بازیابی پسورد ذخیره شده در مرورگر کروم

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر ویندوز کامپیوتر خود را تغییر دادید یا از یک سیستم به سیستمی دیگر در محل کارتان منتقل شدید با رمز های ذخیره شده در اینترنت سیستم قبلی چه کار کنید؟ آیا راهی برای بازیابی پسورد ذخیره شده در مرورگر ها وجود دارد؟ در صورتی که ترفند های BigETek.com را دنبال می کنید، حتما می دانید که گوگل رمز های شما را در یک صفحه وب مخصوص به شما ذخیره می کند(اگر از این موضوع بی اطلاع هستید پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را بخوانید) تا در روز مبادا بتوانید آنها را بازیابی کنید و دوباره به سیستم جدید خود وارد کنید اما این انتقال یا به اصطلاح لاتین سینک کردن چگونه امکانپذیر است! با ما همراه باشید.

 اگر هنوز به کروم مهاجرت نکرده اید وقت آن رسیده است. این مطلب نیز دلیلی برای این ادعاست. با ساختن اکانت جیمیل و وارد کردن هر رمزی در هنگام ثبتنام در سایت های مختلف، کروم از شما می پرسد که آیا این رمز را ذخیره کند یا نه ! در صورت پاسخ مثبت شما این رمز در صفحه وبی برای شما به آدرس زیر ذخیره می شود. (کافیست ایدی و رمز جیمیل خود را بدهید.)

passwords.google.com

فراموش-کردن-پسورد-یاهو2-

مقاله مرتبط: حل مشکل فراموش کردن پسورد یاهو یا هر رمز دیگری در اینترنت

مقالات مرتبط:چرا باید از مرورگر فایرفاکس به کروم مهاجرت کنیم؟

مقالات مرتبط:چطور قفل گوشی را باز کنید؟ اگر پسورد گوشی را فراموش کردید.

خوب حالا که می دانیم چنین صفحه ای وجود دارد و شرایط طوریست که می خواهیم تمامی این رمز ها را وارد گوگل کروم کنیم تا مدام برای خواندن هر رمز به این صفحه اینترنتی وارد نشویم. حتما می دانید که مرورگر کروم در تنظیمات خود تمامی این رمز ها را ذخیره می کند. اما در صورتی که مثلا ویندوز را بخاطر ویروس یا نصب ویندوز جدید عوض کردید دیگر این رمز ها در تنظیمات کروم وجود ندارد مانند شکل زیر که فقط یک رمز ذخیره شده است بجای 10 ها رمزی که در سیستم قبلی خود داشتیم.(برای دیدن پسوردهای ذخیره شده کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.)

chrome://settings/passwords

bigetek.com-view-saved-chrome-passwords

پس کاری که باید بکنیم این است که به آدرس زیر برویم و عبارت sync را جستجو کنیم. کروم از ما می خواهد که برای اولین بار در سیستم جدید وارد اکانت جیمیل خود شویم. پس روی گزینه sign to chrome را بزنید.

bigetek.com-view-saved-chrome-passwords1

و اطلاعات اکانت خود را وارد کنید تا گوگل شما را بشناسد.

bigetek.com-view-saved-chrome-passwords3

پس از شناختن شما گوگل یک پنجره شبیه پنجره زیر باز می کند که از شما می خواهد اطلاعاتی را که می خواهید به کروم در سیستم جدید شما وارد شود را تیک بزنید. سپس روی دکمه ok بزنید. و تمام.

bigetek.com-view-saved-chrome-passwords4

حالا شما موفق به بازیابی پسورد ذخیره شده توسط گوگل شده اید و دیگر نیازی به مراجعه به سایت گوگل پسورد ندارید. کافیست دوباره به آدرس زیر بروید تا مطمعن شوید.

chrome://settings/passwords

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد