تائید هویت 2 مرحله ای در تلگرام : جلوگیری از سوءاستفاده از تلگرام

ایــن روزها کاربران بســیاری از نرم افزار تلگرام استفاده می کنند و یکــی از امکاناتی که این برنامه در اختیــار کاربران قرار می دهد، قابلیت نصب روی دستگاه هــای مختلف اعم از تلفــن همراه، تبلت و رایانه است.
چنانچه شــما نیــز از این قابلیت بهره مند شــده باشید، می دانید که برای فعال سازی نرم افزار تلگرام روی هر دستگاه جدید نیازمند وارد کردن پین کدی خواهید بود که به تلفن همراه شــما ارسال می شود. در ادامه با استفاده از روش تائید هویت 2 مرحله ای در تلگرام می توانید یک بار تمامی دستگاه هایی را که به حساب شما متصل هستند را بازشناسی کنید.

ارسال پین کد برای فعال ســازی تلگرام روی دیگر دستگاه هــا از مواردی است که بــرای حفظ امنیت کاربران به کار برده می شود، اما این روش نیز ممکن است مورد سوءاستفاده قرار گیرد؛ زیرا به عنوان مثال یک کاربر با اجرای مراحل فعال سازی در تلفن همراه خود می تواند با کمتر از ده ثانیه دسترسی داشتن به تلفن همراه شــما، پین کد فعال سازی را درخواست کرده و پس از مشــاهده، آن را در دستگاه خود وارد ساخته و پین کد دریافتی را نیز از روی دستگاه شما حذف کند. در این شــرایط بدون آن که متوجه شده باشــید یک کپی از همه محتوای به نمایش درآمده برای شما برای آن فرد نیز قابل مشاهده است.
بــرای جلوگیری از این مــوارد و افزایش ضریب ایمنی در نرم افزار تلگرام قابلیتی طراحی شــده است که با کمک آن می توانید تائید هویت دو مرحله ای را فعال کنید. با فعال شدن این قابلیت هنگام فعال سازی هر یــک از دستگاه های جدید علاوه بر پین کد، باید رمز عبوری که برای این شرایط مشخص ساخته اید نیز وارد شود. در این شرایط دسترسی به تلفن همراه شــما و پین کد نیز کافی نیســت و می توانید مطمئن شــوید هیچ فردی به جز خود شما نمی تواند تلگرام را روی دستگاه های دیگر فعال کند.

12694039135_ab40003688_b
تائید هویت 2 مرحله ای در تلگرام

تائید هویت 2 مرحله ای در تلگرام : در تلفن همراه و تبلت

1ـ نرم افزار تلگرام را اجرا کنید.

2ـ روی منــوی اصلی که بــا آیکون همبرگری به نمایــش درآمــده اســت فشــار داده و گزینــه Settings را انتخاب کنید.

3- به بخش Privacy and Security وارد شده و روی Two-Step Verification فشار دهید.

4- روی گزینه Set Additional password  فشــار داده و رمز عبور دلخواه خود را دو مرتبه وارد کنید. در ادامه یک عبارت برای به خاطر آوردن رمز را نیــز وارد کــرده و در پایــان آدرس ایمیل خود را برای بازیابی رمز فراموش شده وارد کنید.

5ـ بــه ایمیل خود مراجعه کــرده و روی لینک ارسال شــده بــه ایمیل کلیــک کنید تــا عملیات فعال سازی با موفقیت انجام شود.

تائید هویت 2 مرحله ای در تلگرام : دسکتاپ
تائید هویت 2 مرحله ای در تلگرام : دسکتاپ

تائید هویت 2 مرحله ای در تلگرام : در رایانه

1ـ از نوار ابزار روی Settings کلیک کنید.

2- روی گزینه Enable Two-Step Verification کلیک کنید.

3ـ رمــز عبور دلخواه خود را دو مرتبه وارد کنید، عبارت مورد نظر بــرای به خاطر آوردن رمز عبور و ایمیل دلخواه برای بازیابی رمز فراموش شده را نیز وارد کرده و روی Save کلیک کنید.

4ـ صنــدوق دریافت های ایمیل خود را بررسی کــرده و روی لینک ارسال شــده از طــرف تلگرام کلیک کنیــد تا عملیات فعال سازی بــا موفقیت به پایان برسد.

2 thoughts on “تائید هویت 2 مرحله ای در تلگرام : جلوگیری از سوءاستفاده از تلگرام

 • December 27, 2015 at 1:15 pm
  Permalink

  با سلام و خسته نباشید. من همین تایید هویت ۲مرحله ای رو برای تلگرامم اجرا کردم اما بعد از چند روز تلگرامم پرید و خواستم وارد شم پسوردم رو که زدم زد پسورد اشتباه است نمیشه وارد شم الان نمیدونم چیکار کنم میشه لطفا کمکم کنید با تشکر.

  Reply
  • December 28, 2015 at 12:35 pm
   Permalink

   با سلام.
   ممکن است کسی پسوورد شما را تغییر داده باشد در حالت کلی امکان چنین اتفاقی وجود ندارد. راه حل آن این است که تمامی تلگرام های موجود را حذف کرده و از ابتدا به نصب آن بپردازید

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد