باید لینک کوتاه بسازید اما چرا و چطور؟

لینک کوتاه به اندازه ای مهم است که برخی شبکه های اجتماعی نظیر توییتر به اجبار لینک های طولانی را کوتاه می کنند اما چرا؟ آیا می دانید برخی سایت های آلوده به ویروس با این روش به شما حمله خواهند کرد. یعنی به محض کلیک بر روی آنها متوجه اختلال در اندروید موبایل یا ویندوز کامپیوترتان می شوید. چاره چیست؟ آیا شنیده اید با لنک های کوتاه می توانید درآمدزایی کنید؟ برای پاسخ به این چنین سوالاتی بهتر است با ما دقایقی را همراه باشید.

مزیت های لینک کوتاه

1- زیبایی: مهمترین مزیت لینک های کوتاه زیبایی آنهاست. فرض کنید می خواهید لینک مهمی را برای شخصی مهم بفرستید آیا کوتاه وبی آلایش بودن معنا پیدا نمی کند؟ یعنی به جای لینکی مانند شماره 2  و زدن دکمه Shorten URL در شماره 3 لینکی مانند شماره 4 خواهیم داشت. برای ساخت لینک کوتاه می توانید به سایت های زیر رجوع کنید

goo.gl

bitly.com

ow.ly

bit.do

لینک کوتاه
ساخت لینک کوتاه

مهمترین ویژگی کوتاه کننده لینک ها توسط گوگل در اختیار قرار دادن اطلاعاتی است که دیگر سایت ها با ثبت نام به شما ارائه می دهند.

مراحل ساخت لینک کوتاه: به سایت goo.gl رفته سپس لینک طولانی را در جایگاه دوم قرار می دهیم و دکمه 3 را می زنیم. سپس شماره 4 ساخته شده و با کپی کردن آن را می توان مورد استفاده کنند. با زدن روی گزینه Details می توان فهمید چه کاربرانی از کدام قسمت های دنیا با چه سیستم عامل هایی روی لینک کوتاه شما کلیک کرده اند.

2- درآمدزایی: از لینک های کوتاه می توانید درآمدزایی کنید. سایت هایی در دنیای وب وجود دارند که علاوه بر کوتاه کردن لینک به شما در ازای هر بازدید مبلغی پول را پرداخت می کنند(علاوه بر سایت هایی چون uploadboy.ir). البته هر کدام در ازای تبلیغاتی که در ابتدای کلیک کردن به اجبار برای کاربر نمایش می دهند، مبلغی را به شما می پردازند. اگر با شبکه های مجازی آشنا باشید حتما دیده اید که برای دانلود برنامه ای جذاب که مدیر کانال لینک کوتاه آنرا به شما می دهد باید ابتدا به سایت هایی مانند سایت زیر سری بزنید و پس از چند ثانیه مشاهده تبلیغات می توانید گزینه دانلود را دریافت کنید. حال فکر این را بکنید که این اپلیکیشن بقدری جذاب باشد تا به دست هزاران نفر برسد.

opizo.com

ziper.ir

xip.ir

adtools.ir

متتاسفانه هیچ کدام از این سایت ها توسط ما تست نشده اند اما با میزان حجمی از لینک های کوتاه داخل کانال های تلگرام می توان فهمید که مدیران کانال ها شروع به درآمدزایی کرده اند.

3- بهبود رتبه سایت: برخی سایت ها برای هدایت کاربران از ریدایرکت 301 (Permanent redirect) استفاده می کند. این موضوع مزایای بسیاری برای سایت مقصد دارد، از جمله اینکه باعث بهبود جایگاه سایت مقصد در موتورهای جست و جو می شود. چرا که موتورهای جست و جو در ریدایرکت 301 ، لینک واسط را نادیده می گیرند. همچنین این موضوع باعث می شود که لینک های شیر شده در شبکه های مجازی مثل فیس بوک، پیش نمایش صحیح و مربوط به سایت مقصد را با خود داشته باشند. برتری ویژگی سایتی که در زیر نام آن آمده استفاده از نامهای انتخابی خود شما برای لینک کوتاه است.

yon.ir

لینک کوتاه
لینک کوتاه با نام انتخابی

4- لینک آلوده: مزیت آخر که به گونه ای هشدار برای کاربران اینترنتی است، چک کردن لینک های کوتاهی است که بسیار با آنها سروکار داریم. برای اطمینان خاطر از اینکه لینک کوتاه مختص چه سایتی است و این که آیا سایت مقصد داری ویروس یا آلوده به هرزنامه ها نباشد، باید به سایت هایی مشابه سایت زیر رجوع کنیم که علاوه بر نشان دادن لینک بلند یالینک اصلی مطلب می توان از سلامت سایت نیز با خبر شد. یا بعبارتی هر گاه خواستید از آلوده بودن سایتی اطمینان حاصل کنید می توانید آدرس کوتاه آنرا در این سایت چک کنید.

getlinkinfo.com

لینک کوتاه
بلند کردن لینک کوتاه

4 thoughts on “باید لینک کوتاه بسازید اما چرا و چطور؟

 • May 11, 2017 at 2:02 pm
  Permalink

  خیلی ممنون از مطلبتون

  Reply
 • April 27, 2016 at 1:24 pm
  Permalink

  سلام
  خیلی ممنون از مطالب خوبتون

  Reply
  • May 2, 2016 at 12:25 pm
   Permalink

   سلام
   خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفتیم. از ثبت دیدگاهتون ممنونیم.
   موفق باشید

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد