ترفند ویندوز :سریعتر Copy Paste Cut Delete کنید

ازجمله بیشترین عملیاتی که در هر کامپیوتری انجام می پذیرد عملیاتی چون کپی Copy پیست Paste کات Cut و دیلیت Delete کردن و چند عمل پرتکرار دیگر است. پس چه بهتر که این گزینه ها نزدیکتر و همیشه در دسترس باشند. برنامه ای که امروز معرفی می کنیم برای همین منظور انتخاب شده است. ترفند ویندوز امروز را به عملیات پرتکرار تخصیص دادیم. با BigETek همراه باشید.
بهترین مکان برای نمایش دکمه های عملیاتی در زیر نوار آدرس است. این گزینه ها در ویندوز 7 در گزینه Organize پنهان شده است(تصویر زیر). می توانید یک فایل یا فولدر انتخاب کنید تا ببینید که چه گزینه هایی فعال(پررنگ) می شوند. در واقع کاری که نرم افزار پیشنهادی انجام می دهد این است که این گزینه ها را نمایان می کند.

ترفند ویندوز : سریعتر عمل کنید

ترفند ویندوز
ترفند ویندوز

معرفی Explorer Toolbar Editor

Explorer Toolbar Editor در پنجره‌های ویندوز، یا همان Windows Explorer، یک نوار ابزار به وجود می آورد. نوار ابزاری که در مواقع مختلف و مورد نیاز، دارای ابزارهایی جهت استفاده راحت کاربر از ویندوز و فایلهای ذخیره شده در PC می شود.

این نوار ابزار بسته به نوع پوشه و پنجره‌ای که باز کرده‌اید متفاوت خواهد بود. بطور مثال، وقتی پوشه‌ی موزیک را باز کنید، دکمه‌های مربوط به پخش فایل یا رایت آنها بر روی لوح فشرده و … به چشم می‌خورد. اما این دکمه‌های پیش‌فرض قرار داده شده بوسیله‌ی مایکروسافت، در بعضی مواقع ممکن است مورد استفاده کاربر نباشد. یعنی همیشه این نوار ابزار دارای دکمه‌های کامل و کافی نیست. برای نمونه، در هنگام کار در برخی پنجره‌ها و با بعضی فایلها، دکمه‌های موجود در نوار ابزار به نظر کم و ناکافی میرسند.

اگر از کاربرانی هستید که تمایل دارید نوار ابزار ویندوز اکسپلورر ویندوز را بطور کامل سلیقه‌ای و بصورت سفاشی تنظیم و ویرایش کنید، نرم‌افزار Explorer Toolbar Editor یک ابزار مفید برای ویرایش این نوار ابزار است که به آسانی تغییرات مورد نیاز ما را در نوار ابزار اعمال می کند .

نرم افزار Explorer Toolbar Editor را می توانید با حجم 400 کیلو بایت از لینک زیر دانلود کنید.

download

پسورد: bigetek.com

پس از دانلود و اکسترکت کردن فایل فشرده با توجه به مشخصات ویندوز خود وارد فولدر برنامه شوید و روی ExplorerToolbarEditor کلیک کنید. تا صفحه زیر باز شود.

طبق تصویر زیر ابتدا روی Folder کلیک کنید(شماره 1) سپس دکمه Add Buttons (شماره 2) را بزنید تا پنجره جدیدی باز شود. در (شماره 3) باید گزینه هایی را که می خواهید نمایان شوند و بیشتر از همه با آن سروکار دارید انتخاب کنید سپس دکمه Add را بزنید(شماره 4).

ترفند ویندوز
ترفند ویندوز

حال یک پنجره را باز کنید تا تغییرات اعمالی را ببینید.

ترفند ویندوز
ترفند ویندوز

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد