آموزش و ترفند های بازی Clash of Clans (آموزش کامل کلش)

بالاخره بعد از مدتها مطلب آموزش ترفند های بازی کلش تالیف شد و اختصاصا آن را برای کاربران bigEtek ارائه میدهیم. اگر اهل بازی‌های آنلاین باشید حتما نام این بازی زیبا را شنیده اید، یا اگر تا الان موفق به تجربه این بازی زیبا نشده اید هم اکنون با مراجعه به ادامه همین مطلب و با دانلود این بازی شما هم به این نتیجه میرسید که بهترین بازی در بین بازی‌های آنلاین می‌باشد. این آموزش اکثرا را بر اساس سوال و جواب های رایج شروع می کنیم که برای دوستان در بازی پیش می آید و شاید سوال شما نیز باشد. بنابراین در ادامه بهترین ترفند های بازی Clash of Clans را آموزش خواهیم داد.

با ما تا آخر این مطلب همراه باشید در زیر لیست مطالب اولیه و سوالاتی که در این آموزش به آن جواب خواهیم داد آورده شده :

 • دانلود آخرین نسخه بازی برای iOS و اندروید
 • مقدمه و نکات اولیه بازی برای تازه کارها
 • نکات مهم و کلی برای هر سطح از تالار شهر
 • عدد بالا سمت چپ یا Trophies چیست و برای چه استفاده می شود؟
 • در موقع حلمه چه نکاتی را باید مورد توجه قرار دهیم؟ منابع بالا یا Trophies بالا؟
 • در بازی چطور Gem رایگان و کاملا مجانی بدست بیاوریم؟ آیا هک این بازی ممکن هست؟
 • و ده ها سوال و جواب دیگر…

توجه : این آموزش هر مدت یک بار با توجه به سوالات کاربران بیگ ای تک در قسمت نظرات به روزرسانی شده و در آن سوالات و مطالب آموزشی جدید افزوده خواهد شد.

بنابراین در صورتی که شما هم مطلب آموزشی یا سوالی در ذهن درمورد این بازی دارید در بخش دیدگاه ها بیان کنید تا با نام خودتان اینجا افزوده گردد. همچنین اگر در ارائه نکات جایی اشتباه تایپی بود یا چیزی به اشتباه گفته شده خوشحال می شویم اطلاع دهید تا پیگیری نماییم.

.

راهنمایی برای دانلود نسخه آخر برای اندروید و iOS:

برای دریافت نسخه اندروید پیشنهاد می‌شود از Play Store دانلود نمایید تا در به روز رسانی‌های بعدی به مشکل بر نخورید و حجم کمتری برای آپ‌دیت بازی بپردازید. (در صورتی که این بازی در گوگل برای ایران غیرقابل دانلود می‌باشد و عبارت This app is not available in your country را نمایش می‌دهد، برای رفع مشکل از این آموزش استفاده نمایید.) برای نسخه iOS هم می‌توانید از Cydia برای گوشی‌های جیلبریک شده و برای غیره آن از این لینک دانلود و نصب نمایید.

DownloadGooglePlay

مقدمه و نکات اولیه بازی برای تازه کارها:

درکل در بازی “حمله‌ی قبایل” (Clash Of Clans) شما یک دهکده دارید (Village) که ساختمان اصلی (Town Hall) دارد و منابع اکسیر (Elixir) و طلا (Gold) در ابتدا و بعدها منابع دیگری مانند اکسیر سیاه (Dark Elixir) هم دارید که از آنها برای بدست آوردن منابع اولیه مورد نیاز سایر ساختمان های نظامی و دفاعی و … استفاده می کنید.

اگر بازی را برای بار اول اجرا کنید تا مرحله ای به شما قدم به قدم آموزش داده خواهد شد که یک توپ (Canon) کنار ساختمان اصلی گذاشته تا از دهکده دفاع کنید، سپس به Goblin ها حمله می کنید تا شیوه حمله کردن را یاد بگیرید و بعد از آن انبار منابع (Storage) را می سازید و ساختمان اصلی را دوبار Upgrade می کنید. تا اینجا همه چیز باید بصورتی که خانم آموزش دهنده می گوید انجام گردد. بعد از آن بازی دست شماست.

اول بازی توصیه اکید می کنیم تا با زدن دکمه Settings در پایین بالای Shop که علامت چرخ دنده هست بر روی Google+ Sign in کلیک کنید تا با اکانت گوگل شما بازی Sync شده و همیشه ذخیره گردد تا درصورتی که بعدها بازی پاک شد یا گوشی را عوض کردید مجبور به بازی کردن از ابتدا نباشید!‌ این مشکل رایج بسیاری از بازیکن هاست که بعدها دچار آن می شوند و راهی برای بازیابی اکانت وجود ندارد.

در ادامه بازی با نحوه درست بازی کردن در این بازی بیشتر آشنا خواهیم شد ولی این را به یاد داشته باشید، در این بازی به هیچ وجه از Gem تا خریدن کارگر (Builder) سوم استفاده نکنید! چون اگر در ایران باشیم نمی توان Gem خریداری کرد و بعدها به کارگر سوم خیلی نیاز پیدا خواهیم کرد که از دست دادن Gem یعنی سرعت بسیار کم بازی در مراحل بعدی. وقتی شما به یکی حمله می کنید بر اساس رتبه ای که دارید و طرف مقابل دارد Trophies یا غنائم نصیب شما می شود یا از دست می دهید که این غنائم پس از بازسازی Clan Castle یا ساختمان قبیله و وارد شدن به یک قبیله به درد می خورد و همچنین در گروه بندی شما که بعدها به آن اشاره خواهد شد.

یک مطلب مهم هم که باید در این بخش آموزش به آن اشاره کنیم آنلاین بودن بازی هست! یعنی همانند شما یا شاید یکی از شما قویتر حریف شما باشد!‌ پس هیچ موقع حمله یا دفاعی را ساده نگیرید. در این بازی سه نوع روش کلی برای بازی وجود دارد: ۱- حمله ۲- دفاعی ۳- مزرعه داری که در زیر به آنها اشاره می شود.

۱- حمله یا Attack: این نوع بازی زمان زیادی را می خواهد چون در آن شما باید اکثر اوقات آنلاین باشید و از حلمه به سایرین منابع بیشتری را به دست آورده و ساختمان های خودتان را Update کنید.

 • خوبی این روش: سرعت رشد دهکده بالاست .
 • بدی این روش: زمان آنلاین بودن بیشتری را می‌خواهد و تجربه بازی باید در حد متوسط به بالا باشد و برای ابتدای بازی خوب نیست.

۲- دفاعی یا Defense: در این نوع بازی شما وقت زیادی برای حمله و بدست آوردن منابع ندارید و از طرفی Trophies را هم نمی خواهید از دست بدهید که حالت دفاعی برای این مواقع بهترین هست.

 • خوبی این روش: نسبت از دست دادن Trophies و منابع از سایر روش ها کمتر است.
 • بدی این روش: سرعت رشد دهکده پایین می باشد.

۳- مزرعه داری یا Farming: یکی از استراتژی ترین نوع بازی که شما با سیاست هایی در عین بازی کردن به حالت دفاعی کمترین منابع را از دست می دهید ولی در این حالت نباید انتظار داشت که Trophies هم کمتر از دست برود. ولی در این حالت که بسیار به حالت دفاعی شبیه هست شما منابع کمتری از دست می دهید که برای رشد کمی بهتر است.

 • خوبی این روش: سرعت رشد متوسط می باشد.
 • بدی این روش: نسبت از دست دادن Trophies به منابع بیشتر است.

در ادامه مطالب و مخصوصا در بخش چینش برای هر یک از این سه نوع بازی چینش های متفاوتی را به شما آموزش خواهیم داد و مطالب کاملتری گفته خواهد شد.

روند تغییرات در آپگرید نیروها و ساختمان ها به همراه توضیحاتی در مورد اسپل های موجود

 آموزشی تصویری در مورد شکل سربازها و ساختمان‌ها بعد از Upgrade ها و تغییرات آنها به همراه توضیحاتی در مورد Spell های موجود در بازی تهیه شده که در ادامه خواهد آمد.

 در زیر به صورت تصویری روند تغییرات سربازها در کلش آف کلنز را بعد از آپدیت به صورت تصویری مشاهده مینمایید.

Barbarian
Barbarian

 

Archer
Archer

 

Goblin
Goblin

 

balloon
balloon

 

giant
giant

 

Wall breaker
Wall breaker

 

healer
healer

 

Dragon
Dragon

 

P.E.K.K.A
P.E.K.K.A

 

Minion
Minion

 

Hog Rider
Rider Hog

 

Valkyrie
Valkyrie

 

Golem
Golem

 

witch
witch

 

پادشاه بربری و ملکه تیر انداز Barbarian King • Archer Queen
پادشاه بربری و ملکه تیر انداز Barbarian King • Archer Queen

 

 

 

معرفی Spell Factory

هر کدام از این spell ها مزایایی دارند که خیلی خلاصه درباره انها حرف میزنم:

Lightning spell اسپل آذرخش :

 

Lightning spell اسپل آذرخش
Lightning spell اسپل آذرخش

 

این اسپل وظیفه تخریب دارد . یعنی در هرجایی که انداخته شود بیشترین تخریب را ایجاد میکند و در شعاع 3.5 کاشی در بازی را خراب میکند . به اینصورت که آذرخشهایی از آسمان باعث این تخریبها میشود.

Healing spell اسپل جان دهنده :

 

Healing spell اسپل جان دهنده
Healing spell اسپل جان دهنده

 

این اسپل در هر جایی که انداخته شود یک حلقه ایجاد میکند و در آن حلقه ، سربازهای شما را جان میبخشد و باعث پر شدن خط عمر آنها میشود.

اسپل خروش Rage Spell :

اسپل خروش Rage Spell
اسپل خروش Rage Spell

این اسپل در هر جایی انداخته شود یک حلقه بنفش ایجاد میکند که در داخل آن سرعت و میزان و شدت حمله و تخریب سربازان شما در آن حلقه را بیشتر میکند. بنابراین این اسپل میتواند برای سربازهایی مثل اژدها وپکا که قدرت تخریب بالایی دارند بسیار مفید و به صرفه باشد.

Jump Spell اسپل پرش :

 

Jump Spell اسپل پرش
Jump Spell اسپل پرش

 

این اسپل به شما امکان میدهد تا سربازهای شما به جای تخریب دیوارها برای ورود به دهکده حریف از روی دیوارها بپرند. اگر این اسپل را به لول 2 آپدیت کنید میزان ماندگاری این اسپل پرش دو برابر خواهد شد.  این اسپل برایheroها نیز عمل میکند. همیشه سعی کنید از این اسپل در نزدیکی دیوارها استفاده کنید.

اسپل منجمد کننده Freeze Spell :

 

اسپل منجمد کننده Freeze Spell
اسپل منجمد کننده Freeze Spell

 

حریف بیرون clan castle  زمانیکه از این اسپل استفاده میکنید کلیه ابزار دفاعی و نیز هر سربازی که از قلعه کلن یا آمده باشد در یک شعاع کوچک ، فریز میشود و نه میتواند تکان بخورد و نه حمله کند.

دقت کنید که این اسپل نمیتواند hidden Tesla را قبل از نمایان شدنش غیر فعال کند .

روند تغییرات سازه های دفاعی

 

image34

 

 

image38

 

image39

 

image37

 

image41

 

image47

 

image48

 

image49

 

image50

 

image53

 

image52

 

نکات مهم و کلی برای هر سطح از تالار شهر یا Town Hall:

همیشه بیاد داشته باشید گزینه های مهم برای افزایش سطح (Upgrade) در بازی به ترتیب منابع (معدن طلا و سپس اکسیر)، دفاع (اول دیوار و بعد توپ و قلعه ها و …) بعد از آن نظامی‌ (پادگان، کمپ نیروها و …) و در آخر تالار شهر (Town Hall) می باشد. دقت کنید در اینجا برای مواردی چون پرچم و مجسمه و گل و موارد مشابه که هیچ فایده ای ندارند اولویتی قرار داده نشده است! چون همه آنها منابع را می گیرند و فایده ای هم ندارند! همچنین گزینه تالار شهر در آخر گفته شده است و توصیه اکید می شود در آخر و زمانی این کار را انجام بدهید که گزینه ای برای بالا بردن سطح ندارید. دلیل آن هم مشخص هست، با بالا بردن سطح تالار نسبت به هم رده های خودتان (بر اساس لیگی که در آن هستید و آن هم بر اساس غنائم یا Trophies هست) درصد کمی را در جنگ ها به دست میاورید، که برایadding-right: 30px; text-align: justify;”>۴- و در آخر پرداخت هزینه به یورو یا دلار که اگر لیست ها را نگاهی بیندازید و با وضع دلار و یورو در ایران فکر نمی کنم مایل به خرید Gem باشید!

دقت نمایید برای هک بازی ایمیل و رمز عبور خود را به کسی ندهید!

۴- بهترین چینش ساختمان های بازی چگونه باید باشید تا کمتر مورد حمله واقع شویم؟

این مورد هم بر اساس نوع بازی شما از سه نوع گفته شده است که بهترین منبع را گوگل معرفی می کنیم! برای مثال من به دنبال چند چینش برای بخش مزرعه داری هستم در صفحه گوگل عبارت “clash of clans town hall 5 farming base” را جست جو می کنم. مشاهده می کنید که نام بازی و سطح تالار شهر و نوع بازی بسایر مهم هست. یک مثال دیگر عبارت “clash of clans town hall 5 defense base” را برای بازی دفاعی و سطح 5 از تالار شهر جستجو می کنیم. برای نوع حمله لازم به نوشتن نیست اکثرا. دقت کنید نوع بازی در هر زمان می تواند متغیر یا حتی آمیخته ای از هم باشد!

برای مثال این یک ساختار ضد جاینت است
برای مثال این یک ساختار ضد جاینت است

۵- معنی کلماتی که در گفت گوی بین قبلیه گفته می شود مانند np ، yw یا lol یعنی چه؟

این کلمات اختصاری که در بازی های آنلاین بخاطر کمبود وقت برای نوشتن کامل کلمات استفاده می شود و در چت کردن متنی انگلیسی هم رایج شده است را می توانید از سایت Urban Dictionary جستجو کنید. برای مثال اگر np را بزنید برای شما می نویسد not problem و موارد مشابه به همراه مثالی از آن.

۶- چگونه در بازی نام خود را عوض کنیم؟ یا یک نام خاص را بگردیم؟

سوال بسیاری از بازیکن ها که ابتدای بازی وقتی نام آنها پرسیده می شود نوشته زیر آن را نخوانده اند که به هیچ وجه بعدا نام بازیکن عوض نمی شود! و در مورد سوال بعدی که فعلا نمی توان نام بازیکنی را جستجو کرد ولی این قابلیت در دستورکار سازنده برای نسخه های بعدی هست.

۷- آیا می توان بازی Clash of Clans را در کامپیوتر بازی کرد؟

بله! ولی این را حتما اول بخوانید، سازنده بازی این کار را ممنوع اعلام کرده و گفته در صورت شناسایی بازیکنانی که از کامپیوتر استفاده می‌کنند اکانت آنها بن خواهد شد. ولی از طرفی بازی در کامپیوتر بخاطر پردازنده قوی و صفحه بزرگ آن بسایر دلنشین تر از نسخه گوشی هست (برای برخی ها که با ماوس بجای تاچ راحت تر هستند) برای این کار ابتدا نرم افزار BlueStacks را دانلود و نصب نمایید. (برای نداشتن مشکل حتما و حتما از نسخه روت شده باید استفاده نمایید، یا در صورتی که نسخه معمولی را دارید در انتهای همین مطلب بلواستکس آموزش روت نرم‌افزار تهیه شده است) سپس با باز کردن آن یک تبلت اندرویدی با نسخه 4 به بالا در دست شماست که می توانید با لینک اولیه برای اندروید از همینجا فایل نصبی اندروید را دانلود و بازی کنید. طریقه ادامه دادن بازی در این نرم افزار و رفع مشکل اکانت گوگل در آن در سوال بعدی اشاره شده است.

۸- «سوالات مربوط به Save و Load بازی» چگونه بازی را ذخیره و دوباره برگردانیم؟ یا در صورت عوض کردن دستگاه یا بازی در BlueStacks چگونه بازی را ادامه داد؟

برای ذخیره بازی داشتن چهار نرم افزار Google Play Store ، Google Play Framework ، Google Account Manager و Google Services ضروری می باشد . پس از دانلود همه فایل ها آنها را در گوشی نصب و آپ دیت کنید.‌ البته این را هم بدانید با نسخه جدید بلواستک این نرم افزارها تهیه شده است و ممکن است در نسخه های قدیمی آن کار نکند. در مورد نسخه آیفون اطلاعی در دست ندارم ولی شنیده ام Apple ID لازم می باشد. پس از نصب یا اطمینان از وجود چهار فایل در گوشی یا نرم افزار BlueStacks به بخش Settings رفته و در بخش Accounts & Sync از بالا سمت راست روی ADD ACCOUNT کلیک کرده و روی Google کلیک نمایید. دقت نمایید داشتن گوگل سرویس برای این کار مانند گوشی لازم می باشد. (+تصویر راهنمای این مرحله) سپس اطلاعات اکانت Google را وارد کرده و پس از اتمام کار وارد بازی شده و به تنظیمات رفته و روی Google+ Login یا Link Device کلیک کنید و در صفحه ای که باز می شود Sing In را بزنید تا به اکانت گوگل شما متصل گردد سپس اگر شما قبل در این اکانت گوگل تا جایی از بازی را ادامه داده بودید و قصد Load بازی را داشته باشید در سوالی از شما می خواهد تا در صورتی که می خواهید به تاون هال X برگردید روی Confirm کیک نمایید تا به اکانت قبلی برگردید. ولی در صورتی که بار اول هست که اکانت جیمیل خودتان را می دهید بازی ذخیره می شود و برای اطمینان از اینکه بازی بصورت کامل Sync شده است یا خیر دقت نمایید دکمه Google+ بصورت سبز رنگ خواهد بود. توجه نمایید برای این مراحل داشن سرعت اینترنت بالا ضروری می‌باشد. همچنین از سوال 21 نرم افزار رفع تحریم را باید قبل از ذخیره داشته باشد.

آموزش ذخیره بازی کلش با اکانت جیمیل  بصورت تصویری

قبل از شروع پروژه ذخیره سازی بازی کلش نیاز است سه برنامه را در گوشی یا تبلت خود به روز رسانی یا نصب کنید:

Google+ -1

Google Play Service -2

GMail -3

بعد از انجام مراحل فوق به قسمت Settings یعنی سه چرخ دنده در گوشه سمت راست صفحه بروید:

ترفند های بازی Clash of Clans

مشابه شکل زیر روی گزینه ای که با فلش مشخص شده کلیک کنید . اگر این گزینه به رنگ سبز است نشان دهنده این است که بازی شما در حال حاضر ذخیره شده است و جای نگرانی نیست . میتوانید از رفتن ادامه مراحل صرف نظر کنید و خوشحال به ادامه بازی بپردازید…

نکته : یک دهکده کلش فقط میتواند به یک جیمیل جهت سیو بازی متصل شود و اضافه کردن جیمیل دیگری برای کانکت کردن امکان پذیر نیست.

image2

بعد از انتخاب گزینه فوق پنجره ای به شکل زیر ظاهر میشود . در این قسمت ممکن است جیمیل شما در لیست موجود باشد.

اگر اینطور است روی دایره مقابل آن مشابه شکل کلیک و سپس گزینه OK را بزنید.

گزینه در غیر اینصورت add account یک جیمیل بسازید ویا جیمیلی که ازقبل داشتید راواردکنیدتابه پنجره ای مشابه این برسید.

نکته مهم : در صورتی که جیمیل شما در لیست موجود است حتما از داشتن رمز عبور آن مطمئن شوید.

image3

بعد از انتخاب جیمیل پنجره ای مشابه شکل زیر ظاهر میشود . روی قسمت select gender کلیک و جنسیت خود را وارد کنید:

Male: آقایان

Female: خانمها

نکته : در صورتی که با همین جیمیل در گوگل پلاس فعالیت دارید ممکن است این پنجره برای شما ظاهر نشود.

image4

بعد از انتخاب جنسیت گزینه  create مشابه شکل زیر روشن میشود . روی آن کلیک کنید. (باقی موارد بصورت تصویری در زیر به ترتیب آورده شده)

image7

image6

image12

image10

image14

image15

توضیحات تکمیلی در مورد GApps:

 • وجود Google+ و متصل بودن به آن ضروری نیست.
 • در صورتی که در صفحه اتصال به گوگل سرویس بعد از زدن Link Device یا Connect Google+ لودینگ رد نشد باید از ابزار دور زدن تحریم ها مانند هات اسپات استفاده نمایید.
  (بخاطر آپدیت‌های مکرر بازی و نرم‌افزارهای لازم گوگل که تهیه کالکشن آنها بصورت یکجا در این مکان ممکن نمی‌باشد، توصیه می‌شود از مارکت Aptoide موارد لازم را به‌روزرسانی نمایید.)

۹- در بازی می شود به شخص خاصی حمله کرد؟

در بازی به دو نفر می توان حمله کرد، یکی برای انتفام که از لیست حمله های شما هست و برای شما حمله کرده است که در این حالت می توانید ذخایر شخص را دیده و در موقع مناسب حمله کنید. و شخص دوم بصورت رندم در هم لیگ شما و غیر هم قبیله شما انتخاب می شود. پس تنها در حالت اول که شخصی به شما حمله کرده بود می توانید به آن حمله کنید.

۱۰- چطور در بازی به ما حلمه نکنند؟

در بازی اگر شما آنلاین باشید یا Shield فعال باشد، نمی توان به شما حمله کرد ولی در حالی که آفلاین باشید و Shield شما فعال نباشد می توان به شما حمله کرد. ولی شما می توانید حالت ساختمان ها را به صورتی بچینید که کمتر به شما حمله کنند. شاید سوال دیگر پیش بیاید که اگر گوشی کلا روشن بماند دیگر کسی نمی تواند حمله کند؟ خیر! با ده دقیقه دست نزدن به چیزی در بازی پیغامی ظاهر شده و وضعیت شما آفلاین می شود.

۱۱- اگر بخوایم بازی را از اول شروع کنیم چطور اکانت قبلی را باید پاک کرد؟

برای این کار کافیست در گوشی اندرویدی یا نرم افزار BlueStacks به بخش Settings رفته و در بخش Apps بازی Clash Of Clans را پیدا کرده و روی دکمه Clear Data کلیک کنید. حال دوباره بازی را اجرا کنید مانند اول کار آموزش خواهد داد و بعد از آن اگر اکانت گوگل داشته باشید و سینک شده باشد به شما اخطار می دهد که شما قبلا با این ایمیل تا فلان مرحله بازی کرده اید به آن مرحله از تاون هال بازگردد؟‌ اگر روی No کلیک کنید ذخیره قبلی بازی پاک می شود و بازی از 0 شروع خواهد شد. یا اگر خواستید ذخیره قبلی بماند و یک ذخیره جدید داشته باشید کافیست یک اکانت گوگل دیگر را مانند سوال ۸ اضافه کنید و در بازی وقتی روی Google+ کلیک می کنید اکانت جدید را بدهید تا در اکانت جدید بازی ذخیره گردد. در گوشی های iDevice ولی روش راحت و رسمی معرفی نشده و در اکثر روش های موجود ریست کل دستگاه هم لازم هست ولی روش های دیگری هم هر روز ارائه می شود که می توانید از این لینک گوگل دنبال کنید.

۱۲- «آموزش انتفال بازی از iOS به Android و برعکس» در iOS قبلا بازی می کردم و الان وارد Android شده ام آیا امکان ادامه بازی هست؟

در iOS بازی در Game Center اپل ذخیره می شود و در اندروید در اکانت Google Plus که نمی توان از طریق ایمیل یکسان سازی (Sync) انجام داد ولی با استفاده از کدی که در بازی به شما می دهد می توانید بین اندروید و iOS ارتباط برقرار سازید. برای این کار در دستگاه قدیمی وارد تنظیمات بازی شده و Link device را بزنید. اگر اکانت گیم سنتر یا گوگل شما تعریف شده باشد از قبل از شما سوال می پرسد این دستگاه قدیمی هست (Old) یا جدید‌ (New) که شما قدیمی را می زنید و یک کد برای مدت 5 دقیقه به شما می دهد. در دستگاه جدید به تنظیمات رفته و لینک تو دیوایس زده و اینبار گزینه جدید را می زنیم و کدی که در دستگاه قدیمی داده را وارد می کنیم یا از شما بپرسد می خواهید Town Hall شماره فلان را داشته باشید یا همین سری بازی در دستگاه جدید بماند؟ شما شماره قدیمی را تایید کنید. (برای مثال در دستگاه قدیمی شماره تاون هال 7 بوده و در دستگاه جدید 5 هست و می خواهیم ادامه 7 را بازی کنیم و در صورتی که سوال پرسید می خواهید به تاون هال 7 بروید و 5 پاک شود؟ تایید می کنیم.) همچنین جدیدا بازی برای انتقال باید تاون هال آن زیر 4 یا 5 باشد. بالای آن منتقل نمی‌گردد.

آموزش انتقال بازی در بازی Clash of Clans

دوستانی که این بازی را روی دیوایس اندروید یا ای او اس خود دارند و حالا می خواهند همین بازی را روی دیوایس دیگری (اندروید یا ای او اس) بازی کنند و بازی را روی گوشی خود داشته و اکنون می خواهند گوشی را بفروشند و می خواهند بازی را منتقل نمایند باید از راهی که سوپرسل برای این مشکل طراحی کرده است استفاده نمایید تا بازی را منتقل کنید.

روش زیر را مرحله به مرحله اجرا کنید:

۱-   بازی را اجرا کرده و بر روی ستینگ کلیک نمایید.

image1

۲-   گزینه Link device را انتخاب نمایید:

image2

۳- بر روی گزینه This is the old Device کلیک نمایید :

image3

۴- گزینه I want to link to another device را برگزینید :

image4

۵- در این مرحله یک کد به شما داده می شود , دقت کنید که این کد فقط دو دقیقه اعتبار دارد و باید سریعا وارد دستگاه جدید شود.

image5

۶- بازی کلاش اف کلانس را روی دستگاه جدید باز کنید ,دوباره وارد بخش ستینک و لینک دیوایس و سپس  گزینه  This is the NEW DEVICE رانتخاب کنید :

image6

۷- کد مخصوص را در این کادر وارد کنید:

image7

۸- حالا بازی شما ریستارت شده و دهکده شما به این دیوایس (دستگاه) منتقل می شود.

لینک سازنده همراه  با تصاویر برای این موضوع ـ بصورت انگلیسی

۱۳- جنگهای قبیله ای Clan Wars چیست و چگونه انجام می شود؟

در نسخه جدید قابلیت جنگ در بین قبیله ها افزوده شده که در آن لیدر یا کو-لیدر قبیله ای که اعضای آن بالای ده نفر می باشند در سمت چپ بر روی آیکون جدید جنگ قبیله ای کلیک کرده و دکمه استارت را می زند، پس از کمی در بین قبیله های هم رده جست جو خواهد شد و یک قبیله برای جنگ انتخاب می شود. بعد از آن کل جنگ در دو روز انجام می شود. در روز اول افراد داخل قبیله به هم دیگر کمک می کنند و قبلیه مناسب خود را برای دوستان خود اعلام می کنند و برای بهتر نابود کردن آن می توانند با Scout کردن آن فرد نقشه مناسب جنگی بکشند و پس از ۲۴ ساعت جنگ رسما شروع می شود و افراد هر قبیله با نیروهایی که از قبل دارند و از افراد هم قبیله کمک گرفته اند به جنگ می پردازند و این جنگ های داخل قبلیه ای با جنگ های قبلی فرق دارند و در آن از تروفی شما کم نمی شود و حتی اگر Shield دارید از بین نمی رود، از منابع شما کم نمی شود و در صورتی که در وسط جنگ Surrendered کردید نیروهایی باقی مانده از بین نمی روند (تا این نسخه که تست کرده ایم) ولی در این جنگ منابعی بر اساس حمله هایی که انجام می دهید ذخیره می شود که در انتها اگر برنده جنگ بودید به شما تعلق می گیرد و در Clan Castle ذخیره می شود و هر موقع که دوست داشتید می توانید بعدا استفاده کنید و این منابع را هیچ وقت از دست نمی دهید. دقت کنید که در این جنگ ها به دنبال سه ستاره کامل باشید تا کل قبیله پیروز شود و چیزی برای شما برسد و تنها ۲ بار فرصت جنگ دارید و اگر به یک دهکده دو نفر حمله کنند بهترین آن محاسبه می گردد. پس اگر در قبلیه ای جنگ بود و عضوی از آن جنگ نکرد در انتها اگر قبله پیروز هم شود چیزی به آن فرد تعلق نمی گیرد.

۱۴- مقامات داخل قبیله از لیدر تا الدر چیست و محدودیت کارهای آنها تا چه کارهایی می باشد؟

رئیس قبیله Leader نام دارد و دارای تمام امکانات مانند تغییرات در قبیله، عزل و ارتقای اعضا و … را دارا می باشد و بار اول سازنده قبیله لیدر می باشد ولی بعدها می تواند یک شخص دیگر با لیدر کند و یک قبیله یک لیدر دارد. معاون لیدن Co-Leader نام دارد و کو لیدرها فقط نمی توانند کولیدر و لیدر را انتخاب کنند و سایر موارد را دارا می باشند. در انتها Elder دارای یک ویژگی آن هم بیرون کردن اعضای عادی (الدر نمی تواند الدر به بالا را بیرون کند) و دعوت از افراد دیگر به قبلیه هست.

۱۵- جعبه جواهر (Gem Box) موجود در بعضی دهکده ها چیست و چطور بدست آوریم؟

این جعبه همانند بوته ها (Bushes) و درختها (Trees) در دهکده ها ظاهر می شود و با گرفتن اکسیر از شما آن را از بین می برد و در بوته ها و درختها نهایتا 7 جم می توان بدست آورد ولی در این جعبه های جدید ۲۵ الی ۳۰ جم وجود دارد و در هر دهکده یکی می تواند در یک زمان باشد. راهی برای دست آوردن آنها نیست و بصورت رندم در دهکده ها می تواند ظاهر شود ولی تجره ثابت کرده در دهکده هایی که جم کمتری دارند بیشتر ظاهر می شود.

۱۶- در BlueStacks چگونه می توان صفحه سیاه شدن را برطرف کرد؟ 

برای رفع کلی این مشکل باید در موقع لود شدن نرم افزار اینترنت نداشت ولی برای رفع مشکل ابتدا از Task Manager تمامی موارد مربوط به BlueStacks را End Task کرده و اینترنت را قطع کرده و دوباره بلواستکس را در صورت امکان بصورت Run as administrator اجرا کنید.

۱۷- آیا می توان در یک دستگاه دو یا چند اکانت داشت و با آنها بازی کرد؟

بله می توان. ولی اینطور نیست که همزمان با این اکانت ها بازی کرد. البته در تبلت های Multi-user دار می توان بدون مشکل چند اکانت برای خود تبلت اضافه کرد و در هرکدام بازی را نصب و اکانتی با GMail ی جدا به آنها داد. ولی اگر دستگاه شما مالتی یوزر نیست کافی هست به تعداد اکانت هایی که می خواهید Google Account اضافه کنید (از بخش تنظیمات دستگاه) و در موقعی که می خواهید اکانت خود بازی را عوض کنید از Setting و Apps به بازی Clash Of Clans رفته و آن را Clear Data کنید. بازی از اول شروع می شود و در موقع شروع بالا روی Sign In کلیک کرده و اکانت مورد نظر را می دهید. هر دور که Clear Data کنید بازی فراموش می کند متعلق به کدام اکانت گوگل است و شما می توانید با چند اکانت گوگل بازی کنید.

۱۸– «آموزش انتقال اکانت» طریقه انتقال اکانت در نسخه اندروید چگونه هست و شرایط آن چیست؟

توجه کنید لینک دیوایس کردن بازی که در یک اکانت جیمیل هست به اکانت دیگر جیمیل انجام پذیر نمی‌باشد و سازنده بازی این کار را ممنوع کرده است. برای انتفال اکانت قانونی باید از یک اکانت جیمیل در دو گوشی استفاده شود (ولی نمی توان همزمان با یک اکانت بازی کرد! حتما باید یکی از بازی خارج گردد تا گوشی دیگر بتواند با آن اکانت بازی کند) شیوه کلی هم به این صورت هست که با صفر کردن بازی در دستگاه مقصد (آموزش در سوال 11) بازی که در آن هست پاک می شود و با افزودن اکانت جیمیل گوشی مبدا در تنظیمات گوشی و ورود به بازی و Sign شدن با اکانت جیمیل مبدا. که در این روش ایمیل و رمز مبدا کلا به مقصد داده می شود.

۱۹– «سوال قطعی اینترنت در نرم‌افزار بلواستکس» در بلواستکس (BlueStacks) مشکل اینترنت را چگونه باید رفع کرد؟

این مشکل بخاطر این موارد نرم افزاری می باشد که باید موارد زیر را چک کنید:

 • نسخه نرم افزار بلواستکس نباید آلفا بوده و نسخه نهایی بتا را نصب کنید.
 • آخرین نسخه از دات نت را در سیستم خود نصب داشته باشید.
 • آخرین نسخه از JRE را داشته باشید.
 • از نرم افزارهای پروکــسی و همانند آن نباید استفاده کنید.
 • فایل (c/program*86/bluestacks/HD-network.exe) را دقت کنید در لیست سیاه آنتی ویروس و فایروال نباشد و جهت اطمینان فایروال و آنتی ویروس خودتان را در طول استفاده از نرم افزار خاموش کنید.
 • کل پوشه BlueStacks را در Properties و تب Security بصورت فول کنترل برای کاربری که هستید در بیاورید.

۲۰- «سوال  عوض کردن مکان بازی» چگونه Global را به ایران یا مکان دیگر عوض کنیم؟

این مورد بر اساس اولین ورود شما و آی پی شما انتخاب می شود، وقتی گلوبال شما مثلا امریکا باشد و دوستتان در بخش ایران (IR) چیزی در چت بنویسید شما مشاهده نخواهید کرد، در لیگ ها و تاپ های ایران نخواهید بود. برای رفع مشکل فقط یک بار می توانید اقدام نمایید که برای انجام آن به تنظیمات (Setting) رفته، در پایین صفحه روی Help and support کلیک نمایید. در صفحه جدید روی گزینه آخر یعنی Report an issue کلیک و گزینه Other problem را انتخاب نمایید. با این گزینه باید نرم افزار ارسال ایمیل را داشته باشید که با آن متن مورد نظر یعنی متن زیر را برای سازنده ارسال نمایید تا اصلاح نماید:

Hello, I connected first time from none Iran IP and now I’m always in Iran and want to change my location in global to IR,

.Thanks

دقت نمایید این عوض شدن مکان ممکن است تا چند روز دیگر انجام شود و باید صبر نمایید.

۲۱- «سوالات به روز رسانی و رفع تحریم» به روز رسانی جدید آمده، بازی را آپ دیت کنم بازی می پره؟ چرا بعد از آپ دیت موقع اجرا روی Downloading content یا Loading گیر می کند؟

در جواب سوال اول: در اندروید اگر با Play Store دانلود نمایید احتمال اینکه از اول بازی بیاید کم است، ولی همیشه بازی را ذخیره کنید (سوال هشتم) در این صورت خیال شما راحت می‌باشد که بازی پاک نمی‌شود. همیشه قبل از اتصال به گوگل Store از نرم‌افزار رفع تحریم هات اسپات که در انتهای این سوال با شرایط داده شده آمده است استفاده نمایید تا مشکلی نداشته باشد. در جواب سوال دوم، با نرم افزار رفع تحریم که در ادامه توضیح خواهیم داد باید وارد بازی شوید (فقط برای بار اول).

نرم‌افزار رفع تحریم: ابتدا فایل eLite.apk را دانلود کرده و نسخه‌های قبلی هات اسپات را که از قبل دارید ابتدا از تنظیمات Clear Data کرده و Uninstall نمایید و این نسخه را نصب کنید، که این نسخه کرک شده (Modded By @Rahil) می‌باشد و محدودیت ندارد را نصب کرده و اجرا نمایید و بار اول صفحه‌ها را Next بزنید تا صفحه وی پی ان آمده و تیک را گذاشته و Connect بزنید. دقت نمایید هیچ موقع به برنامه مجوز Root ندهید (در صورت روت بودن دستگاه). همچنین در گوشی‌های ضعیف که RAM کمی دارند اجرا نمی‌شود و برای رفع مشکلات بازی که با گوگل هم در ارتباط هست باید و باید اینترنت پرسرعت داشته باشید. درصورتی که روی BlueStacks شما این نرم‌افزار فعال نمی‌شود از نرم‌افزارهای مشابه مانند EasySurf می‌توانید استفاده نمایید. که اکثر دوستان موفق به اجرای این نرم‌افزار هم نشدند که تنها راه باقی‌مانده استفاده از نرم‌افزار Pr0xyCap در کامپیوتر می‌باشد. آموزش تصویری دادن پروکـــسی به نرم‌افزار بلواستکس. (با نرم‌افزار رفع تحریم باید لینک مشاهده و نرم‌افزار دانلود گردد همچنین بعد از نصب حتما باید سیستم را ریستارت نمایید) روش‌های بعدی در ادامه مطلب برای دور زدن مشکل در بلواستکس اضافه خواهد شد.

مشکل Loading و خطای آن در Apple: این مشکل بارها گزارش شده که برخی از دوستان با Open V P N و نرم‌افزارهای مشابه که بعد از آپ‌دیت برای بار اول ضروری هست موفق شده اند ولی برخی ها نه!‌ دلیل نه هم کم بودن سرعت اینترنت آنها و مشکل داشتن نرم‌افزار رفع تحریم می‌باشد. بیشتر از این در این مورد شخصا اطلاعی ندارم لطفا در این مورد سوالی نپرسید.

روش اول برای دور زدن مشکل در بلواستکس : وی پی ان کریو روی بلواستکس جواب می‌دهد:

اول باید تو گوگل، کانکشن وی پی ان کریو رو پیدا کنن و دانلود کنن بعد تو گوگل سرچ کنن اکانت رایگان تست کریو البته نتایج جست و جو رو با فیل-تر شکن باز کنن بعد از یک سایت اکانت تست رایگان بگیرن بعد تو کریو واردش کنن بعد که وصل شد سریع بلو استکس رو باز کنن بعد کلش رو اجرا کنید کمی صبر کنید تا درست شود.

روش دوم برای دور زدن مشکل در بلواستکس:

هات اسپات رو روی ویندوز نصب کردم کانکت که شد کلشو داخل بلواستکس باز کردم رفت.فقط حواستان باشه هات اسپات اندروید داخل بلواستکس جواب نمیدهد.فقط نسخه ویندوز استفاده شود.

روشی برای رفع مشکل Loading در iOS (مورد DNS زیر در اندروید هم  قابل اجرا و تنظیم می‌باشد، در بخش وای‌فای دستگاه روی وای‌فای مورد نظر Modify انجام داده و تیک Advance را زده و در بخش Static IP یا IP Setting می‌توان DNS را تغییر داد) :

کاربرانی که با وجود استفاده از نرم افزار های عبور از تحریم و o p e n /v/p/n نیز مشکل گیرکردن بازی در حالت لودینگ رو دارن میتوانند از راه حل زیر استفاده کنند تا مشکل شان برطرف بشود:
ابتدا از داخل قسمت ستینگ دیوایس به wifi مراجعه کرده . سپس روی علامت تعجب سمت راست کنار اسم وای فایی که به آن متصل هستند بزنید تا تنظیمات اینترنت مربوط به آن پیدا بشود. بعد عدد مربوط به قسمت dns (مثلا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۳) را به کلی پاک و این رقم را جایگزین کنن: ۸.۸.۸.۸
بعد از اون به عقب برگردین و صبر کنید تا دوباره به وای فای مربوطه کانکت بشوید.
اگه میخواهید دوباره روی علامت تعجب بزنید تا شماره dns رو چک کنید و ببینید تغییرات اعمال شده یا نه!
اگر ۸.۸.۸.۸ بود کلا با زدن کلید home از ستینگ بیرون بیایید و بازی clash رو اجرا کنید.. طبیعتا نباید را دانلودینگ را مشاهده کنید.

۲۲- «آموزش گرفتن و بازگردانی اکانت سینک نشده» در صورتی که قبلا با جیمیل سینک نکرده باشیم می‌توان اکانت را بازگرداند؟ (این سوال و جواب را دوست عزیز هومن فاتحی تهیه کرده‌اند)

برخی از دوستان این مشکل را دارند که قبلا از ذخیره کردن بازی اطلاعی نداشتند و با بروزرسانی بازی دهکده خود را از دست داده‌اند! ولی در جواب آنها باید بگوییم تنها یک راه و تماس با پشتیبان بازی باقی می‌ماند که مراحل خود را باید انجام دهید.

بازگرداندن بازی برای افرادی که سیو نکردن

نکته: برای این دسته از افراد که تفاوتی ندارد دستگاه آنها اندرویدی باشد یا ای او اس یک راه حل وجود دارد و  آن این است که طبق روش تصویری زیر عمل کنند.

  یک اکانتGoogle +  (همان اکانت Gmail)  برای خود بسازید.

  سپس وارد اپ +Google  شوید و اطلاعات اکانت ساخته شده را درون آن وارد کنید.

  حال وارد بازی شوید و مرحله Tutorial (مرحله اموزشی اول بازی) را پشت سر بگذارید.

 سپس وارد Setting شوید .

  دهکده یا ویلیج خود را به +Google  کانکت کنید.

 سپس بازی که سیو شد.

 توجه نمایید برای ذخیره بازی داشتن نسخه نهایی نرم افزارهای گوگل ضروری میباشد.

 دوباره وارد Settings شوید .

image1

در پنجره باز شده بر روی دکمه Help and support کلیک نمایید.

image2

بر روی دکمه Report an issue کلیک کنید تا بصورت کشویی باز شود

image3

حالا روی دکمه Lost village کلیک نمایید

image4

در این هنگام پنجره این باز می شود که شما با استفاده از ایمیل یا جیمیل خود بتوانید نامه ی الکترونیکی بفرستید.

image5

حالا نامه ای برای شما باز می شود که دارای دو بخش اصلی می باشد.بخش زرد رنگ که در تصویر هم معلوم است بسیار مهم بوده و شما نباید هیچ تغییری در آن ایجاد نمایید.این بخش اطلاعاتی از گوشی یا تبلت شما است که قرار است سوپرسل با آن شما را شناسایی نماید. اما بخش سبز رنگ جایی است که اتفاقا شما باید  آنرا پر نمایید.دقت کنید که اطلاعات درست را در آن ثبت نمایید تا زودتر به نتیجه برسید.

سپس نامه را ارسال نمایید و حالا منتظر جواب سوپرسل باشید. خبر بد این است که به دلیل تقاضای فراوان کاربران از سوپرسل ممکن از این جواب هفت روز تا چهار هفته طول بکشد طول بکشد.اگر پس از این مدت خبری نشد مجددا نامه ای ارسال نمایید تا جواب مناسبی دریافت نمایید و دهکده شما به روزهای اوج  بازگردد.

image6

:Name of the village

:Name of the clan you are part of

:Town Hall level

:Date and time of your last playing session

 در مقابل هر کدام از این ها باید اطلاعات دقیق را بنویسید نام دهکده شما که در اول بازی از شما پرسیده بود.

 نام کلنی که در آن بودید

 مرحله ای که در آن قرار داشتید

 تاریخ آخرین باری که بازی را اجرا کردید (میلادی)

دقت کنید که متن های انگلیسی را ارسال کنید و مقابل هر کدام پاسخ را بنویسید.

نکته: به این قسمت زرد به هیچ وج درست نزنید.

image8

وسپس بعد یه هفته وشاید بیشتر یک ایمیل برای شما می اید که شما باید ان را ترجمه کنید که میتوان  بادکیشنری گوگل خیلی راحت ترجمه کرد .

این ایمیل از شما سوالاتی میپرسد از شما که متفاوت است مثلا میپرسد:

چند تا جم داشتید:

چرابازی را از دست داده اید:

چه زمانی بازی را اغاز کرده اید:

درکدام کشوروشهر بازی کرده اید:

و سوالات دیگری که میتوان با ترجمه جیمیل خود و یا ترجمه گوگل ترجمه کرد.

واما اگر جواب این سوال ها درست باشد شما مورد اعتماد پشتیبان قرار میگیرید و برای شما کدی ارسال خواهد کرد:

بسیاری از دوستانی که بازی کلش آف کلنز را بازی می کنند اما اتفاقی دهکده خود را از دست داده اند تلاش می کنند تا با تماس با پشتیبان سوپرسل و جلب اعتماد آنها دهکده خود را برگردانند. این تماس دارای مراحلی بود که شما پشت سر گذاشتید.

اما دوستانی که موفق می شوند مانند خود ما اعتماد پشتیبان را جلب کنند پشتیبان سوپرسل در آخرین نامه ارسالی برای آنها یک کد مخصوص می فرستد که همان کلید رسیدن به دهکده است.

پس از دریافت این کد خیلی از دوستان نمی دانند که باید با این کد چکار کنند و ما امروز میخواهیم به یاری این عزیزان بشتابیم و روش وارد کردن کد مخصوص را آموزش دهیم.

 

۱- بازی کلاش اف کلانسو باز کرده وارد ستینگ شوید.

image1

۲- روی لینک دیواس کلیک کنید.

image10

۳- سپس گزینه This is the NEW DEVICE را انتخاب کنید.

image11

۴- کد مخصوص را در این کادر وارد کنید.

image12

۵- حالا بازی شما ریستارت شده و دهکده از دست رفته شما بر می گردد.

۲۳- «آموزش رقع مشکل تایپ فارسی در بازی» با وجود کیبوردهای فارسی و تنظیم بودن روی فارسی باز هم در برخی نسخه‌هایBlueStacks مشکل فارسی را چطور باید حل کرد؟ 

در برخی اوقات پیش آمده که فقط کیبورد SwiftyKey نسخه تبلت روی بلواستکس جواب می‌دهد.

آموزش نوشتن  فارسی در گلوبال  و چت داخل کلن

SwiftyKey Tablet را پیدا کرده و نصب نماببد و سپس و مانند عکس ها پیش بروید:

image1

image4

image8

image6

image7

و سپس صبر کنید زبان فارسی دانلود شودو گزینه دوم رابزنید وتنظیمات ان را انجام دهید. وگزینه سوم رازده وگزینه چهارم:

image13

 

image11

image14

 

وگزینه پنجم را زده و

image15

و اگربعد گزینه رمو وکنسل را اورد کنسل رابزنید. و در آخر گزینه فینیش رابزنید.

و

image16

روی search apps کلیک کنید و کمی صبر کنید تا شکل کیبرد در پایین بیاید.

image17

image20

 بعدon را Off کنید.

سپس روی صفحه سیاه کلیک کنید

 

image21

و سپس کیبورد آماده می شود:

image22

 

سپس روی گزینه

image23

 

کلیک کنید تا ظاهر کیبورد تغییر کند. و داخل بازی شوید.

نکته: برای هربار باز کردن بلواستکس باید این شش عکس اخری را انجام داد.

۲۴- «آموزش رفع مشکل جدید اتصال اینترنت در دستگاه و بلواستکس» در موقع وصل شدن با خطای Internet Connection / Unable to connect می‌دهد چگونه رفع می‌شود؟

در بلواستکس:

در کنار ساعت روی نماد شبکه راست کلیک کرده و Open network and sharing center را می‌زنیم. در صفحه باز شده جلوی عبارت Connection معمولا یا WiFi می‌نویسد یا Ethernet یا Local که روی آن کلیک می‌کنیم و در صفحه باز شده روی Properties کلیک می‌کنیم و در صفحه باز شده از لیست مقابل در پایین Internet Protocol Version 4 که همان TCP/IP4 هم نامیده می‌شود کلیک کرده و در زیر آن روی Properties کلیک می‌کنیم تا صفحه باز شود در همان تب اول و General در بخش زیر روی Use the following DNS server کلیک کرده و در بخش اول به ترتیب 8.8.8.8 و در بخش زیر آن 4.2.2.4 را وارد نمایید. اینها DNS های‌ گوگل می‌باشند. برای راحتی کار این عکس را هم می‌توانید مشاهده نمایید

BlueStacksInternet

در انتها روی OK و Close و مراحل تایید و بستن پتجره ها اقدام کرده و در آهر هم سیستم و هم مودم را یک بار خاموش و روشن می‌کنیم. در صورت خاموش بودن فایروال و آنتی‌ویروس این روش 99٪ مشکل را رفع می‌کند.

در گوشی و تبلت:

منوی گوشی حتما باید انگلیسی باشد. به WiFi رفته. روی مورد وصل شده کلیک کرده و نگه دارید گزینه Modify network را بزنید. در زیر تیک Show advanced option را بزنید. به بخش IP Setting رفته و روی Static قرار دهید. دی‌ان‌اس‌ها را یکی به 4.2.2.4 و یکی به 8.8.8.8 تغییر دهید. و به سایر موارد دست نزنید! وای‌فای دستگاه را خاموش و روش کرده و دوباره امتحان کنید. مورد رفع خواهد شد. در صورت رفع نشد تنها راه بازی با نرم‌افزار رفع تحریم eLite.apk می‌باشد که از همینجا دانلود و نصب نمایید و پس از اجرا روی Connect بزنید تا سپر سبز شود و شروع کنید به بازی.

سوالات خود را در قسمت نظرات با ما مطرح کنید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد