حذف تبلیغات kmplayer ( کی ام پلیر ) به دو روش

بی شک پیشرفته ترین نرم افزار برای پخش فایل های صوتی و تصویری KMPlayer است. هر چند سلایق مختلفی وجود دارد اما دیده شده که بندرت این پلیر نتواند فایلی را باز نکند. اما توسعه دهندگان این نرم افزار بعد از ورژن شماره 3 تصمیم به سود آوری از طریقی متفاوت کردند و تبلیغاتی را وارد نرم افزار کردند که این برای کاربران چندان رضایت بخش نبود. اما امروز روش هایی را بکار می بریم تا جلوی استفاده از اینترنت توسط این پلیر را بگیریم. حذف تبلیغات kmplayer را همراه BigETek باشید.

در بعضی مواقع تبلیغاتی در این نرم افزار با موضوعاتی از قبیل معرفی بازی، فیلم، کلیپ و… به نمایش در خواهد آمد که ممکن است در هنگام کار با این نرم افزار کمی آزار دهنده باشد. ما در این آموزش به ۲ روش حذف کامل تبلیغات در نرم افزار KMPlayer خواهیم پرداخت.

حذف تبلیغات kmplayer (روش1)

ابتدا در Start ویندوز قسمت جستجو تایپ کنید Internet Option. سپس روی آن کلیک کنید.

حذف تبلیغات kmplayer
حذف تبلیغات kmplayer

حال از قسمت بالایی و سمت راست این مرورگر، بر روی آیکن کوچک به شکل چرخ دنده کلیک کرده و گزینه Internet Option را انتخاب نمایید.اکنون از قسمت زیر نوشته Select a zone to view or change security settings گزینه Restricted sites را انتخاب کرده و بر روی گزینه Sites موجود در زیر آن کلیک کنید.

حذف تبلیغات kmplayer
حذف تبلیغات kmplayer

حال بر روی کادر پایینی نوشته Add this website to the zone کلیک کرده و عبارت about:tabs را حذف کرده و http://player.kmpmedia.net را جای آن وارد کنید و بر روی Add کلیک کنید.

حذف تبلیغات kmplayer
حذف تبلیغات kmplayer

اینک بر روی Close کلیک کنید. این راه از نمایش تبلیغات جلوگیری میکند اما برای حذف کامل تبلیغات راه بعدی پیشنهاد میشود.

حذف تبلیغات نرم افزار KMPlayer (روش2)

ابتدا باید فایل Hosts موجود در مسیر C:/Windows/System32/drivers/etc ویندوز را ویرایش کنید. برای این کار میتوانید پوشه های مسیر نوشته شده را یک به یک باز کرده و فایل Hosts را بیابید. یا میتوانید با فشردن کلید ترکیبی Windows + R از صفحه کلید، برنامه Run ویندوز را اجرا کرده و سپس مسیر نوشته شده را کپی کرده و در کادر آن درج کنید و OK را انتخاب کنید تا به مسیر گفته شده هدایت شوید.

حذف تبلیغات kmplayer
حذف تبلیغات kmplayer

اکنون بر روی فایل Hosts راست کلیک کرده و با استفاده از نرم افزارهای ویرایشگر همانند Notepad این فایل را باز کنید. سپس در انتهای این فایل عبارت زیر را وارد کنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

۱۲۷.۰.۰.۱ player.kmpmedia.net

حذف تبلیغات kmplayer
حذف تبلیغات kmplayer

نکته:

۱- ممکن است بعد از ذخیره فایل Hosts آنتی ویروس از ذخیره تغییرات اعمال شده بر روی این فایل جلوگیری کند. آنتی ویروس ها معمولا با پیغام های هشداری این اقدام را به شما اطلاع میدهند. برای رفع این مشکل ابتدا با بستن و دوباره باز کردن این نرم افزار در ویرایشگر Notepad اطمینان حاصل کنید که آنتی ویروس مانع از ذخیره شدن تغییرات شده است یا نه، اگر مانع شده بود آنتی ویروس را موقتا غیر فعال کرده و دوباره اقدام به ذخیره فایل نمایید.

۲- راه دوم که توضیح داده شد سخت تر از راه اول میباشد. پس پیشنهاد میشود اگر تجربه ویرایش فایل Hosts را ندارید از راه اول که با استفاده از اینترنت آپشن توضیح داده شده است استفاده نمایید. ولی توجه داشته باشید برای حذف کامل تبلیغات باید از راه دوم استفاده نمایید.

امیدوارم این آموزش مورد پسند شما قرار گرفته باشد. و با توضیحات ارایه شده در این آموزش خیلی راحت توانسته باشید از نمایش تبلیغات آزاردهنده نرم افزار KMPlayer جلوگیری کنید.

مقالات مرتبط:

 آموزش ضبط صفحه نمایش با صدا توسط VLC player

افزایش و کاهش سرعت فیلم در KM و VLC و Media Player Classic پلیر

رفع مشکل زیر نویس فارسی در تمامی پلیر های ویندوز و اندروید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد