اکشن فتوشاپ چیست ? اضافه کردن اکشن در فتوشاپ

فتوشاپ به خلاقیت و ابتکار معروف است. هر هنرمند و گرافیستی هر ایده ای دارد می تواند در فتوشاپ پیاده سازی کند. اما اکشن فتوشاپ چیست ؟ گاها یکسری فعالیت ها (اکشن ها) وجود دارند که بسیار مرسومند مانند روتوش چهره در فتوشاپ. بنابراین فتوشاپیست های حرفه ای برای این فعالیت های معروف یکسری عملیات را در فتوشاپ ضبط می کنند و آن را در اینترنت به اشتراک می گذارند تا دیگر دوستداران برای این اکشن زحمت زیادی نکشند. و یا تصویر خود را بعد از اعمال اکشن ویرایش کنند. برای راهنمایی اضافه کردن اکشن به فتوشاپ با ما همراه باشید.
اگر به منظور ساخت اکشن در فتوشاپ به این مقاله رجوع کردید می توانید به لینک زیر مراجعه کنید. در اینجا فقط اضافه کردن اکشن را به فتوشاپ توضیح می دهیم و سپس یک اکشن را تست می کنیم.

مقاله مرتبط : ساخت اکشن در فتوشاپ (با یک دکمه چندین عمل را انجام دهید)

اکشن فتوشاپ چیست و چگونه به فتوشاپ اکشن اضافه کنیم

1- فرض کنیم یک CD اکشن فتوشاپ را خریداری کرده اید یا یک اکشن جالب را از اینترنت دانلود کرده اید. مثلا ما در گوگل بصورت تصویری عبارت storm action in photoshop را جستجو کردیم. توانستیم اکشن sandstorm را از GraphicEX.com دانلود کنیم. توجه کنید پسوند فایل های اکشن atn. است.

تذکر: متاسفانه اکثرسایت های فارسی زبان از ضعف ما در استفاده از زبان انگلیسی استفاده می کنند و اکشن ها رایگان در سایت های انگلیسی را برای فروش در سایت خود قرار می دهند. بنابراین در صورت جستجوی انگلیسی اکشن ها حتما به مرجع رایگان دست خواهید یافت.

2- پس از دانلود باید اکشن را در مسیر C>programfile>photoshop>presets>actions قراردهید مانند تصویر زیر

اکشن فتوشاپ چیست
اکشن فتوشاپ چیست : اضافه کردن اکشن Sandstorm در فولدر Actions

3- حال مانند تصویر زیر نرم افزار فتوشاپ را باز کرده و روی windows>Actions کلیک کنید.

اکشن فتوشاپ چیست
اکشن فتوشاپ چیست : باز کردن تب Action

4- سپس در پنجره ای که در سمت راست فتوشاپ ظاهر می شود روی علامت (چند خط روی هم و )مثلث رو به پایین کلیک کرده و load Actions کلیک کنید.

اکشن فتوشاپ چیست
اکشن فتوشاپ چیست : باز کردن نوار لود کردن اکشن

5- برای لود کردن کشن جدید با رفتن به مسیر گام 2 اکشن جدید را اضافه کنید.

اکشن فتوشاپ چیست
اکشن فتوشاپ چیست: لود اکشن جدید

6- حال که اکشن sandstorm.atn به لیست اضافه شد، یک عکس به درون فتوشاپ کشیده و سپس روی اکشن جدید کلیک کرده و بسته به نوع نوشتن اکشن یک گزینه را انتخاب می کنیم(شاید اکشن چند گزینه برای اعمال نداشته باشد پس خود انرا بر می گزینیم) و در ادامه روی دکمه play selection کلیک می کنیم. مانند تصویر زیر

اکشن فتوشاپ چیست
اکشن فتوشاپ چیست: اعمال اکشن روی عکس

توجه بعد از play کردن یک اکشن یکسری دستورات برای اعمال نمایان می شود که شما باید دکمه continue را بزنید تا اکشن ادامه یابد. به هیچ عنوان از زدن دکمه ای مانند Stop یا عناوینی بدین تعبیر استفاده نکنید زیرا باعث از بین رفتن تمام عملیات پشت سر عکس خواهد شد. برای مثال ما یک عکس از پوستر فیلم capitan america را در فتوشاپ با اکشن طوفان مانند شکل زیر در آوردیم.

اکشن طوفان فتوشاپ
اکشن طوفان فتوشاپ

2 thoughts on “اکشن فتوشاپ چیست ? اضافه کردن اکشن در فتوشاپ

 • April 30, 2017 at 12:49 pm
  Permalink

  ممنون دست شما درد

  Reply
 • December 10, 2016 at 2:29 pm
  Permalink

  راهنمایی خوبی بود

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد