تبدیل عکس به متن فارسی با تلگرام ( استخراج متن از عکس )

با افزایش رقابت در میان برنامه نویسان تلگرام، پیش بینی ورود امکانات جالب دنیای تکنولوژی به این اپلیکیشن چندان دور از انتظار نبود. اگر با ما همراه بوده باشید حتما می دانید که قبلا آموزش تبدیل عکس به متن فارسی را چندی پیش ارائه کرده بودیم. اما این بار شاهد حضور این ترفند در اپلیکیشن محبوب تلگرام هستیم. برای تبدیل عکس به متن فارسی توسط ربات در تلگرام با BigETek همراه باشید.

حتی اگر متن شما فارسی باشد، نیازی به نرم‌افزارهای گران‌قیمت نیست، بلکه با استفاده از اپلیکیشن تلگرام می‌توانید این کار را انجام دهید و متون فارسی را با سرعت بالا و به طور رایگان از تصاویر استخراج کنید. در این ترفند به نحوه‌ی انجام این کار می‌پردازیم.

تبدیل عکس به متن فارسی با تلگرام

این کار از طریق رباتی به نام OCR انجام می‌گیرد. برای دسترسی به این ربات، عبارت زیر را در محیط چت با خودتان یا دوست‌تان و یا حتی یکی از گروه‌ها، ارسال نمایید:

iocrbot@

پس از باز شدن صفحه در مرورگر، به طور خودکار اپلیکیشن تلگرام باز شده و صفحه‌ی مربوط به ربات نمایان می‌شود. سپس دکمه‌ی Start را انتخاب کنید تا ربات راه‌اندازی شود. سپس زبان فارسی را انتخاب نمایید.

تبدیل عکس به متن
تبدیل عکس به متن

توجه: اکنون فایل راهنمای این ربات را دریافت نموده و مطالعه نمایید. نکاتی در خصوص گرفتن عکس گرفتن هر چه بهتر از متون و همچنین جزئیاتی در خصوص ارسال تصویر در بهترین حالت ممکن در این فایل راهنما درج شده است.

اکنون کافی است تصویر خود را برای ربات ارسال نمایید. دقت کنید در حال حاضر این ربات امکان تشخیص متون دست‌نویس را ندارد و متن شما باید تایپی باشد. همچنین اگر از نسخه‌ی دسکتاپ برای ارسال تصویر استفاده می‌کنید تیک Send compressed image را بردارید تا نسخه‌ی اصلی تصویر ارسال شود. در نسخه اندرویدی نیز تصویر را بصورت فایل بفرستید تا فشرده نشود. تصویر شما پس از دریافت پردازش شده و در قالب یک فایل متنی آماده‌ی دریافت می‌شود. نمونه‌ی متن که پس از پردازش در ویرایش‌گر کپی شده است:

تبدیل عکس به متن
تبدیل عکس به متن

2 thoughts on “تبدیل عکس به متن فارسی با تلگرام ( استخراج متن از عکس )

 • November 25, 2016 at 2:26 am
  Permalink

  ممنون مفید بود?

  Reply
 • November 20, 2016 at 2:14 am
  Permalink

  سلام خدایی دمتون گرم درست چیزایی ک من دنبالش بودمو اینجا هس

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد