامی اطلاعات است.

حفظ اطلاعات موجود در گوشی موبایل : رمز های بانکی

 

Close up of an internet log in screen

 

هیچ وقت رمز های بانکی را در گوشی خود ذخیره نکنید. سعی کنید هر بار رمز خود را وارد کرده و آن را Save نکنید. ممکن است گوشی شما به دست یک غریبه بیفتد و در این صورت او امکان دسترسی به حساب بانکی شما را خواهد داشت.

حفظ اطلاعات موجود در گوشی موبایل : لینک ها نا آشنا در ایمیل

 

ایمیل جعلی
ایمیل جعلی

 

یکی از اصلی ترین روش های هک شدن، استفاده از ایمیل است. هکر ها با ارسال یک ایمیل و قرار دادن بدافزار در آن، امکان نفوذ به موبایل شما را فراهم میکنند. پس همیشه مراقب باشید که ایمیل های نا آشنا را حذف کنید.

حفظ اطلاعات موجود در گوشی موبایل : استفاده از قاب محافظ

 

2015-Luxury-Wallet-Flip-PU-Leather-Cover-Case-For-Wiko-Rainbow-Jam-Case-Cell-Phone-Shell

 

گوشی شما به زمین میفتد و دیگر روشن نمیشود. یا در کنار رودخانه ای هستید و تلفن همراه شما به داخل آب میفتد. حتی با وجود سرعت عمل بالای شما و درآوردن سریع گوشی از آب باز هم تلفن همراه شما میسوزد. اما شما با استفاده از یک قاب ژله ای ساده میتوانید جلوی ضربه و ورود سریع آب به گوشی را بگیرید.

حفظ اطلاعات موجود در گوشی موبایل : بک آپ

 

avast-mobile-backup-2

 

همیشه یک بک آپ از اطلاعات خود بگیرید. این بک آپ در مواقع لزوم به شدت به یاری شما می آید.

حفظ اطلاعات موجود در گوشی موبایل : نرم افزار Find My Phone

 

Find-my-Phone-google

 

این نرم افزار کابوس تمامی سارقان است. با کمک این نرم افزار زمانی که تلفن همراه شما به سرقت رفت با ارسال یک پیام کوتاه با متن خاص میتوانید موقعیت دقیق تلفن همراه خود را در نقشه مشاهده کنید.

حفظ اطلاعات موجود در گوشی موبایل : آپدیت

 

app-store-icons

 

همیشه آخرین نسخه از سیستم عامل سازگار را در موبایل خود داشته باشید. این کار با مراجعه منظم به بخش Software Update در تنظیمات موبایل امکان پذیر است. آپدیت باعث میشود سیستم عامل شما از جدیدترین ابزار های امنیتی پشتیبانی کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد