بازگرداندن تصاویر پاک شده بر روی گوشی های هوشمند و دوربین ها

این که بازیابی عکس های پاک شده از روی گوشی کار سخت یا آسانیست بستگی به یک سری عوامل دارد. یکی از این عوامل محل ذخیره عکس‌هاست بدین ترتیب که بازیابی عکس‌های موجود بر روی کارت حافظه به مراتب آسانتر از حافظه داخلی گوشی است. یکی دیگر از فاکتورها موثر، میزان پر یا خالی بودن حافظه است یعنی هرچه حافظه‌ای که عکس ها بر روی آن بوده اند در حال حاضر پرتر باشد احتمال بازیابی عکس هایتان پایینتر می‌آید. بنابراین اگر عکس‌هایتان بر روی کارت حافظه بوده هرچه سریعتر آن را از گوشی یا دوربین خارج نمایید تا بیشتر از آن پر نشود و اگر این اطلاعات بر روی حافظه داخلی گوشی است سعی کنید میزان استفاده از آن را به حداقل برسانید و تا زمان بازیابی عکس‌ها فعالیت‌هایتان را به زنگ و ارسال پیام محدود نمایید. در ادامه نحوه بازگرداندن تصاویر پاک شده بر روی گوشی های هوشمند را آموزش خواهیم داد.

نحوه بازگرداندن تصاویر پاک شده بر روی گوشی های هوشمند

حال برای بازیابی عکس‌ها مراحل زیر را دنبال کنید

گزینه اول

اگر عکس‌های پاک شده بر روی کارت حافظه بوده‌اند

ابتدا برنامه Recuva را دانلود و آن را روی کامپیوترتان نصب کنید. پیدا کردن این برنامه از اینترنت کار بسیار آسانی است و وقت چندانی از شما نمی‌گیرد.

کارت حافظه میکرو SD را از طریق کارت خوان به کامپیوترتان متصل نمایید.

برنامه Recuva را اجرا و درایو مربوط به کارت حافظه را انتخاب کنید. حال گزینه Scan را بزنید تا برنامه شروع به پیدا کردن عکس‌های پاک شده شما نماید اکنونعکس‌های پیدا شده را به راحتی می‌توانید به کامپیوترتان انتقال دهید.

0205-primary-100564282-large-1

گزینه دوم

اگر عکس‌ها در حافظه داخلی گوشی است:

اگر اندروید گوشی شما جزو نسخه های قدیمی (پایینتر از ۴.۲.۲) است گوشی را از طریق کابل به کامپیوتر متصل کنید. سپس با انتخاب گزینه USB Mass Storage در گوشی، آن را به عنوان یک درایو جانبی به کامپیوتر بشناسانید. اکنون به سادگی می‌توانید مانند کارت حافظه اقدام به ریکاوری آن نمایید.

اما اگر اندروید گوشی شما بالاتر از ۴.۲.۲ است باید بگوییم خدا به دادتان برسد. چون قابلیت  USB Mass Storage از نسخه‌های جدید حذف گردیده و باید مراحل پیچیده تری را طی کنید. برای این کار ابتدا برنامهMobiSaver forAndroid را دانلود و روی کامپیوتر نصب نمایید. خود برنامه بصورت دقیق و بسیار ساده باقی مراحل را به شما نشان می‌دهد. اما این را بدانید که اگر گوشی شما روت نشده باشد احتمال عمل نکردن برنامه بسیار بالا می‌رود. همچینی حتی اگر برنامه عکس‌ها را هم پیدا کند به شما اجازه کپی و ذخیره سازی آنها را نمی‌دهد مگر اینکه شما آن را به نسخه کاملش ارتقا دهید که خود اینکار حدود ۴۰ دلار برایتان آب می‌خورد و البته بدیهی است امکان پرداخت این مبلغ بصورت الکترونیک در ایران وجود ندارد.

در نهایت اگر از هیچ کدام از مراحل فوق نتیجه مطلوب را نگرفتید بهتر است به یک مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات پاک شده مراجعه نمایید. فقط قبل از این کار با خود بیاندیشید و ببینید که واقعا بازیابی این عکس‌ها برایتان آنقدری ارزش دارد که بابتش پرداخت هزینه‌های سنگین را تقبل کنید؟

0205-mobisaver-100564280-large

و اما چند توصیه برای اینکه بار دیگر به چنین مشکلی بر نخورید:

  • با ساخت یک حساب دراپ باکس یا گوگل درایو برای خود یک درایو مجازی بسازید و نه تنها عکس ها بلکه کلیه اطلاعاتتان را در آن ذخیره کنید تا هرگز آنها را از دست ندهید.
  • خودتان را عادت دهید که بصورت دوره ای از اطلاعاتتان نسخه پشتیبان تهیه نمایید و آن را در یک جای امن نگهداری کنید.
  • فایل های مهم داخل گوشی را به کارت حافظه انتقال دهید.

One thought on “بازگرداندن تصاویر پاک شده بر روی گوشی های هوشمند و دوربین ها

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد