آموزش تنظیم کامپیوتر برای دانلود شبانه (+ موبایل)

اگر از ابتدا با ما بوده باشید حتما اطلاع دارید که مطلب آموزشی برای دانلود شبانه با موبایل را قبلا بصورت تصویری آموزش داده بودیم (لینک آموزش) و اینبار می خواهیم آموزش تنظیم کامپیوتر برای دانلود شبانه را ارائه دهیم. اگر از اینترنت پر سرعت استفاده می کنید حتما با شرکت ارائه دهنده سرویس تماس بگیرید و زمان رایگان یا با تخفیف دانلود در شبانه روز را بپرسید. معمولا تمامی این سرویس دهندگان برای افزایش مشتری از این مزیت ها به کاربران خود ارائه می دهند. برای فراگیری و استفاده کامل از این زمان جهت دانلود فیلم، برنامه و … حتما این مطلب را با BigETek فرا بگیرید.

اگر نظر تخصصی ما را بخواهید، پیشنهاد می کنیم از موبایل برای دانلود شبانه استفاده کنید. دلیل آن هم معلوم است، موبایل براحتی در ۲۴ ساعته شبانه روز در حالت آماده باش است. در حالیکه کامپیوتر برای روشن و خاموش شدن در زمانی معین به برنامه و تنظیماتی کمی طولانی نیاز دارد.

مطلب مرتبط: آموزش تنظیم موبایل برای دانلود شبانه

برای شروع نیاز به نرم افزار اینترنت دانلود منیجر IDM دارید. از این صفحه می توانید آخرین ورژن رایگان آن را دانلود کنید.

تنظیم کامپیوتر برای دانلود شبانه

برای شروع کار پس از نصب نرم افزار IDM را اجرا کنید. در ستون سمت راست بر روی Queues کلیک راست کنید و Create new queue را انتخاب کنید.(شماره۱) در صفحه باز شده یک نام برای Queue یا صف خود انتخاب کنید و روی OK کلیک نمایید(شماره۲)

تنظیم-کامپیوتر-برای-دانلود-شبانه
تنظیم کامپیوتر برای دانلود شبانه

در پنجره باز شده تنظیمات را به صورتی که میبینید تنظیم کنید. سعی کنید زمان دانلود ها را چند دقیقه دیرتر از زمان شروع(شماره۱) و زمان پایان را چند دقیقه زودتر از زمان اتمام انتخاب کنید(شماره۲). به دلیل دانلود شبانه و وجود مشکلات فراوان Number of retries را بر روی عدد بزرگی مثل صد قرار دهید(شماره۳) تا در صورت ایجاد مشکل در دانلود IDM به طور خودکار روند تلاش دوباره را انجام دهد. اگر نیاز به خاموش شدن کامپیوتر بعد از اتمام دانلود ها دارید در زمان مشخص دارید می توانید علاوه بر برنامه های جانبی از قسمت شماره ۴ نیز بهره ببرید. پس از اجرای مراحل بالا Apply را کلیک کرده و close را بزنید.(توجه: حتما قبل از ست کردن روی زمان شب، زمان حاضر در PC خود را برای تست کردن وارد برنامه کنید. )

تنظیم کامپیوتر برای دانلود شبانه
تنظیم کامپیوتر برای دانلود شبانه

از این پس برای دانلود شبانه کافی است لینک های دانلود خود را Pause (ایست) کنید. بر روی آنها کلیک راست نمایید و از داخل گزینه Move to queue ، Queue یا همان صف ساخته شده خودتان را انتخاب کنید. شب همان روز در صورت روشن بودن پی سی IDM به طور خودکار شروع به دانلود آن خواهد کرد و بعد از زمان مشخص شده PC خاموش می شود.

تنظیم کامپیوتر برای دانلود شبانه
تنظیم کامپیوتر برای دانلود شبانه

از نرم افزار Autoshutdown نیز برای روشن کردن و خاموش کردن اتوماتیک پی سی میتوانید استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که قبل از خواب ، پی سی را به حالت Hibernate خاموش کنید تا در شروع کار IDM خللی ایجاد نشود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد