تغییر بینگ به گوگل در مایکروسافت Edge

گوگل علاوه بر سادگی، پیشرفته بودن و قابل اعتماد بودن موتور های جستگورش با داشتن موقعیت مکانی شما، امکاناتی فوق العاده را با سرعت بیشتری در اختیارتان قرار می دهد. استفاده از موتورهای جستجوگر فرعی موجب دور ماندن از این موقعیت است. با این حال برخی ویژگی های مرورگرهای دیگر نظیر Edge (مثلا مصرف کمتر باطری، اگر لپتاپ داشته باشید) در مقابل کروم و فایرفاکس موجب میشود رقابت بین این مرورگرها داغ بماند. در ادامه می خواهیم تغییر بینگ به گوگل را در مایکروسافت ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بینگ موتور جستجوی کمپانی مایکروسافت است که از سال ۲۰۰۹ خدمات خود را آغاز نموده و مایکروسافت نیز برای مرورگر جدید و نوپای خود یعنی Edge جستجوگر بینگ را به عنوان موتور جستجوی پیشفرض قرار داده است. حال اگر از خدمات جستجوگر بینگ ناراضی هستید و نیاز های شما را برای یک جستجوی خوب برآورده نمی کند،

مقالات مرتبط: ترفند های گوگل کروم در اندروید-جدیدترین های کروم

مقالات مرتبط: اجرای اندروید در ویندوز با استفاده از افزونه کروم

تغییر بینگ به گوگل در Edge

از بالا سمت راست صفحه روی گزینه منو (سه نقطه کنار هم) کلیک کنید و از گزینه های موجود بر روی گزینه Settings کلیک کنید.

تغییر بینگ به گوگل
تغییر بینگ به گوگل

اکنون به سمت پایین اسکرول کرده و روی دکمه View Advenced Settings کلیک کنید. سپس کمی به پایین بروید تا نوشته ی Search in the address bar with برایتان نمایان شود. در زیر این نوشته یک گزینه با نام Change Search Engine وجود دارد. روی آن کلیک کنید.

تغییر بینگ به گوگل
تغییر بینگ به گوگل

از قسمت Choose one موتور جستجوی Google را انتخاب و سپس روی دکمه Set as Default کلیک کنید. اکنون کار تمام است و جستجوگر پیشفرض مایکروسافت اج از بینگ به گوگل تغییر کرده است.

تغییر بینگ به گوگل
تغییر بینگ به گوگل

نکته: در صورتی که موتور جستجوی Google در لیست وجود نداشت، کافیست یکبار وارد سایت گوگل شده و مراحل را دوباره انجام دهید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد