تنظیم مودم وایرلس : اشتباهات در تنظیمات

کاربرانی زیادی از سرعت اینترنت خود راضی نیستند و میگویند که با اینکه پول یک اینترنت با سرعت مناسب را پرداخت کرده اند، باز هم سرعت آن ها کم است. این مشکل در بسیاری از مواقع به دلیل هک شدن مودم وای فای است. یک سری از کاربران از هک شدن مودمشان اطلاع دارند اما نمیتوانند کاری کنند. یک سری هم در کل نمیدانند که هک شده اند. در ادامه به بررسی برخی اشتباهات رایج در تنظیم مودم وایرلس می پردازیم

آموزش تنظیم مودم وایرلس

در این مقاله به ذکر چند نکته برای افزایش امنیت و تنظیمات مودم های وای فای میپردازیم.

1. رمز عبور

تنظیم مودم وایرلس

بسیاری از کاربران رمز عبور مودم را تغییر نمیدهند و همیشه از همان رمز عبور پیشفرض مودم که بر روی برچسب بدنه آن هم نوشته شده استفاده میکنند. این کار بسیار اشتباه است زیرا ممکن است فردی برچسب بر روی مودم شما را خوانده باشد و بداند که رمز عبور آن چیست. بنابراین حتما یک رمز عبور خودتان تعیین کنید. برای تغییر دادن رمز عبور مودم از مقالات زیر استفاده نمایید:

آموزش تغییر رمز مودم وای فای

2. رمزنگاری

تنظیم مودم وایرلس

بسیاری از کاربران رمزنگاری در مودمشان را فعال نمیکنند. با فعال نکردن این مورد، فردی هکر ممکن است حتی بتواند ایمیل های شما را بخواهند و به داده هایی که در اینترنت رد و بدل میکنید دسترسی داشته باشد. برای اینکه برای مودمتان رمزنگاری را فعال کنید باید به صفحه تنظیمات آن مراجعه کنید.

3. امنیت

تنظیم مودم وایرلس
تنظیم مودم وایرلس

بسیاری از کاربران به قرار دادن تنها یک رمز عبور برای مودم خود بسنده میکنند و فکر میکنند که همین یک رمز باعث محافظت از ترافیک اینترنت آنها در مقابل افراد دیگر میشود. اما این تفکر اشتباه است، یک رمز به تنهایی نمیتواند از مودم محافظت کند. افرادی میتوانند به آسانی رم عبور مودم شما را به دست بیاورند و به آن نفوذ کنند و از حجم اینترنت شما استفاده کنند.

One thought on “تنظیم مودم وایرلس : اشتباهات در تنظیمات

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد