تغییر نام آیکون شورتکات اندرویدی

همانطور که به نظم و انضباط در اطراف خود دقت می کنیم، کاربرانی هستند که به این انضباط در گوشی خود نیز اهمیت می دهند. شورتکات ها یا میانبرها دسترسی به برنامه ها را تسریع می بخشند. بجای رفتن به منوی برنامه های اندرویدی می توانید یک میانبر از برنامه هایی که بسیار استفاده می کنید مثلا موزیک پلیر را در صفحه اصلی بیاورید تا به جستجوی هرباره آن نپردازید. اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که علاقه‌ی بسیاری به شخصی سازی گوشی هوشمند یا تبلت اندرویدی دارند و حتی به ریزترین نکات گوشی مانند نام آیکون نرم‌افزارهای نصب شده حساس هستند، دراین مقاله روش تغییر نام آیکون میان‌بر نرم‌افزارها را شرح می‌دهیم.

کاربران به صورت عادی قادر به تغییر نام آیکون نرم‌افزارهای نصب شده در سیستم عامل اندروید نیستند. حتی اگر به روش‌های غیرعادی هم اقدام به این کار کنند، پس از اجرای نرم‌افزار مورد نظر یا جستجوی آن در مسیر Settings→ Apps، متوجه عدم تغییر نام نرم‌افزار مورد نظر خود خواهند شد. اگر می‌خواهید این کار را به گونه‌ای انجام دهید که نام آیکون میان‌بر نرم‌افزار برای همیشه ثابت باقی بماند، ادامه‌ی مقاله را مطالعه کنید.

برای تغییر نام آیکون میان‌بر نرم‌افزار مورد نظر، شما نیازمند نصب لانچر سفارشی اندروید هستید. به عنوان نمونه می‌توانید ازNova Launcher یا Apex Launcher که هر دو به صورت رایگان برای دانلود از طریق گوگل پلی در دسترس هستند بهره‌مند شوید. ما در این مقاله از نُوا لانچر (Nova Launcher) استفاده می‌کنیم.

با فرض این که نوا لانچر را نصب کرده‌اید و درحال استفاده از آن به عنوان لانچر پیش‌فرض دستگاه اندرویدی هستید، می‌توانید نام هر آیکون میان‌بر مربوط به نرم‌افزار خاصی را تنها با انجام چند مرحله‌ی کوتاه زیر، تغییر دهید. تصویر زیر، صفحه‌ی خانگی اندروید ۶ ملقب به مارشمالو را نشان می‌دهد که نوا لانچر به صورت پیش‌فرض بر روی آن نصب و فعال شده است. می‌خواهیم نام آیکون میان‌بر نرم‌افزار Play Music را به Play Silence تغییر دهیم.

تغییر نام آیکون شورتکات اندروید

1- انگشت خود را به مدت چند ثانیه روی آیکون نرم‌افزار نگه دارید تا منوی مربوط به تغییر نام ظاهر شود(تصویر چپ). سپس دکمه‌ی Edit را لمس کنید.

 

تغییر نام آیکون
تغییر نام آیکون

2- روی نام اصلی نرم‌افزار ضربه بزنید. سپس نام جدید مورد نظر را تایپ کرده و کلید Done  یا علامت تیک را لمس کنید.

 

تغییر-نام-آیکون-در-اندروید
تغییر نام آیکون در اندروید

آیا راهکار دیگری برای تغییر نام آیکون نرم‌افزارها سراغ دارید؟

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد