حذف پیشنهاد ترجمه گوگل کروم در سایت ها – اندروید و ویندوز

هدیه سرعت بالاتری از گشت و گذار در نت را از این خبر پذیرا باشید. خواسته یا نا خواسته هر روز سایت های بسیاری را باز می کنیم که می تواند نیمی از آنها سایت انگلیسی باشد اما ضرورتی برای ترجمه آن وجود ندارد. گاهی نمایش اطلاعات کمکی گوگل جهت ترجمه در تمامی سایت ها موجب کندی کار و درگیری اعصاب ما می شود. این امر در صفحات کوچک موبایل بسیار ضروری تر دیده می شود. امروز می خواهیم این پیشنهاد ترجمه گوگل کروم را غیر فعال کنیم. این پیشنهاد را هم در ویندوز ارائه خواهیم کرد هم در اندروید. با BigETek همراه باشید.

قبل از ورود به متن اصلی آموزش از شما می خواهیم به عنوان هدیه نسخه آزمایشی گوگل کروم که تحت عنوان ورژن قناری به بازار عرضه شده و سرعتی چندین برابر کروم دارد با همان قابلیت های قبلی کروم را دانلود کنید. نگذارید تکنولوژی جدید و سریع گوگل از دستانتان دور باشد. لینک کروم قناری Canary chrome را در زیر می بینید. برای دانلود کلیک کنید.

DownloadGooglePlay

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را کپی و در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

با این مقدمه ابتدا به سراغ نسخه تحت ویندوز گوگل کروم می رویم.

غیر فعال کردن پیشنهاد ترجمه گوگل کروم در ویندوز

ابتدا روی لینک زیر کلیک کنید یا از بخش منوی گوگل کروم (سه نقطه بالا سمت چپ برنامه کروم) و سپس Settings را بزنید.

chrome://settings

ترجمه گوگل کروم
ترجمه گوگل کروم

در مرحله بعدی در انتهای صفحه روی گزینه show advanced settings بزنید.

ترجمه گوگل کروم
ترجمه گوگل کروم

حال در قسمت Languages تیک گزینه نشان داده شده را بردارید.

ترجمه گوگل کروم
ترجمه گوگل کروم

غیر فعال کردن پیشنهاد ترجمه گوگل کروم در اندروید

حال همین عملیات را با تفاوتی که خواهید دید در اندروید کروم اعمال می کنیم. همانطور که در شماره ۱ تصویر می بینید. با توجه به اینکه گوگل لوکیشن ما را به عنوان تهران شناسایی کرده اما همچنان می خواهد از زبان فارسی به انگلیسی این صفحه را ترجمه کند. برای ادامه عملیات شماره ۲ یعنی سه نقطه را بزنید. و Settings را بزنید.(شماره ۳)

ترجمه گوگل کروم
ترجمه گوگل کروم

سپس روی Site Settings بعد روی  Google Translate بزنید. و تیک آبی نشان داده شده را بردارید تا Off نمایان شود. کار تمام است.

ترجمه گوگل کروم
ترجمه گوگل کروم

مطالب مرتبط

2 دیدگاه در “حذف پیشنهاد ترجمه گوگل کروم در سایت ها – اندروید و ویندوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد