جلوگیری از پخش ویدئو در فیسبوک یوتیوب اینستاگرام تلگرام و تویتر

پخش ویدئو های ناخواسته یا لود شدن عکس در هر شبکه اجتماعی که باشیم، آزار دهنده است. علاوه بر صلب اختیارات مشترک و اجباری بودن تبلیغات در برخی رسانه ها موجب کاهش ترافیک و بسته های اینترنتی می شود. اما برای جلوگیری از پخش ویدئو در فیسبوک یوتیوب حتی ویدیو های 15 ثانیه ای تلگرام یا عکس های تلگرام و تویتر چه می توان کرد؟ برای راه حل با ما همراه شوید.

جلوگیری از پخش ویدئو در تویتر

ابتدا راه جلوگیری از پخش ویدیو در تویتر را  عنوان می کنیم. اگر در توییتر صاحب اکانتی هستید پس از ورود به اکانت خود بر روی لینک زیر کلیک کنید.

https://twitter.com/account/settings

پس از ورود به صفحه تنظیمات در قسمت Video Tweets تیک Video Autoplay را بر میداریم. در انتهای صفحه روی دکمه Save changes کلیک کنید.

bigetek.com-stop-outoplay

جلوگیری از پخش ویدئو در فیسبوک

فیسبوک بزرگترین شبکه اجتماعی دنیاست و کمتر کسانی در خانواده ها پیدا میشوند که نام آنرا نشنیده باشند. فیسبوک نیز ویدیو های خود را بصورت اتوماتیک و خودکار پلی میکند. اما جهت جلوگیری از پخش ویدئو در فیسبوک با توجه به شکل روی علامت مثلث سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید و Settings را انتخاب کنید.

bigetek.com-stop-outoplay-1

در پنجره جدیدی که باز شده روی کلمه Videos در پایین و سمت چپ کلیک کنید. سپس Video Setting باز خواهد شد. در پنجره جلوی Auto-Play Videos یک باکس کرکره ایست آنرا انتخاب کرده و Off بزنید.

bigetek.com-stop-outoplay-2

جلوگیری از پخش ویدئو در اینستاگرام

بدلیل استفاده بیشتر کاربران از اینستاگرام در موبایل خود این آموزش برای موبایل ارائه می شود. بطور پیشفرض اینستاگرام با بالاترین سرعت ممکن ویدیو ها را اجرا می کنند اما اگر بخواهیم دیتای رد و بدل شده را در اپلیکیشن اینستاگرام محدود کنیم، این قابلیت لحاظ شده است. توجه کنید که اگر Less data را انتخاب کنید ویدیو ها زمان بیشتری برای لود شدن نیاز خواهدند داشت.

برای فعال کردن Less data در پروفایل خود بر روی  بزنید. سپس در اندروید  و ایفون  را بزنید. و سپس Use Less Data را بزنید. و توجه کنید که انتخاب Use Less Data تاثیری در هنگام استفاده از WiFi ندارد.

bigetek.com-stop-outoplay-3

جلوگیری از دانلود خودکار عکس و فیلم در تلگرام

هرچند تلگرام از پروتکلی بسیار بهینه ساز جهت ارسال عکس فیلم و صوت استفاده می کند ولی همین مزیت اگر در بیشمار گروه اتفاق بیافتد موبایل شما به کندی تدریجی دچار می شود. پس بهتر است  با انتخاب خود هر کدام از اطلاعات را که خواستیم دانلود کنیم. طبق شکل زیر از چپ به راست عمل کنید. در آخرین عکس (سمت راست) میبینید که تیک تمامی اطلاعات را برداشته ایم.

bigetek.com-stop-outoplay-4

جلوگیری از پخش ویدئو در یوتیوب

متاسفانه یوتیوب بدلیل سایست های تبلیغاتی خود مجبور به پخش ویدیو یه محض ورود به صفحه ویدیو است. اما برای جلوگیری از اتوپلی یا پخش اتوماتیک و اجباری ویدیو ها دو روش زیر را به طور همزمان انجام دهید.

روش اول استفاده از افزونه هاست. افزونه کروم یا فایرفاکس بخوبی جلوی این فعالیت را خواهند گرفت. در زیر شکل استفاده از اکستنشن کروم برای جلوگیری از پخش خودکار یوتیوب ارائه شده است.

bigetek.com-stop-outoplay-9

منتهی ابتدا به آدرس زیر بروید تا یک افزونه کروم را جستجو کنید.

https://chrome.google.com/webstore/category/extensions

bigetek.com-stop-outoplay-8

پس از جستجو روی یکی از آنها Add to chrome را بزنید و سپس دانلود کنید. بعد از دانلود بطور اتوماتیک متصل می شود اما اگر نشد یکبار کروم را ببندید و دوباره باز کنید. اگر افزونه بعد از دانلود راه اندازی نشده بود به آدرس زیر بروید و تیک این افزونه را دستی بزنید تا فعال شود.

chrome://extensions

اما روش دوم: با فعال کردن این حالت تمامی ویدیو ها ، نه تنها یوتیوب، بسته می شوند. کافیست به آدرس زیر بروید.

chrome://settings/content

و در پنجره باز شده به قسمت Plug-ins بروید و گزینه Click to play یا Block all یا Let me choose را بزنید.

امیدواریم در طولانی شدن بسته های اینترنتی شما نقشی هر چند کوچک ایفا کرده باشیم. اگر همچنان بسته های اینترنتی شما زود تمام می شوند به مطلب جلوگیری و کاهش مصرف اینترنت در اندروید و افزایش سرعت آن (۳ روش) رجوع کنید و مطمعنا ضرر نخواهید کرد.

One thought on “جلوگیری از پخش ویدئو در فیسبوک یوتیوب اینستاگرام تلگرام و تویتر

  • September 30, 2016 at 3:41 pm
    Permalink

    سلام من با کامپیوترم.و مشکلم هم حل نشد هزار تا هم افزونه اضافه کردم هیچی نشد.هیچ گزینه ای اضافه نشد

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد