انتقال فایل اندروید به کامپیوتر و بالعکس اینبار با ES file explorer

اگر خاطرتان باشد چندی پیش برترین فایل منیجر اندرویدی یعنی Xplore را به همراه چندین کاربرد جدی آن معرفی کردیم. حال نوبت به فایل منیجر ES می رسد. بسیاری از کاربران بطور شخصی فقط با یکی از این فایل منیجر ها می توانند ارتباط برقرار کنند. برای همین با احترام به سلایق مختلف آموزش انتقال فایل اندروید به کامپیوتر و بالعکس را اینبار با ES file explorer ارائه خواهیم کرد. درست است که حافظه ی دستگاه های پرتابل در حال توسعه هستند اما هیچ گاه این دستگاه ها نمی توانند به اندازه کامپیوترها در روند رشد تکنولوژی موثر باشند. به همین دلیل شما نیاز دارید برای برقراری ارتباط بین این دو دستگاه یعنی موبایل و کامپیوتر راه های ساده تر به اشتراک گذاری را بیاموزید. با BigETek همراه باشید.

قبلا در انزل وب در مورد فرستادن برنامه اندروید به گوشی دیگر صحبت کردیم. امروز می خواهیم با کمک نرم افزار es file explorer پوشه هایی که در ویندوز داریم را در گوشی اندروید خود به اشتراک بگذاریم. برای اینکه با دستگاه اندرویدتان به پوشه های ویندوز در شبکه دسترسی داشته باشید، شما اول نیاز به اشتراک گذاری پوشه های ویندوز در شبکه محلی تان دارید.

 چند نمونه از مطالب جذاب مرتبط:

چرا X-plore را به عنوان برترین فایل منیجر اندرویدی می دانیم!!؟

آسانترین راه انتقال اطلاعات درون موبایل(انتقال بین فولدرها)

انتقال فایل اندروید به کامپیوتر

اشتراک گذاری پوشه های ویندوز با اندروید در شبکه محلی به وسیله ES File Explorer

برای انجام این کار، مانند تصویر زیر، پوشه ای که می خواهید به اشتراک بگذارید را پیدا کنید و روی آن کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید.

انتقال فایل اندروید به کامپیوتر
انتقال فایل اندروید به کامپیوتر

بعد از اینکه پنجره properties برای شما باز شد به سربرگ sharing بروید و در قسمت Network file and folder sharing روی دکمه share کلیک کنید.

انتقال فایل اندروید به کامپیوتر
انتقال فایل اندروید به کامپیوتر

بعد از اینکه پنجره اشتراک گذاری فایل باز شد، اکانت کاربری را از منوی drop-down انتخاب کنید و سپس برای اضافه کردن اکانت کاربری روی دکمه add کلیک کنید. اگر شما می خواهید که همه افراد به پوشه دسترسی داشته باشند گزینه Everyone را انتخاب کنید.

انتقال فایل اندروید به کامپیوتر
انتقال فایل اندروید به کامپیوتر

به صورت پیش فرض اکانت کاربری شما مجوز read only را خواهد داشت، که به این معناست که شما نمی توانید فایل یا پوشه ای را در پوشه به اشتراک گذاشته شده اضافه، ویرایش و یا پاک کنید. اگر شما می خواهید مجوز خواندن و نوشتن را داشته باشید پس از قسمت زیر permission level گزینه Read and Write را انتخاب کنید. بعد از اینکه تنظیمات مجوز را مانند تصویر زیر انجام دادید، برای ادامه روی دکمه share کلیک کنید.

انتقال فایل اندروید به کامپیوتر
انتقال فایل اندروید به کامپیوتر

اگر شما تمام تنظیمات را درست انجام داده باشید، پنجره ای مانند زیر به شما نمایش داده می شود و تایید می کند که پوشه شما به اشتراک گذاشته شده است. حالا برای ادامه روی Done کلیک کنید.

انتقال فایل اندروید به کامپیوتر
انتقال فایل اندروید به کامپیوتر

حالا ES File Explorer یا هر مرورگر فایل دیگری که از اشتراک گذاری شبکه در گوشی اندروید پشتیبانی می کند را نصب و دانلود کنید. ما در این آموزش از ES File Explorer استفاده می کنیم.

بعد از نصب، برنامه را باز کنید و منو را انتخاب کنید و در زیر دسته Network روی گزینه LAN کلیک کنید(شماره1). با این کار پنجره LAN در برنامه ES File Explorer باز می شود. در اینجا برای اسکن و پیدا کردن سیستم تان در شبکه محلی روی آیکن Scan تپ کنید(شماره2). بعد از کامل شدن اسکن، ES File Explorer تمام سیستم های قابل دسترس را با نام هایی که در شبکه محلی دارند نمایش می دهد. سیستمی که می خواهید را انتخاب کنید. در تصویر زیر تنها یک سیستم برای اشتراک گذاری پوشه ها وجود دارد(شماره3).

انتقال فایل اندروید به کامپیوتر
انتقال فایل اندروید به کامپیوتر

بعد از اینکه سیستم تان را انتخاب کردید، ES File Explorer از شما نام کاربری و پسورد خواهد پرسید. نام کاربری و پسورد را وارد کنید(شماره4). اگر شما پسورد محافظت شده را نمی خواهید، پس می توانید آن را از advanced sharing setting زیر تنظیمات network and sharing در پنجره کنترل پنل off کنید. اگر تمام مرحله ها را درست انجام داده باشید، شما تمام پوشه هایی که در شبکه به اشتراک گذاشته شده است را خواهید دید. در تصویر زیر شما می توانید پوشه mte را که ما به اشتراک گذاشته ایم ببینید. برای باز کردن پوشه روی آن تپ کنید(شماره5). شما می توانید به تمام فایل هایی که در پوشه است دسترسی داشته باشید(شماره6).

انتقال فایل اندروید به کامپیوتر
انتقال فایل اندروید به کامپیوتر

اگر شما مجوز Read and Write را در ویندوز فعال کرده باشید، شما می توانید از گوشی اندروید تان،  فایل ها و پوشه ها را در پوشه به اشتراک گذاشته شده، اضافه، حذف و پخش کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد