ترفند شبکه اجتماعی: حذف اکانت فیس بوک و توییتر

فیسبوک به عنوان پرجمعیت ترین شبکه اجتماعی در دنیا با بیش از یک میلیارد اکانت فعال است. قرار دادن اپلیکیشن های این شبکه اجتماعی در موبایل ها باعث پیشرفت چشمگیر این شبکه شد اما با توجه به نفوذ شبکه هایی اجتماعی دیگر چون تلگرام در ایران شاید دیگر نیازی به داشتن و استفاده از فیسبوک ندارید. برای همین در این مطلب می خواهیم رد پای شما را با آموزش حذف اکانت فیس بوک ، پاک کنیم. اما همین دلایل شاید موجب حذف یا دیلیت اکانت توییتر شما نیز باشد. با BigETek همراه باشید.

در صورتی که مدت زمان زیادی را با فیسبوک صرف می کنید یا اینکه دوست ندارید اطلاعات شخصی خود را در اختیار یک سایت مانند فیسبوک بگذارید، می توانید حساب کاربری یا همون اکانت فیسبوک خود را به صورت دائمی و بدون بازگشت حذف نمایید. در ترفند امروز تصمیم داریم نحوه حذف دائمی و بدون بازگشت اکانت فیسبوک را به صورت تصویری و همراه با عکس خدمت شما آموزش دهیم.

نکات قابل توجه برای حذف اکانت فیسبوک عمل حذف اکانت با غیر فعال کردن (Deactive) تفاوت دارد. با استفاده از این آموزش حساب کاربری فیسبوک شما برای همیشه حذف خواهد شد! پس از حذف دائمی اکانت، تمامی پست های شما که شامل متن، عکس، ویدئو و … هستند به علاوه ی کامنت هایی که گذاشتید به صورت کامل حذف خواهند شد. در صورتی که اکانت خود را به صورت دائمی حذف کرده اید تا ۱۴ روز. پس از حذف فرصت دارید تا وارد اکانت خود شده و عملیات حذف اکانت را لغو کنید.

حذف اکانت فیس بوک Facebook

مرحله اول: برای حذف دائمی اکانت ابتدا به آدرس زیر مراجعه کنید:

www.facebook.com/help/delete_account

مرحله دوم: در صورتی که از قبل وارد فیسبوک نشده باشید نیاز است که وارد اکانت خود شوید. برای این منظور ایمیل و رمز عبور خود را وارد نموده و سپس روی Log in کلیک کنید.

حذف اکانت فیس بوک
حذف اکانت فیس بوک

مرحله سوم: در تصویر (شماره 3) فیسبوک توضیحاتی را مطرح می کند. در صورتی که از حذف اکانت خود مطمئن هستید روی گزینه Delete Account کلیک کنید.

مرحله چهارم: اکنون یک پنجره پاپ آپ برای شما باز خواهد شد (تصویر شماره 4). در کادر بالا رمز عبور فیسبوک خود را وارد کرده و در کادر پایین تر تصویر امنیتی نمایش داده شده را وارد کنید. در آخر روی گزینه Ok کلیک نمایید.

حذف اکانت فیس بوک
حذف اکانت فیس بوک

مرحله پنجم: پس از موفقیت آمیز بودن حذف اکانت فیسبوک با تصویری مواجه می شوید که باید بر روی Ok کلیک کنید. در صورتی که تا ۱۴ روز وارد حساب فیسبوک خود نشوید، اکانت شما به صورت کامل حذف خواهد شد!

حذف اکانت توییتر Twitter

ممکن است به هر دلیلی نیاز پیدا کنید تا حساب کاربری توییتر خود را حذف نمایید. می توانید تنها در چند قدم با حذف حساب خود از شبکه اجتماعی توییتر خداحافظی کنید.   بنابر دلایلی جهت حذف اکانت توییتر نیاز است تا از کامپیوتر استفاده کنید. پس اگر همیشه با گوشی خود وارد توییتر می شدید باید به دنبال یک سیستم کامپیوتر بگردید. بنابراین در کامپیوتر، سایت توییتر را باز کرده و وارد حساب کاربری خود شوید(شماره1). سپس نشانه گر موس را بر روی تصویر پروفایل خود برده و در منوی کشویی که ظاهر می شود بر روی Settings کلیک کنید.(شماره2)

حذف اکانت توییتر
حذف اکانت توییتر

اگر قصد دارید از توییت های خود یک نسخه کپی تهیه کنید، کافیست بر روی دکمه Request your archive کلیک کنید تا فایل دانلودی به ایمیل تان ارسال شود(شماره3).جهت دی اکتیو کردن اکانت تویتتر بر روی لینک Deactivate my account در پایین صفحه کلیک کنید.(شماره4)

حذف اکانت توییتر
حذف اکانت توییتر

در صفحه بعد مواردی که نیاز است پیش از غیر فعال کردن حساب توییتر خود بدانید نمایش داده می شود تا از شرایط این کار مطلع و مطمئن شوید. در صورت اطمینان از شرایط ذکر شده بر روی دکمه ی آبی رنگ Deactivate… کلیک کنید(شماره5). در فیلدی که نمایش داده می شود رمز عبور خود را تایپ کرده و سرانجام بر روی دکمه آبی رنگ Diactivate account کلیک کنید.(شماره6)

حذف اکانت توییتر
حذف اکانت توییتر

عملیات حذف اکانت به پایان رسیده و تا چند دقیقه بعد نتیجه ی آن را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که اطلاعات حساب شما تا ۳۰ روز بعد از این کار نگهداری می شود اما پس از آن بصورت کامل حذف خواهد شد. شما همچنین می توانید مقاله رسمی توییتر برای حذف اکانت را نیز مطالعه نمایید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد