انتقال فایل از گوگل درایو به دراپ باکس و بالعکس

اگر با فایل های اینترنتی در فضای ابری زیاد سرو کار داشته باشید حتما می دانید که داشتن فضایی امن چون گوگل درایو با امکاناتی فوق العاده نظیر قابلیت تبدیل به هاست برای وبسات ها، مزیتی بی بدیل است. اما اگر به ناچار نیاز به انتقال فایل بین این فضا های ابری داشتیم چه کنیم! ترفند انتقال فایل از گوگل درایو به دراپ باکس و یا بالعکس را در ادامه خواهید آموخت.

ما چندین روش را برای رسیدن به سرانجام این ترفند تست کرده ایم و نهایتا به راه حل ساده زیر رسیدیم.

 انتقال فایل از گوگل درایو به DropBox

۱- مبنی این روش استفاده از یک سایت جانبی با لینک زیر است. کافیست در آن ثبتنام کنید.

multcloud.com

با کلیک روی لینک بالا به تصویر شماره ۱ زیر وارد می شوید. که پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده و زدن دکمه Create Account یک ایمیل برای فعال سازی حساب شما ارسال می شود که شکل شماره ۲ در زیر است. پس از ردن Activr Acconunt به سایت مبدا باز خواهید گشت . در شکل ۳ روی sign in بزنید .

bigetek.com-google-drive-dropbox

۲- حال نام کاربری و رمز خود را وارد کنید (شماره ۱) تا وارد پروفایل خود در سایت شوید(شماره ۲) و روی دراپ باکس Dropbox کلیک کنید تا به درایو های این سایت اضافه شوند.

bigetek.com-google-drive-dropbox-2

۳- گام های قبل را با گوگل درایو انجام می دهیم. سپس به لیست درایو هایی که در سمت چپ اضافه کردیم می رسیم(یعنی فعلا ما Dropbox و Google Drive را اضافه کردیم.). مانند شکل زیر. حال فرض کنیم می خواهیم یک فولدر بنام Saves را از درون دراپ باکس به گوگل درایو کپی کنیم. کافیست این فولدر را بکشیم و روی گوگل درایو رها کنیم. (دقیقا مانند ویندوز کامپیوتر ها)

bigetek.com-google-drive-dropbox-3

این کار براحتی برای تمامی فایل های حجیم نیز امکان پذیر است.

 

You May Also Like

One thought on “انتقال فایل از گوگل درایو به دراپ باکس و بالعکس

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد