آموزش تبدیل به pdf اسناد با مرورگر کروم

بسیاری از کاربران اینترنتی حتما روزی نیاز به تبدیل اسناد به PDF را تجربه خواهند کرد. اما آیا ضروری است که حتما از نرم افزار خاصی استفاده کنیم! قبلا مطلب تبدیل تمامی اسناد به یکدیگر را بصورت اینترنتی آموزش داده ایم اما اینبار می خواهیم ترفند جدیدی را معرفی کنیم که بدون نیاز به نرم افزار مخصوصی تبدیل به pdf تمامی اسناد را تجربه کنید.

آنچه در این آموزش خواهید دید نحوه ی استفاده نکردن(!) از نرم افزارهایی چون dopdf و Print to pdf و … است. در واقع اگر در مواقعی ضروری نیاز به تبدیل صفحات وب ، عکس ها ، مایکروسافت ورد و … به pdf داشتید کافیست از این ترفند بهره ببرید. همانطور که می دانید نرم افزار کروم در نسخه نهایی خود کجهز به پلاگین Adobe pdf reader است. همین باعث می شود شما بتوانید از این مرورگر به عنوان یک مبدل استفاده کنید. مرورگر کروم قابلیت نمایش فایل های Pdf را نیز داراست. برای اطمینان از اینکه ورژن فعلی مرورگر شما این ویژگی را دارا می باشد یا خیر، باید به آدرس زیر بروید و ببینید Chrome PDF Viewer وجود دارد یا خیر و حالت آنرا به Enable تغییر دهید.

chrome://plugins

تبدیل به pdf صفحات وب

فرض کنید نیاز به اطلاعات یک صفحه اینترنتی دارید(مثلا پس از ثبتنام در سایت سنجش باید کد رهگیری را به تا زمان اعلام نتایج همراه داشته باشید.) در آن صفحه اینترنتی کلید های ترکیبی Ctrl+P را از روی کیبورد بزنید. تا صفحه ی زیر باز شود.

bigetek.com-do-pdf-with-chrome

  • برای تبدیل سند به pdf باید شماره 1 را (…Change) انتخاب کنید سپس در صفحه باز شده شماره 1.5 (Save as PDF) را بر گزینید.
  • در شماره 2 می توانید تمام یا بخشی از صفحار را برای تبدیل به PDF شدن انتخاب کنید.
  • شماره 3 حال برگه PDF را 90 درجه می چرخاند.
  • شماره 4 اندازه برگه که معمولا باید A4 انتخاب شود را داریم.
  • شماره 5 میزان مرزبندی را نشان می دهد. مثلا اگر نیاز به استفاده حداکثری از مرز کاغذ دارید بهتر است Custom را بر گزینید و دستی مرزها را ویرایش کنید مانند شماره 5.5.
  • با برداشتن تیک شماره 6 نوشته بالاسری و پایین سری اسم سایت برداشته می شود. شمار ه 7 هم به گرافیک های پس زمینه اشاره دارد.

تبدیل به pdf عکس ها

برای تبدیل به pdf دیگر اسناد بهتر است آنها را با موس کشیده و روی یک تب گوگل کروم رها کنیم. و مانند قسمت قبلی  که آموزش تبدیل صفحه اینترنتیبه PDF بود  کلید های ترکیبی Ctrl+P را زده و ادامه مسیر…

تبدیل به pdf فایل Word

برای تبدیل ورد به PDF یک تغییر کوچک باید در فایل Word داده شود. و آن این است که پس از باز کردن Word روی گزینه Save as کلیک کنید. فرمت Web page را انتخاب و Save کنید.

bigetek.com-do-pdf-with-chrome2

حال فایل شما آماده ورود به مرورگر Chrome است. حال یک صفحه اینترنتی را باز کنید و این فایل Word را از محل ذخیره روی کروم بکشید و رها کنید. نتیجه بصورت زیر دیده می شود. باز هم مانند قسمت اول می توانید روی Ctrl+P از کیبورد استفاده کنید و ادامه مسیر… نهایتا روی Save کلیک کرده و تمام. فایل PDF شما آماده است.

bigetek.com-do-pdf-with-chrome3

One thought on “آموزش تبدیل به pdf اسناد با مرورگر کروم

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد