ترفند های استوری اینستاگرام (۸ ترفند)

اینستاگرام به صورت مداوم در حال آپدیت شدن است و قابلیت های جدید به آن افزوده میشوند. بعضی از این قابلیت های جدید را همه میشناسند اما بعضی دیگر مخفی هستند و بسیاری از کاربران از آنها خبر ندارند. قابلیت استوری اینستاگرام به نوعی بسیار مشابه قابلیت اشتراک گذاری کوتاه مدت عکس در فیسبوک است. چندین ماه پیش، تعداد کاربران روزانه اینستاگرام از مرز 200 میلیون نفر گذشت که اسنپ چت که رقیب اصلی اینستاگرام است را پشت سر گذاشت. در این مقاله 8 مورد ازترفند های استوری اینستاگرام را به شما آموزش میدهیم.

۸ مورد از ترفند های استوری اینستاگرام

۱. دسترسی به رنگ های زیاد

 

ترفند های استوری اینستاگرام

 

به صورت پیشفرض، دسترسی به تعداد رنگ های کمی دارید. بخش انتخاب رنگ از طریق پایین صفحه در دسترس است و 27 رنگ در آن موجود است. اما روشی وجود دارد که به هر رنگی که میخواهید دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به تمامی رنگ ها آیکن مداد را لمس کنید تا وارد بخش قلم و متن شوید. در این بخش بر روی هر رنگ از بین رنگها لمس کنید و نگه دارید. هم اکنون به هر رنگی که میخواهید میتوانید دسترسی داشته باشید.

۲. ساخت یک پس زمینه خالی

 

ترفند های استوری اینستاگرام

 

گاهی اوقات به جای اشتراک گذاری عکس و ویدیو، کاربر میخواهد که یک متن و یا نقاشی را اشتراک گذاری کند. بسیاری از کاربران برای ساخت یک پس زمینه خالی و بدون عکس با دستشان جلوی لنز دوربین را میگیرند و سپس عکس میگیرند تا عکس سیاه بیافتد. اما میتوانید بدون نیاز به پوشاندن لنز دوربین نیز این کار را انجام دهید.

برای انجام این کار یک عکس معمولی بگیرید و سپس آیکن مداد را لمس کنید و سپس رنگی را که میخواهید از آن به عنوان رنگ پس زمینه استفاده کنید را انتخاب کنید. هم اکنون انگشت خود را حدود 3 ثانیه بر روی صفحه نمایش گوشی قرار دهید و نگه دارید تا کل صفحه به آن رنگ دربیاید.

۳. افزودن موسیقی پس زمینه به ویدیو هایتان

 

ترفند های استوری اینستاگرام

 

ابزار های آنلاین و نرم افزار های زیادی برای قرار دادن یک موسیقی بر روی ویدیو هستند، اما بسیاری از کاربران حوصله استفاده از این نوع ابزار ها و نرم افزار ها را ندارند. خوشبختانه اینستاگرام این قابلیت را دارد. اینستاگرام میتواند هر موسیقی که در گوشیتان پخش میشود را ضبط کند. برای انجام این کار یک اهنگ در گوشی خود بگذارید و سپس شروع به ضبط یک ویدیو برای استوری کنید.

از آنجایی که آهنگ توسط میکروفون گوشی ضبط میشود صدای آهنگ را زیاد کنید و همچنین سعی کنید صداهای دیگری در اطراف نباشد.

۴. پست کردن عکس از گالری

 

ترفند های استوری اینستاگرام

 

از آنجایی که استوری اینستاگرام 24 ساعته است، گرفتن عکس های زیبا درطی این 24 ساعت کمی سخت است. اما میتوانید عکس های زیبایتان از چد روز و یاحتی چند ماه پیش را پست کنید. برای انجام این کار از هر عکستان یک اسکرین شات (عکس از صفحه) بگیرید. با این کار زمان عکس گرفته شده جدید میشود و در نتیجه قابل پست در استوری خواهد بود، زیرا اینستاگرام فکر میکند که شما این عکس را طی 24 ساعت اخیر گرفته اید!

میتوانید دور عکس را قبل از پست کردن در استوری ببرید زیرا پس از اسکرین شات گرفتن بخش های مختلف صفحه نمایش گوشی نیز در عکس میافتند.

 

۵. زوم با یک انگشت حین ضبط ویدیو

 

ترفند های استوری اینستاگرام

 

اگر میخواهید حین ضبط یک ویدیو در استوری تنها با استفاده از یک انگشت در جایی از صفحه زوم کنید، انگشتتان را بر روی دکمه ضبط قرار دهید و سپس به بالا بکشید.

۶. استفاده از از حرکات انگشت برای مرور استوری

 

ترفند های استوری اینستاگرام

 

حرکاتی وجود دارند که با استفاده از آنها میتوانید استوری را مرور کنید. حین مشاهده یک استوری سمت چپ را لمس کنید تا به استوری قبلی بروید و یا سمت راست را لمس کنید تا به بخش بعدی استوری بروید. با کشیدن انگشتتان به سمت چپ میتوانید از کل استوری عبور کنید. همچنین با نگه داشتن انگشتتان بر روی صفحه استوری متوقف میشود.

 

۷. استفاده از سلفی به عنوان استیکر

 

ترفند های استوری اینستاگرام

 

چند ماه پیش اینستاگرام یکی از قابلیت های معروف اسنپ چت، یعنی استفاده از عکس های سلفی به عنوان استیکر را کپی کرد. هم اکنون میتوانید از عس های سلفی تان به عنوان استیکر در استوری ها استفاده کنید.

برای انجام این کار یک عکس بگیرید و سپس آیکن استیکر را لمس کنید. در این بخش آیکن دوربین را لمس کنید و از خودتان عکس بگیرید. هم اکنون میتوانید این عکس را به عنوان استیکر در عکس قبلی را دهید.

 

۸. دانلود استوری اینستاگرام

 

ترفند های استوری اینستاگرام

 

دانلود استوری های اینستاگرام آسان است. اگر یک عکس در استوری بگیرید و آن را فعلا پست نکنید، میتوانید با لمس آیکن موجود در پایین سمت چپ صفحه این عکس را در حافظه گوشیتان ذخیره کنید. اگر عکس را پست کرده اید، استوری را باز کنید و سپس از طریق منوی در گزینه ی سه نقطه گزینه ی “Save Photo” را لمس کنید.

متاسفانه در حالت عادی نمیتوانید استوری دیگران را دانلود کنید. ولی میتوانید از استوری آنها اسکرین شات (عکس از صفحه) بگیرید.

البته نرم افزار هایی برای دانلود استوری دیگران وجود دارند، که از بین آنها میتوان به “Story Saver for Instagram” که برای اندروید است و “InstaStory” که برای آیفون است اشاره کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد