حذف تبلیغات در صفحات اینترنتی

تبلیغات جزو جدانشدنی سایت های پر بازدید هستند. دلیل اصلی آن نیز تولید سرمایه برای بر پا نگهداشتن سایت بخاطر هزینه های آن است. اما اگر می خواهید این تبلیغات را کمتر کنید تا در صفحات اینترنتی حواس شما کمتر از موضوع مورد نظر شما پرت شود بهتر است یکبار برای همیشه حذف تبلیغات را یاد بگیریم. با ما همراه باشید.

تبلیغات به طور عمده به دو دسته متنی، صوتی و تصویری تبدیل می شوند. آنچه در ایران مرسوم است تبلیغات تصویریست. یعنی با ورود به یک سایت آنچه با کلیک اول یا بدون کلیک حتی یک صفحه بنام پاپ آپ (POPUP) باز می شود که حاوی تصاویر فروش یک محصول یا یک سایت است. در مرحله بعدی در گوشه و کنار سایت تصاویری ناخواسته باز می شوند که گاهی برای خواندن متن اصلی سایت باید آنها را ببندیم. با این مقدمه به حذف تبلیغات می پردازیم.

حذف تبلیغات اینترنتی پاپ آپ در کروم

مرورگر کروم دارای گزینه حذف تبلیغات پاپ آپ است. برای انتخاب این گزینه به آدرس زیر بروید. (یا روی آن کلیک کنید.) با ورود به صفحه ظاهر شده در قسمت نشان داده شده تیک مد نظر را بزنید سپس گزینه Done را کلیک کنید.

chrome://settings/content

bigetek.com-stop-popup

اما بنا به گفته خود گوگل این روش در تمامی سایت ها موثر نیست بنا بر این به چند روش بکاپ دیگر نیاز داریم. می توانیم از نرم افزار های چون Ad Muncher – AdwCleaner – AdwCleaner یا Adguard و … بهره ببریم اما پیشنهاد ما استفاده از افزونه های مرورگرهاست. زیرا هم فایرفاکس هم کروم  و اپرا دارای افزونه هایی مفید جهت بستن تبلیغات است. در واقع اگر از مرورگری غیر از موارد اشاره شده استفاده می کنید بهتر است بجای افزونه از نرم افزار استفاده کنیم.

حذف تبلیغات اینترنتی با افزونه

افزونه ها اپلیکیشن هایی هستند که با اتصال به مرورگرها می توانند ورودی های آن مرورگر را تجزیه و تحلیل کنند بنابراین می توانند کد های تبلیغاتی را تشخیص و مانع از اجرای اکثر آنها شوند. کافیست عباراتی چون ad block یا popup block و … را در سایت زیر جستجو کنید.

/chrome.google.com/webstore/category/extensions

ما دو افزونه را معرفی می کنیم که با تست هایی که روی سایت های متفاوت داشتیم موثرترین شناخته شده اند. شما می توانید به ما اعتماد کنید یا در جستجوی بلاکر هایی دیگر باشید.

adblock-plus

bigetek.com-stop-ad1

این افزونه حتی قادر به حذف تبلیغات صوتی نیز است. علاوه بر آن تبلیغات فیسبوک و یوتیوب را نیز حذف می کند. بیشا از 50 میلیون کاربر در دنیا به این افزونه اعتماد کرده اند. پس از زدن دکمه سبز ADD TO CHROME می توانید با رفتن به صفحات اینترنتی آن را تست کنید میزان تبلیغاتی که حذف می شوند روی آیکن آن در بالای مرورگر در سمت راست نمایان می شود.

برای حذف پاپ آپ نیز می توانید به افزونه زیر اعتماد کنید.

poper-blocker

در زیر دو افزونه که تعدادی تبلیغات را حذف کرده اند نشان داده شده است.

bigetek.com-stop-ad-2

منتهی توجه کنید تمامی این افزونه ها نمی توانند تمامی تبلیغات را حذف کنند. برای همین مجبور به استفاده ترکیبی آنها هستیم تا بهترین پاسخ را بگیریم.

2 thoughts on “حذف تبلیغات در صفحات اینترنتی

 • March 19, 2017 at 1:00 am
  Permalink

  خیلی ممنون کار کرد

  Reply
 • January 8, 2017 at 7:58 pm
  Permalink

  ممنون واقعا خسته نباشید خیلی استفاده کردم
  لطفا به درخواست من برای ساخت لوگوی بالاترین درجه دانایی تاپ_کام
  Top_com@

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد