تعمیر فایل های ZIP و RAR خراب

برای همه کاربران تا به حال پیش آمده که بخواهند یک فایل آرشیو (ZIP و یا RAR) را استخراج کنند اما موفق به انجام این کار نشده اند زیرا فایل آسیب دیده. زمانی که یک فایل آرشیو ناقص و یا آسیب دیده باشد استخراج نخواهد شد و پیغام خطا (Error) خواهد داد. در این پیغام خطا (Error) قید خواهد شد که یا فایل آسیب دیده و یا رمز فایل آرشیو که وارد کرده اید نادرست است. در این مقاله به آموزش تعمیر فایل های ZIP و RAR خراب خواهیم پرداخت. با بیگ ای تک همراه باشید.

روش های تعمیر فایل های ZIP و RAR خراب

روش اول: تعمیر فایل آرشیو با استفاده از نرم افزار WinRAR

یکی از قابلیت های فراوان نرم افزار WinRAR، قابلیت تعمیر فایل های آرشیو آسیب دیده است. جهت تعمیر فایل آرشیو مورد نظر با استفاده از نرم افزار WinRAR مراحل زیر را طی کنید:

1. نرم افزار WinRAR را اجرا کنید و سپس به مکان فایل آرشیو مورد نظر خود بروید.

2. فایل(های) مورد نظر را انتخاب کنید (فایل(ها) هایلایت می شود) و سپس گزینه ی “Repair” را از طریق منوی بالایی نرم افزار کلیک کنید.

تعمیر فایل های ZIP و RAR خراب

3. یک پنجره جدید باز خواهد شد که در آن میتوانید مکانی که فایل تعمیر شده در آن خواهد رفت را تعیین کنید. پس از تعیین مکان مورد نظر OK را کلیک کنید.

تعمیر فایل های ZIP و RAR خراب

4. پس از اتمام تعمیر فایل به مکانی که تعیین کرده بودید بروید و سپس فایل مورد نظر را که هم اکنون تعمیر شده را استخراج کنید.

تعمیر فایل های ZIP و RAR خراب

روش دوم: استفاده از نرم افزار های تعمیر فایل های آرشیو

نرم افزار های تعمیر فایل های آرشیو نسبت به نرم افزار WinRAR بهتر هستند. شما با استفاده از این نرم افزار ها میتوانید فایل های آرشیوی که تا حد زیادی آسیب دیده اند و توسط نرم  افزار WinRAR قابل تعمیر نیستند را، تعمیر کنید.

نرم افزار های:

  •  Remo Repair Zip
  •  GetData Zip Repair
  •  Advanced Zip Repair

روش سوم: استفاده از منوی استخراج (Extract To)

اگر محتوای فایل آرشیو شما فایل یک تکه نبوده و دارای تعداد زیادی فایل های کوچک است، میتوانید با استفاده از این روش آن را ترمیم کنید:

1. فایل(های) آرشیو مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس گزینه ی “Extract Files” را از بین گزینه ها انتخاب کنید تا یک پنجره جدید باز شود.

تعمیر فایل های ZIP و RAR خراب
تعمیر فایل های ZIP و RAR خراب

2. در بخش “Extraction Path and Options” تیک گزینه ی “Keep Broken Files” را بزنید.

تعمیر فایل های ZIP و RAR خراب

3. گزینه ی OK را کلیک کنید.

نکته: برای انتخاب چند فایل از ترکیب کلیک و دکمه کنترل (Ctrl) کمک بگیرید.

One thought on “تعمیر فایل های ZIP و RAR خراب

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد