تغییر رنگ در فتوشاپ و زیبا کردن عکس رنگی

در بسیاری از عکس ها حاشیه عکس ها مانع از دیدن متن اصلی می شود. برای مثال حلقه ازدواج یا دسته گل عروسی روی میز یا حتی یک مخاطب خاص مهمتر از هر آنچه در اطراف آن قرار گرفته، است. می خواهیم در این قسمت نشان دهیم چطور یک قسمت از عکس را مهمتر نشان دهید البته با تکنیک رنگ ها و محو کردن. تکنیک تغییر رنگ در فتوشاپ در آلبوم های تولد و عروسی آتلیه ها بسیار دیده می شود و در اینجا با چند دستور ساده در سه گام می توانید آنرا فرا بگیرید.

اگر ترفدار ترفند های فتوشاپ هستید کانال bigetek.com را با بیش از 150 ویدیو تا کنون در سایت aparat از دست ندهید.

aparat.com/BigETek

بی مقدمه به سراغ آموزش می رویم.

تغییر رنگ در فتوشاپ به سیاه و سفید

1- عکس مد نظر خود وارد فتوشاپ کنید. و با استفاده از ابزار های انتخابی که در آموزش های قبلی فتوشاپ آنها را بمرور معرفی کردیم انتخاب می کنیم.

اینبار ابزار Quick selection tool را انتخاب می کنیم. مانند شکل زیر. سپس شروع به کشیدن موس روی قسمت هایی از عکس که می خواهیم رنگی بماند می کنیم.(در اینجا عروس و اسب مد نظر است.)

bigetek.com-black-and-white-colore-photoshop
برای بزرگتر شدن روی عکس کلیک کنید

2- برای انتخاب دقیقتر باید زوم کنیم (دکمه z سپس کلیک روی تصویر موجب زوم شدن می شود).

سپس ابزاری دیگر را برای انتخاب عکس بر می گزینیم Lasso Tools. مانند شکل زیر جاهایی که مرز دقیقی با دیگر فضاها ندارد با این ابزار بصورت دستی انتخاب می کنیم.

bigetek.com-black-and-white-colore-photoshop-2

3- حال انتخاب معکوس می کنیم یعنی وقتی تمام اسب و عروس را انتخاب کردیم باید کلید های Ctrl+shift+I را از روی کیبورد بزنیم تا قسمتی که می خواهیم سیاه و سفید شود انتخاب شود ( قسمت مکمل تصویر اسب و عروس = جنگل) سپس مانند شکل زیر adjustments و Black&withe را انتخاب می کنیم و تمامی گزینه های رنگی را به سمت چپ مایل می کنیم تا جایی که تصویر زیمنه به خاکستری بنظر برسد.

Beautiful-Flowers-And-Rings-For-Wedding-Wallpaper-High-Definition3

توجه: بجای از بین بزدن رنگ ها می توانید پس از انتخاب قسمت زمینه یکراست به گام شماره 4 بروید و پس زمینه عکس را محو کنید. این نیز یک تجربه دیگر در متمایز نمودن متن اصلی در عکس است.

4- کار ما اینجا به پایان می رسد. اما برای  افکت دادن به تصویر خاکستری زمینه می توانیم از فیلتر های زیبا کننده عکس نیز بهره ببریم.

مثلا کمی زمینه را محو کنیم یا حالت ذره بین به آن بدهیم. برای این کار بترتیب بهگزینه های زیر بروید. Filter>blur>Lens Blur و در پنجره ای که باز می شود می توانید در شماره 2 میزان محو شدن را تغییر دهید سپس OK را بزنید.

Beautiful-Flowers-And-Rings-For-Wedding-Wallpaper-High-Definition5

در منوی فیلتر کارهای بیشتری می توان به نمایش در آورد مقلا مانند عکس اول این مطلب حالت محد بصورت فوکوس دوربین داده ایم. حتما خودتان تجربه کنید.

تصویری دیگر که این روش را روی آن انجام داده ایم شکل زیر است. در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما آنرا در میان بگذارید.

bigetek.com-wedding-4

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد