برگرداندن اطلاعات پاک شده در گوشی اپل و اندروید (3 روش)

آیا پیش آمده عکسی را ناگهان پاک کنید و بخواهید آنرا برگردانید در مورد آهنگ و ویدئو چطور یا هر فایل مهمی که درون موبایل شما بوده و ناگهان از دست رفته مثل پیامک ها. نگران نباشید روش هایی که در ادامه با هم خواهیم دید به برگرداندن اطلاعات پاک شده دستگاه اندرویدی شما کمک خواهد کرد.

ممکن است با مشکلاتی از قبیل موارد زیر روبرو شده باشید:
حذف اطلاعات از روی موبایل یا تبلت خود
فرمت کردن دستگاه و پریدن تمامی اطلاعات
خراب شدن یا سوختن SD کارت
یا حتی ویروسی شدن دستگاه و عیب یابی فایل های شما

با راهنمایی های که در زیر آمده خواهید آموخت که چطور برای برگرداندن اطلاعات اقدام کنید. چند روش بشما پیشنهاد می کنیم هم بدون نیاز به کامپیوتر و هم با استفاده از کامپیوتر.

روش اول: نرم افزار Wondershare Data Recovery for Android

1-  با جستجویی ساده می توانید آنرا به همراه کرک در اینترنت بیابید و مانند یک نرم افزار ساده مراحل نصب را انجام دهید و روی کامپیوتر خود اجرا کنید.

2- در موبایل یا تبلت خود گزینه USB Debugging را تیک بزنید.معمولا در اکثر گوشی ها باید به مسیر setting  سپس روی Build number 7مرتبه ضربه بزنید سپس Developer Options و تیک USB debugging را بزنید. مانند شکل زیر

enable-usb-debugging-android-4

نکته: در برخی گوشی ها بصورتی دیگر فعال می شود که با جستجو در نت می توانید آن مسیر را بیابید.

3- برنامه را در PC اجرا کنید و دستگاه را به کامپیوتر وصل کنید تا آنرا تشخیص دهد. توجه کنید اگر مرحله دوم را انجام ندهید برنامه دستگاه اندرویدی شما را برای برگرداندن اطلاعات نخواهد شناخت. پس طبق تصاویر زیر عمل کنید.

drfone-android-sc01
موبایل یا تبلت را وصل کنید.

 

drfone-android-sc05
دستگاه خود را اسکن کنید.
drfone-android-sc08
هر فایلی را که می خواهید به دستگاه خود برگردانید تیک بزنید.

4- در گام آخر روی دکمه Recover کلیک کنید تا اطلاعات بازیابی شود.

روش دوم: نرم افزار Potatoshare Data Recovery

Potatoshare برنامه دیگریست که هم برای سیستم عامل iOS بکار می رود  هم برای Android. بنابراین افرادی که دیوایس های شرکت معروف اپل را نیز دارند می توانند از این نرم افزار بهره ببرند.این برنامه قادر به بازیابی عکس ویدئو پیامک و اسناد گوشی یا تبلت شماست.

1-  با جستجویی ساده می توانید آنرا به همراه کرک در اینترنت بیابید و مانند یک نرم افزار ساده مراحل نصب را انجام دهید و روی کامپیوتر خود اجرا کنید.

2- برای دستگاه های اندرویدی مانند گام دوم روش قبل عمل کنید یعنی تیک USB Debugging را فعال کنید. و دستگاه خود را به PC متصل نمایید

3-برای بازگرداندن اطلاعات از قبیل مخاطبین، تماس ها و پیامک ها گزینه های Scan contacts, call history و messages را  تیک بزنید و برای عکس ویدئو و اسناد دیگر گزینه Scan photos, videos or other files را تیک بزنید سپس دکمه Start را بزنید تا اسکن فایل ها شروع شود. مانند شکل زیر

potatoshare-start
اسکن اطلاعات

4- بعد از اسکن کردن دستگاه فایل های قابل بازیابی نمایش داده می شوند و هر کدام را که می خواهید تیک بزنید  تا بعد از ریکاوری کردن توسط نرم افزار در دستگاه خود بتوانید آنرا استفاده کنید.

potatoshare-recover
انتخاب اطلاعات برای بازیابی

 

روش سوم : نرم افزار Yodot Android Data Recovery

ویژگی جالب توجه این نرم افزار شناختن حافظه داخلی و خارجی دستگاه اندرویدیست و همچنین دیدن اطلاعات قبل از بازیابی آن مثلا پخش ویدئو برای اینکه بدانید آیا همین کلیپ را می خواهید بازیابی کنید یا خیر. متاسفانه در هنگام نوشتن این مقاله در سایت های فارسی زبان نتوانستیم این نرم افزار را به همراه کرک آن بیابیم و به امید روزی که دسترسی به آن براحتی امکان پذیر باشد این روش را ادامه می دهیم.

1- نرم افزار را می توانید از اینجا yodot دانلود کنید.

2- بعد از نصب آن را اجرا و گزینه recovery  را انتخاب کنید. اگر می خواهید فایل هایی را که خودتان به صورت دستی حذف کرده اید بازیابی کنید روی Deleted File Recovery کلیک کنید اما اگر فایلی را بصورت تصادفی مثلا توسط ویروس  از دست داده اید روی Lost File Recovery کلیک کنید.

yodot-recovery-options1

3- حالا بخشی از حافظه داخلی یا خارجی را برای برگرداندن اطلاعات انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید.

yodot-storage-drive

4- اسکن که تمام شود مانند قبل حالت پیش نمایشی برای شما ظاهر می شود که در کدام فولدر چه فایل هایی وجود دارد و قابل بازیابی هستند پس براحتی آنها را انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

yodot-recover-files

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد