تنظیمات گوگل کروم در شخصی سازی صفحات پر بازدید

از جمله جذابیت های گوگل تنظیمات گوگل کروم در صفحه شروع ساده آن در مقابل دیگر رقبا چون یاهو، بینگ، AOL و … است. صفحه Home که هر روز با آن به دنیای وب قدم می گذارید قابلیت شخصی سازی برای دیدن سایت های پربازدید هروزتان دارد. برای درک بیشتر این ویژگی با BigETek همراه باشید.

با گسترش امکانات مرورگر گوگل کروم، این مرورگر تبدیل به انتخاب اول میلیون ها کاربر اینترنت در سطح جهان شده است و از سال ۲۰۰۸ که به طور رسمی معرفی شد، پیشرفت های بسیاری داشته است. مرورگر کروم از جمله مرورگرهایی است که ویژگی های مختلف و جالبی را داراست. در مرورگر قدرتمند و سریع گوگل کروم امکانات شخصی سازی زیادی وجود دارد. برای شخصی سازی صفحه خانگی گوگل کروم خود با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط:

ترفند های گوگل کروم در اندروید-جدیدترین های کروم

اجرای اندروید در ویندوز با استفاده از افزونه کروم

تنظیمات گوگل کروم ، شخصی سازی صفحه Home

انتخاب صفحه خانگی برای گوگل کروم

برای این کار مرورگر گوگل کروم را بازکنید. مانند تصویر روی دکمه سه نقطه کلیک کنید(شماره ۱ ). از لیست settings را انتخاب کنید. بعد از کلیک روی “Settings” (شماره ۲ )، یک صفحه نیو تب باز میشود.

تنظیمات گوگل کروم
تنظیمات گوگل کروم

قسمت On Startup را پیدا کنید. از زیر آن گزینه open the new tab page را انتخاب کنید. وقتی این گزینه را انتخاب کنید، یک نوار گوگل بالای صفحه نمایش داده می شود و زیر آن سایت های که بیشتر به آن سر میزنید را نشان می دهد.

تنظیمات گوگل کروم
تنظیمات گوگل کروم

قسمت Appearance را پیدا کنید. از زیر آن گزینه show home button را انتخاب کنید. سپس روی change کلیک کنید.

تنظیمات گوگل کروم

روی New Tab Page کلیک کنید.

تنظیمات گوگل کروم
تنظیمات گوگل کروم

قسمت search را پیدا کنید. روی باکس Google کلیک کنید مانند شکل زیر لیستی به شما نمایش داده می شود. یکی از موتورهای جستجو را انتخاب کنید.

تنظیمات گوگل کروم
تنظیمات گوگل کروم

از این پس هرگاه مرورگرتان را باز می کنید می‌توانید با کلیک برروی آیکن خانه به صفحه موردنظرتان بروید.

اضافه کردن پیش زمینه ها ، اپلیکیشن ها، Extensions به صفحه خانگی گوگل گروم

حال برای اضافه کردن پیش زمینه به صفحه خانگی تان باید وارد آدرس webstore شوید. در قسمت سمت چپ theme را انتخاب کنید.

تنظیمات گوگل کروم
تنظیمات گوگل کروم

در اینجا ما برای تم color سرچ می کنیم تم color Tunnel را انتخاب می کنیم و روی دکمه Add To Chrome کلیک می کنیم. البته توجه داشته باشید که شما باید از قبل وارد حساب کاربری تان شده باشید و گرنه تم به صفحه خانگی شما اضافه نمی شود.

تنظیمات گوگل کروم

بعد از انتخاب دکمه ادد، تم برای شما دانلود می شود و تم صفحه خانگی شما به صورت خودکار تغییر پیدا می کند.

به طور مشابه اگر شما بخواهید اپلیکیشن را به صفحه خانگی تان اضافه کنید در سمت چپ روی apps کلیک کنید و نام اپلیکیشن را در کادر جستجو وارد کنید. مثلا ما برنامه color path را انتخاب می کنیم و روی دکمه Add to chrome کلیک می کنیم. پیغامی برای شما ظاهر می شود و می پرسد: color path را اضافه می کنید؟ همانطور که در تصویر زیر می بینید با انتخاب add app برنامه به صفحه خانگی شما اضافه می شود. پلیکیشن‌ها دقیقا مانند نرم‌افزارهایی که برروی سیستم‌عامل خود نصب می‌کنید کار خواهند کرد، با این تفاوت که آنها برروی مرورگرتان اجرا خواهند شد نه برروی سیستم عامل.

تنظیمات گوگل کروم

صفحه خانگی شما بعد از دانلود تم و اپلیکیشن به صورت زیر خواهد بود.

به همین صورت می توانید Extensions ها را به مرورگر گوگل کروم خود اضافه کنید. برخلاف اپ‌ها، اکستنشن‌ها (افزونه‌ها) برای اضافه کردن امکانات اضافی به مرورگر اضافه می‌شوند. افزونه‌ها می‌توانند مانع نمایش تبلیغات گردند،لینک‌های دلخواهتان را با شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، تمامی این‌ها بدون نیاز به بازکردن پنجره‌ای جدید انجام می‌گردد. تمام عملیات مشابه اضافه کردن تم و اپلیکیشن است.

تنظیمات گوگل کروم

چگونه سایت های پربازدید را در صفحه اول گوگل کروم حذف  ، ویرایش و بازیابی کنیم؟

حذف و بازیابی سایت های پربازدید از گول کروم خیلی ساده است، کافی است که یک سربرگ جدید در گوگل کروم باز کنید و از ماوس خود را روی مربع های کوچک که به اصطلاح کاشی هم گفته می شود ببرید وقتی که با ماوس روی این کاشی ها می ایستید در سمت راست کاشی علامت ضربدر را مشاهده خواهید کرد روی این علامت ضربدر کلیک کنید تا سایت پر بازدید شما بسته شود.

تنظیمات گوگل کروم

خوب الان فرض کنید که شما از حذف این سایت پربازدید پشیمان شده اید و می خواهید آن را بازیابی کنید. وقتی شما سایت پربازدید را حذف می کنید مانند تصویر زیر گزینه های undo و restore all برای شما فعال می شود. در صورتی که روی undo کلیک کنید یکی از سایت های پربازدید بسته شده بازیابی می شود و در صورتی که restore all را انتخاب کنید تمام سایت های پربازدید بسته شده برای شما بازیابی می شود.

به صورت پیشفرض امکان شخصی سازی صفحات پربازدید وجود ندارد برای تعیین سایت های پربازدید بهتر است ابتدا یک پروفایل جدید کروم ایجاد کرده ، سایت های دلخواه را باز کنید و سپس بوک مارک و تنظیمات خود را بازیابی نمایید.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد