تنظیم سرعت موس افزایش-کاهش سرعت با وبدون نرم افزار

بسیاری از کاربران کامپیوتر با نصب ویندوز جدید نیاز به تنظیم سرعت موس دارند. حتی یکی از عامل های سرعت کم در اتمام فعالیت های کاری را می توان سرعت پایین موس دانست. اگر بتوانید سرعت موس را کمی بهبود ببخشید تاثیر آن را در تمامی کارهای خود حس خواهید کرد. حتی گاهی نیاز است سرعت موس را کم کنیم. اینبار علاوه بر نشان دادن محل تنظیم سرعت موس در کامپیوتر به معرفی یک نرم افزار با روش نصب آسان آن اقدام کردیم. با ما همراه باشید.

اگر می خواهید بدون وابستگی به ویندوزها و تنظیمات آنها سرعت موس را کنترل کنید بهتر است برنامه ای که در آخر این مطلب نشان داده ایم را دانلود کنید اما با توجه به آمار نرخ استفاده کنندگان ویندوز 7 تا به حال بیشترین آمار را در دنیا به خود اختصاص داده است و این تا زمانی که شرکت مایکروسافت دست از ساپورت آن بر ندارد، به قوه ی خود باقیست. پس ما نیز آموزش خود را با این ویندوز یعنی ویندوز 7 آغاز می کنیم.

تنظیم سرعت موس بدون برنامه در ویندوز 7

با توجه به شکل زیر کافیست ابتدا به Control Panel رفته و روی علامت Mouse کلیک کنید و به تب Pointer Options بروید و برای افزایش سرعت دکمه لغزاننده را به سمت راست، یا برای کاهش سرعت دکمه لغزاننده را به چپ ببرید و  OK را بزنید.

تنظیم سرعت موس
تنظیم سرعت موس در ویندوز 7

تنظیم سرعت موس بدون برنامه در ویندوز 8

تنظیمات در ویندوز 8 نیز کاملا مشابه است منتهی نحوه رسیدن به پنجره تنظیمات بسیار ساده تر شده است. کافیست در قسمت Search ویندوز 8 عبارت Mouse را بنویسید و روی Mouse کلیک کنید سپس از شماره 4 در شکل بالا به بعد استفاده کنید.

تنظیم-سرعت-موس-ویندوز-8
تنظیم سرعت موس در ویندوز 8

تنظیم سرعت موس با برنامه

برنامه کم حجم 2 مگابایتی Mouse Speed Switcher نرم افزاریست که در هر ورژنی از ویندوز نصب خواهد شد و براحتی می توانید فارق از مسیر تنظیمات در کنترل پنل سرعت موس را کاهش یا افزایش دهید. ابتدا آن را از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود با لینک مستقیم

رمز : bigEtek.com

پس از نصب باید آنرا رجیستر کنید. نحوه رجیستر کردن بصورت زیر است. در انتهای نصب برنامه روی Enter Key و Keygen کلیک کنید.

نظیم سرعت موس با برنامه
نظیم سرعت موس با برنامه

در پنجره باز شده باید دو قسمت Name و Key مانند پنجره Keygen پر شوند. نهایتا OK را بزنید.

نظیم سرعت موس با برنامه
تظیم سرعت موس با برنامه: رجیستر کردن برنامه

حال که برنامه باز شده تمامی تنظیمات ویندوز حتی بیشتر را می توانید برای موس تغییر دهید. قسمت قرمز رنگ پایین را مانند شکل تنظیم کنید. قسمت باول مخصوص موس لپتاپ است و قسمت دوم مخصوص موس کامپیوترهای رومیزی است. برای افزایش سرعت دکمه لغزاننده را به سمت راست، یا برای کاهش سرعت موس دکمه لغزاننده را به چپ ببرید و Apply سپس OK را بزنید.

تنظیم سرعت موس با برنامه
تنظیم سرعت موس با برنامه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد