تشخیص سایت و نرم افزار جاسوسی اندروید در پرداخت اینترنتی

برای جلوگیری از هک اندروید و جلوگیری از نصب نرم افزار جاسوسی اندروید و دزدی از حساب بانکی خود لطفا این مطلب را بخوانید. بسیاری از ما نسبت به خرید های اینترنتی آگاهی کمتری داریم. اما برای جلوگیری از یه سرقت رفتن اطلاعات خود مخصوصا رمز دوم حساب یا کارت بانکی خود به راهنمایی های زیر توجه کنید.

تشخیص سایت های پرداخت نامعتبر

در ابتدا باید خدمتتان عرض کنیم که بهتر است از حساب بانکی خود در سایت های مختلف و متنوع استفاده نکنید و یا بعبارتی دقیقتر از رمز دوم خود استفاده نکنید!
چرا نباید استفاده کنید!!! این احتمال را بدهید سایت های بانکی که میخواهید نسبت به پرداخت محصولی اینترنتی از آن بهره ببرید شاید Fake Page یا فیک پیج(سایت هایی با صفحات تقلبی که کپی برابر اصل است) باشند.
برای اطمینان از این موضوع همیشه دقت کنید که وقتی سایتی را باز میکنید باید حتما در ابتدای سایت ” Https” داشته باشد و اگر این عبارت را دارد حتما کنارش قفلی سبز رنگ باشد. به عکس زیر که یک درگاه پرداخت است توجه کنید

نرم افزار جاسوسی اندروید
پیشگیری از سایت و نرم افزار جاسوسی اندروید

جلوگیری از نصب نرم افزار جاسوسی اندروید

شاید برایتان پیش آمده باشد که بجای استفاده از خودپردازها یا دستگاه های ATM بانک ها خواسته باشد از برنامه های بانکی و…. در موبایل خود استفاده کنید و بخاطر همین بیم آن دارید که آیا برنامه جاسوسی باشد یا برنامه ای مطمعن!!!
برای اینکه شک خود را به یقیین تبدیل کنید دو راه پیش رو دارید:

1:برنامه های بانکی و یا کاربردی را از سایت های مطمعن دانلود و نصب کنید یعنی از ** پلی استور ، بازار ، اپل استور ، ایران اپس و… **

2:اگر نمی توانید از فروشگاه های معتبر دریافت کنید حتما از سایت های معتبر دریافت کنید مانند سایت های خود بانک ها نظیر www.bankmellat.ir

BIGETEK.COM--نرم-افزار-جاسوسی-اندروید2

در غیر این صورت اگر از سایت های دیگر دانلود کردید حتما به اجازه های برنامه که در هنگام نصب نشان می دهد دقت کنید. اجازه هایی غیر مجاز مانند:
۱:خواندن مخاطبین. Read Your Cantacts
۲:خواندن اس ام اس ها. read Your Massages
۳:خواندن تماس های اخیر. Read Your Call log
و…
برای یک نرم افزار پرداخت بانکی غیر قابل قبول است.
بعنوان مثال اگر به تصویر زیر دقت کنید متوجه میشوید که این یک برنامه جاسوسی می باشد و اجازه ها و دسترسی های نا متعارف را از شما می خواهد :

BIGETEK.COM--نرم-افزار-جاسوسی-اندروید3

مطلب ارسال شده توسط مجتبی قرایی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد