ترجمه گوگل فارسی بدون ورود به سایت Google Translate

ترفندی که امروز خدمتتان ارائه می کنیم به سرعت و توانایی های شما در کار با کامپیوتر اضافه می کند. اگر در فعالیت های روزمره خود با عبارات انگلیسی برخورد کردید می توانید با این ترفند سریع به ترجمه گوگل فارسی آن دست پیدا کنید. در ادامه دو روش متفاوت را نشان خواهیم داد که دانشجویان و زبان آموزان به این ترفند بیشتر از دیگر قشر های جامعه نیازمند هستند.

ترجمه گوگل فارسی روش اول

اولین روش استفاده از افزونه های کروم یا فایرفاکس است. در اینجا به آموزش کروم می پردازیم. شاید بتوان اکستنشن گوگل کروم را جزو برترین افزونه های نصب شده در سراسر دنیا دانست. برای نصب آن به آدرس زیر بروید.

Google Translate – Extension

و مانند تصویر زیر روی Add to chrome کلیک کنید و با ظاهر شدن پنجره جدید Add extension را بزنید.

bigetek.com-ترجمه-گوگل-فارسی-1

پس از نصب روی هر کلمه ای در صفحات اینترنت که انتخاب شده است کلیک راست کنید و روی عبارت Google Translate بزنید. اگر نیاز به شنیدن تلفظ این کلمه داشتید بعد از انتخاب روی آن موس را نگه دارید و بالون کوچکی که روی کلمه باز می شود را بزنید.

bigetek.com-ترجمه-گوگل-فارسی-2

 اما نتیجه در صفحه مترجم گوگل به نمایش در خواهد آمد.

bigetek.com-ترجمه-گوگل-فارسی-4

هر چند این صفحه به تنظیمات بیشتری مجهز است ولی اگر می خواهید در همان صفحه نتیجه را ببینید می توانید از افزونه زیر استفاده کنید. این افزونه هم از گوگل ترنسلیتور داده های خود را برای ترجمه می گیرد. مانند افزونه قبلی کلمه را با موس انتخاب کنید سپس روی حباب بالای سر کلمه بزنید. یکبار از کادر  های بالایی Persian را انتخاب کنید و تمام. این افزونه از مترجم مایکروسافت نیز بهره می برد.

Imtranslator – Extension

bigetek.com-ترجمه-گوگل-فارسی-3

ترجمه گوگل فارسی روش دوم

اما روش دوم استفاده از آدرس بار است. مشکلی که افزونه ها در صورت نصب تعداد بالا بر سر مرورگر ها می آورند کند شدن مرورگر شما را موجب می شود. توجه کنید که در صورت نصب افزونه های بیش از حد و نه در حد معمول.

اینبار در گوگل کروم به آدرس زیر بروید. کافیست روی ان کلیک کنید.

chrome://settings/searchEngines

حال در صفحه ظاهر شده به دنبال Google Translate بگردید و مانند شکل زیر باکس وسطی را به نام gt که اول کلمات Google Translate است تغییر دهید (یا هر عبارتی که دوست دارید.) سپس  Done را بزنید و خارج شوید.

bigetek.com-ترجمه-گوگل-فارسی-5

اگر Google Translate وجود نداشت به انتهای همین پنجره روید می توانید آنرا اضافه کنید. مانند شکل بالا

(روی لینککلیک کنید و در صفحه ای که باز شد آنرا کپی کنید.)

حالا به بالای صفحه یعنی آدرس بار یا نوار آدرس رفته و بنویسید gt سپس یک فاصله بدهید تا شکل آدرس بار تغییر کند و سپس هر عبارتی را که معنیش را می خواهید بنویسید یا Paste کنید.

bigetek.com-ترجمه-گوگل-فارسی-6

نتیجه به شکل زیر ظاهر می شود.

bigetek.com-ترجمه-گوگل-فارسی-4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد