بزرگنمایی مطالب کوچک در ویندوز

ما مقدار زیادی از وقت خود را پشت کامپیوتر صرف می کنیم. برخی از افراد که دید خوبی ندارند ممکن است برای دیدن آیتم ها در صفحه نمایش دچار مشکل شوند.خوشبختانه ویندوز امکانی را فراهم کرده که به شما اجازه می دهد که متون را راحت تر مطالعه کنید.

تنظیم بزرگنمایی مطالب کوچک

تنظیمات صفحه نمایش را در کنترل پنل خود را باز کنید. برای این کار در قسمت جستجوی آن کلمه Display را تایپ  کنید. پنجره نتیجه اجازه می دهد که بین اندازه های مختلف نوشته ها انتخاب را انجام دهیم : ۱۰۰٪، ۱۲۵٪ و ۱۵۰٪ . انتخاب خود را انجام دهید و یک بار سیستم را خاموش روشن کنید تا تغییرات اعمال شود.

اگر ۱۵۰٪ برای شما کافی نبود بر روی Set custom text size DPI در قسمت چپ صفحه کلیک کنید تا اندازه دلخواهتان را بتوانید تنظیم کنید. توجه کنید این کار می تواند برخی مشکلات را در رابط کاربری ایجا نماید اما اگر چنین اتفاقی افتاد می توانید تنظیمات خود را به قبل برگردانید.

 

در ویدئو زیر نحوه تغییر اندازه فونت در ویندوز ۱۰ آموزش داده شده

 


اگر تنها به یک بزرگنمایی لحظه ای نیاز دارید ویندوز یک برنامه ذره بین (Magnifier) در داخل سیستم عامل خود تعبیه نموده است که بشما اجازه می دهد که تا ۱۶۰۰٪ بزرگنمایی داشته باشید و این بزرگنمایی همراه نشانگر ماوس شما حرکت می کند. این مورد برای زمانی که شما نیاز مداوم به بزگنمایی ندارید و تنها می خواهید برخی جزئیات را بصورت موردی ببینید به کار می آید.

در ویدئو زیر نحوه استفاده از ذره بین در ویندوز ۱۰ آموزش داده شده

در ادامه اگر سوالی داشتید می توانید آن در قسمت نظرات مطرح نمایید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد