ترفند مرورگرها : تبدیل مرورگر به نوت‌پد

لحظاتی وجود دارد که نیاز به قلم و کاغذ دارید تا بتوانید یک شماره، آدرس یا متنی را در جایی بنویسید اما قلم و کاغذی نمی یابید. اگر در جلوی سیستم خود نشسته اید بهتر است  دیگر دستپاچه نشوید زیرا مرورگر کروم برای این دستپاچگی راه حلی هایی ارائه می کند. کافیست برای این سه ترفند مرورگرها با BigETek چند لحظه ای را سپری کنید.

در ادامه سری ترفند مرورگرها به ترفند یادداشت برداری سریع می رسیم.

ترفند مرورگرها : مرورگر کروم

۱. استفاده از افزونه‌ی Papier

افزونه‌ی پاپیر  را با جست‌وجو در وب‌استور کروم می‌توانید پیدا و نصب کنید. پس از نصب این افزونه، هر بار که تب جدیدی باز می‌کنید، محیط یادداشت‌برداری و نوت‌نویسیِ پاپیر مواجه خواهید شد. یادداشت‌های شما به صورت خودکار در این محیط ذخیره می‌شود و در واقع لازم نیست نگران بسته شدنِ تب یادداشت‌ها یا حتی خود کروم باشید. هر بار که تب جدید کروم را باز کنید، آخرین نسخه‌ی یادداشت‌هاتان را خواهید دید. محیط یادداشت‌برداری پاپیر، حالت شب یا night mode هم دارد که نور صفحه را برای کار در اتاق تاریک تنظیم می‌کند.

 

ترفند مرورگرها تبدیل نوت پد
ترفند مرورگرها تبدیل کروم نوت پد

۲. استفاده از سایت a5.gg یا shrib.com یا Notepub.com

کافی است سایت a5.gg را باز و شروع به یادداشت‌نویسی کنید. صفحه‌ی اصلی این سایت در واقع محیطی شبیه به نوت‌پد است که می‌تواند یادداشت‌های شما را ثبت کند. لازم نیست به فکر ذخیره کردن یادداشت‌هاتان باشید، خود این وبسایت یادداشت‌های شما را در کامپیوترتان ذخیره می‌کند و اگر حتی مرورگر را ببندید و دوباره باز کنید، باز هم می‌توانید از طریق این سایت به یادداشت‌هاتان دسترسی‌ داشته باشید. سایت های دیگر نیز این امکان را با پیچیدگی بیشتری در اختیار کاربران اینترنتی قرار داده اند که می توانید به انها نیز سری بزنید اما پیشنهاد ما همچنان a5.gg است.

ترفند مرورگرها تبدیل نوت پد
ترفند مرورگرها تبدیل نوت پد

۳. استفاده از یک خط کد

یکی دیگر از راه‌های ساده برای تبدیل کردنِ یکی از تب‌های مرورگر کروم به دفترچه‌ی یادداشت، استفاده از کد زیر است. کافی است این یک خط کد را در نوار آدرس مرورگر کروم وارد کنید و کلید اینتر را فشار بدهید:

data:text/html, <html contenteditable>

با این کار یک محیط یادداشت خواهید داشت. فقط یادتان باشد که در این روش، یادداشت‌ها ذخیره نمی‌شود و با بستن تب یادداشت‌ها، دیگر نمی‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. این روش‌های نوت‌برداری در بسیاری موارد می‌توانند مفید باشند. یادداشت کردن آدرس ایمیل، شماره کارت بانکی و ذخیره کردن لینک‌هایی که بعداً می‌خواهید سراغ‌شان بروید، از جمله مواردی هستند که به چنین محیطی نیاز پیدا می‌کنید.

ترفند مرورگرها تبدیل نوت پد
ترفند مرورگرها تبدیل نوت پد

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد