بهترین کیبورد اندروید فارسی با قابلیت بزرگ کردن دکمه

کیبوردهای اندروید تنوع بسیاری دارند. برخی راحتی را برای کاربران فراهم می آوردند، برخی مناسب مهندسان هستند، بعضی دیگر زیبایی را به گوشی ما می آورند یا حتی کیبورد مناسب زبان انگلیسی آموزان نیز وجود دارد. امروز بهترین کیبورد اندروید فارسی را معرفی می کنیم. این کیبورد مانند کیبورد کامپیوتر است. کیبوردی که همه ما با آن احساس راحتی می کنیم.

قبل از این در مورد زیبا نویسی با این کیبورد مطلبی را ارائه دادیم (برای خواند مطلب کشیده نویسی روی عکس زیر کلیک کنید.) و امروز این برنامه را بطور کامل معرفی می کنیم از لحظه نصب تا استفاده آن.

SwiftKey-Keyboard-pi

نام این برنامه hacker’s keyboard است و از لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را در این صفحه یااین صفحه  قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

تنظیمات کیبورد اندروید فارسی

 پس از دانلود ابتدا صفحه ای ظاهر می شود برای تنظیمات این کیبورد اندروید فارسی پس به عکس زیر توجه کنید. روی Enable keyboard می زنیم و Hackers Keyboad را انتخاب می کنیم. و دکمه برگشت را می زنیم.

bigetek.com-best-keyboard

پس از برگشت به عقب حال روی Input Language میزنیم تا زبان فارسی و انگلیسی را انتخاب کنیم. پس از تیک زدن آنها دوباره دکمه برگشت را می زنیم.

bigetek.com-best-keyboard-2

حال برای انتخاب کیبورد جدید بجای کیبورد پیش فرض گوشی روی دکمه Set input method را میزنیم و Hackers Keyboad را انتخاب می کنیم.

bigetek.com-best-keyboard-3

تمام شد. حالا به کارایی این کیبورد اندروید فارسی می پردازیم. (برای فارسی کردن کیبورد خود می توانید انگشت خود را روی کلمه English در پایین کیبورد نگه داشته و به سمت راست یا چپ بکشید.) همانطور که در شکل زیر می بینید اندازه دکمه ها برای افرادی که گوشی با صفحه کوچک دارند مناسب نیست پس می خواهیم اندازه دکمه ها را بزرگ کنیم. برای این کار روی علامت چرخدنده در زیر کیبورد بزنید و در صفحه ای که باز می شود روی تنظیمات هکرز کیبورد بزنید.

bigetek.com-best-keyboard-5

پس از آن وارد صفحه شمت چپ در شکل زیر می شوید. چهار پارامتر اول در تنظیمات بزرگنمایی موثرند کافیست مقدار پیشفرض را تغییر دهید برای این کار روی هر کدام از قسمت ها ضربه بزنید و پس از باز شدن مقدار یا عبارت نشان داده شده در عکس را تنظیم کنید. در واقع می خواهیم کیبورد اندروید بزرگ داشته باشیم. روی عکس کلیک کنید تا بزرگتر ببینید.

bigetek.com-best-keyboard-4
برای بزرگنمایی کلیک کنید.


اگر در تنظیمات تغییری ایجاد نکنید به شکل پایین باقی خواهد ماند. اما مهمترین ویژگی این کیبورد شبیه سازی کیبورد کامپیوتر برای اندروید است. یعنی می توانید از میانبر های ویندوز در اینجا هم استفاده کنید. اگر از تبلت برای کار های دانشجویی استفاده می کنید مانند تایپ در ورد پیشنهاد ما به شما همین کیبورد است. میانبر هایی  مثل Ctrl+C برای کپی کردن متن و Ctrl+X بریدن متن Ctrl+Z برای برگشتن به حالت قبلی متن و  Ctrl+Y برای خنثی کردن حالت قبل Ctrl+A برای انتخاب کل متن و کلید های جهت دهی برای دیدن دکمه های F1 , F2 و دیگر دکمه ها کافیست روی Fn بزنید. در شکل زیر مراحل انتخاب متن و بریدن و چسباندن را با میانبرهای کیبورد نشان داده ایم.bigetek.com-best-keyboard-6

امیدواریم کار با بهترین کیبورد فارسی برایتان لذت بخش باشد.

3 thoughts on “بهترین کیبورد اندروید فارسی با قابلیت بزرگ کردن دکمه

 • May 22, 2017 at 3:56 pm
  Permalink

  با سلام خسته نباشید
  واقعا ممنونم.چندسالی بود که دنبال همچین صفحه کلید برای تبلت مادرم میگشتم اما جالب نبودن
  این کیبرد نصب کردم خیلی دوست داره.

  Reply
 • June 22, 2016 at 10:04 am
  Permalink

  ممنون بسیار کارآمد بود .

  Reply
  • June 22, 2016 at 12:54 pm
   Permalink

   سلام . خرسندیم که مطلب باب میلتان بود

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد