بهترین کیبورد فارسی اندروید اینبار با گوگل کیبورد آشنا شوید

گوگل بنیانگذار اندروید، اینبار دست به نوآوری و ظهور در عرصه تایپ اندرویدی زده است. مانند دیگر محصولات برترین توسعه دهندگان می توان این کیبورد را نیز جزو بهترین کیبورد فارسی اندروید همچون swiftkey دانست. Gboard نام اختصاری گوگل کیبورد است که در ادامه با ویژگی منحصر به فرد این اپلیکیشن  یعنی جستجوی درون برنامه ای آشنا خواهیم شد.

یکی از بزرگترین و منحصر به فردترین قابلیت های جی بورد کیبورد دارا بودن جستجوگر داخلی گوگل می باشد. با استفاده از این قابلیت می توانید بدون اینکه از سایر برنامه ها یا صفحه کلید خود خارج شوید به جستجوی موارد مختلفی بپردازید. فرض کنید که در حال گذاشتن قرار شام با دوستتان هستید و می خواهید در همان لحظه نزدیک ترین رستوران ها را پیدا کرده و بصورت مستقیم با وی به اشتراک بگذارید.

اولین چیزی که بدان نیاز دارید این است که مطمئن شوید جی کیبورد بر روی اسمارت فون شما در حال اجرا است. بدین منظور باید گوگل کیبورد خود را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید. آخرین ورژن برنامه Gboard را از گوگل پلی دانلود کنید.

DownloadGooglePlay

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را کپی و در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

بهترین کیبورد فارسی اندروید گوگل کیبورد

هم اکنون فرض می کنیم که جی بورد بر روی گوشی شما نصب است و قصد فعالسازی قابلیت جستجوگر گوگل را داریم. برای این کار صفحه کلید را باز کرده و یک ضربه طولانی بر روی دکمه ای که در سمت چپ دکمه فاصله قرار دارد بزنید(شماره1). در آیکون هایی که ظاهر می شوند بر روی علامت چرخ دنده ضربه زده و سپس در پاپ آپ نمایش داده شده گزینهGboard keyboard settings را انتخاب نمایید(شماره2).

بهترین کیبورد فارسی اندروید
بهترین کیبورد فارسی اندروید

هم اکنون در صفحه تنظیمات جی بورد حضور دارید و لازم است که وارد قسمت Search شوید(شماره3). در گزینه های ظاهر شده با ضربه زدن روی دکمه Show ‘G’ Button می توانید نمایش دکمه جستجوگر گوگل را فعال یا غیر فعال کنید(شماره4).

بهترین کیبورد فارسی اندروید
بهترین کیبورد فارسی اندروید

اگر قابلیت مربوطه فعال باشد وقتیکه صفحه کلید جی بورد را باز کنید یک علامت G در بالا سمت چپ کیبورد وجود خواهد داشت که نیاز است بر روی آن ضربه بزنید(شماره5). یک نوار جستجو در بالای صفحه کلید ظاهر خواهد شد و می توانید به جستجوی عبارت موردنظر خود بپردازید. نتایج بصورت کاملاً هوشمندانه نمایش داده می شود(شماره6) تا بتوان آنها را به بهترین شکل ممکن با دیگران به اشتراک گذاشت. برای مثال من قصد دارم از نتیجه آخرین بازی تیم Chicago Bulls مطلع شده و آن را با دوست خود یعنی Whitson به اشتراک بگذارم(شماره7).

بهترین کیبورد فارسی اندروید
بهترین کیبورد فارسی اندروید

بعد از پیدا کردن نتیجه موردنظر خود کافیست جهت اشتراک گذاری بر روی دکمه آبی رنگ Share ضربه بزنید(شماره7). این کار باعث می شود تا در هر برنامه ای که هستید لینک مرتبط با نتیجه پیدا شده برای مخاطب شما ارسال شود. توجه داشته باشید که مورد ارسال شده دقیقاً مشابه آنچه که شما در صفحه کلید مشاهده می کنید نخواهد بود(شماره8) زیراکه شما در حال مشاهده بخشی از نتایج در سایز کوچک هستید. در حالیکه با اشتراک گذاری آن، لینک مربوط به پست ارسال خواهد شد و بخشی از آن نیز بصورت خودکار استخراج شده و به نمایش در می آید(شماره9).

بهترین کیبورد فارسی اندروید
بهترین کیبورد فارسی اندروید

همچنین در کنار دکمه اشتراک گذاری، گزینه های کاربردی بیشتری نظیر تصاویر، موزیک ها، توضیحات بیشتر و در این مثال صحنه های مهم بازی و تابلوی نتایج و… نمایش داده می شود(شماره10). شما می توانید با یک ضربه به سادگی به آنها سوئیچ نمایید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد