تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته براحتی و بدون هزینه

اگر موبایل های هوشمند قدیمی دارید و آنها قابلیت ادامه به فعالیت خود را دارند بهتر است این مطلب را برای بهره وری بیشتر از این گوشی ها با ما باشید. کنترل‌کردن خانه برای مراقبت بیشتر از فرزندان بخصوص نوزادان و یا دفترکار برای رسیدگی به کارمندان همیشه یکی از دغدغه‌های مردم بوده است. با توجه به هزینه‌های سنگین نصب و راه‌اندازی سیستم‌های حرفه ای، استفاده از دستگاه‌های هوشمند قدیمی که دیگر استفاده چندانی ندارند به عنوان دوربین برای نظارت و مانیتورینگ خانه چندان غیرمعقول به نظر نمی‌رسد. در ادامه راهی برای تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته ارائه می کنیم.

نصب سیستم‌های کنترل و مانیتورینگ در گذشته بسیار پرهزینه و دردسرساز بود، علاوه بر تجهیزات خوب شما باید هزینه‌ی نصب توسط یک فرد حرفه‌ای را نیز پرداخت می‌کردید. هزینه‌های تهیه کردن نرم افزارهای مورد نیاز این سیستم‌ها هم در کنار دیگر هزینه‌هایش به صرفه نبودند. حال اما با توسعه‌ی نرم افزارها و گجت‌های هوشمند، کنترل کردن محیط اطراف چندان هزینه بردار نخواهد بود.

تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته

تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته
تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته

به کمک نرم‌افزار Perch شما می‌توانید به سادگی یکی از گجت‌های هوشمند قدیمی و یا حتی جدید خودتان را برای کنترل کردن خانه و یا محیط کار استفاده کنید.

نرم‌افزار Perch در تلفن‌های هوشمند, تبلت‌ها,دوربین‌ها و لپ تاپ‌ها قابل استفاده است و به کمک آن می‌توان به سادگی و بدون کمک دیگران سیستم کنترل و نظارت خانگی را راه‌اندازی کرد. نکته‌ی قابل توجه این است که پلتفرم و سیستم عامل دستگاه‌های مرتبط می‌توانند متفاوت باشد و تنها لازم است که دستگاه شرایط خوبی داشته باشد. همچنین بهترین ویژگی این ابزار این است که شما کوچک‌ترین هزینه‌ای را پرداخت نخواهید کرد.

نصب و راه‌اندازی این نرم‌افزار بر روی دستگاه‌ها هم ساده است و نیاز به دانش خاصی ندارد. در اوج سادگی کارکرد و استفاده، این نرم‌افزار از تکنولوژی پیشرفته‌ای مانند Web RTC استفاده می‌کند که تجربه‌ی فوق‌العاده ای از مانیتورینگ را برای کاربر به ارمغان بیاورد.

شما به سادگی می‌توانید از این سیستم برای برقراری ارتباط با دیگر افراد حاضر در خانه نیز استفاده کنید و با تماس تصویری با آن‌ها صحبت کنید. این نرم‌افزار این قابلیت را دارد که با دیگر گجت های هوشمند منازل هماهنگ شود. این نرم افزار از الگوریتم تشخیص حرکت استفاده می‌کند و از این رو به سادگی می‌توان از آن برای کنترل کردن قسمت های مشخصی از خانه استفاده کرد.

برای دریافت این نرم افزار می‌توانید به سایت GetPerch.com مراجعه کنید و با توجه به پلتفرم دستگاه خودتان نسخه‌ی مورد نظر را دانلود و پس از نصب بر روی سیستم‌های خودتان از سیستم نظارت خانگی لذت ببرید.

نرم افزار های بسیاری با این پروتکل نوشته شده مانند BabyCam که براحتی می توانید با اتصال به وای فای در یک گوشی و دادن کدی که روی موبایل اول نمایش داده می شود به موبایل دوم، هر مکانی را مانیتور کنید. مانند تصویر زیر

تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته
تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته

با زدن شماره آی پی …. 192.168 که از گوشی اول بدست می آید در مرورگر گوشی دوم می توانید دوربین گوشی اول را مشاهده کنید.

2 thoughts on “تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته براحتی و بدون هزینه

 • March 23, 2017 at 9:56 pm
  Permalink

  سلام
  خیلی مطلب جالبی بود . من دوتا گوشی رو برای عید نصب کردم تو خونه واقعا کار میکنه
  تشکر

  Reply
  • March 23, 2017 at 10:01 pm
   Permalink

   با تشکر از نظرتون

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد