کارکرد آسوده و انتخاب متن اندروید را به کمک مایکروسافت تجربه کنید

کار کردن با متون در اندروید، مخصوصا در صفحات کوچک و بدون کیبوردهای کامپیوتری تقریبا عملی مشکل است. این دلیلی برای ورود مایکروسافت به برنامه های اندرویدی شده است. مایکروسافت با خلق اثری قابل توجه برای انتخاب متن اندروید آسودگی کار کردن با اندروید را چند برابر کرده. برای آشنایی با این اپلیکیشن با BigETek همراه باشید.

با این مقدمه به ادامه آموزش می رسیم. ابتدا آخرین ورژن برنامه Clip Layer زیر را از گوگل پلی دانلود کنید.

DownloadGooglePlay

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را کپی و در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

انتخاب متن اندروید به آسانی تمام

برای این که کلیپ لایر جادوی خود را عملی کند نیاز دارد که جایگزین حالت فشار طولانی دکمه هوم گوشی شما شود. بنابراین اگر دستگاه شما بر روی اندروید مارشمالو یا بالاتر اجرا می شود نیاز است تا آن را به عنوان یک برنامه دستیار به سیستم معرفی کنید.

بدین منظور بعد از اینکه اپلیکیشن Clip Layer را باز کردید بر روی اولین دکمه در منوی اصلی برنامه ضربه بزنید. سپس به منوی تنظیمات سیستم و بخش Assist app (یا Device assistance app در نسخه های قدیمی) ارجاع داده می شوید.

انتخاب متن اندروید
انتخاب متن اندروید

سپس مطمئن شوید که دکمه روبروی گزینه Use text from screen فعال باشد. بعد از آن بر روی Assist app ضربه بزنید. در آخر بر روی برنامه Clip Layer و سپس بر روی دکمه Agree ضربه بزنید.

انتخاب متن اندروید
انتخاب متن اندروید

از این پس هروقت که می خواهید قسمتی از متن نمایش داده بر روی صفحه را کپی کنید کافیست بر روی دکمه خانه (Home) ضربه طولانی زده تا رابط کاربری برنامه کلیپ لایر را مشاهده کنید. بعد از آن کافیست بر روی هر واژه ای که می خواهید انتخاب شود ضربه بزنید. وقتیکه تمام قسمت های موردنظر خود را انتخاب کردید می توانید بر روی یکی از دکمه های نوار پایینی صفحه ضربه بزنید.

با ضربه زدن روی دکمه COPY متن را در داخل کلیپ بورد گوشی کپی کنید، با دکمه TASK آن را به لیست کارهایی که باید انجام شود اضافه کنید، با EMAIL آن را در یک ایمیل جدید برای فرد موردنظرتان ارسال نمایید یا اینکه با انتخاب دکمه SHARE آن را از طریق پیام رسان ها یا شبکه های اجتماعی مخلتف با دوستانتان به اشتراک بگذارید. اگر بر روی کپی ضربه زده باشید می توانید عبارات انتخاب شده را در هر جایی که دوست دارید وارد کنید و خیالتان از بابت کپی شدن تمام واژه های موردنظر خود راحت باشد.

انتخاب متن اندروید

لازم به ذکر است اگر گوشی شما گوگل پیکسل است و از حالت فشار طولانی دکمه هوم آن برای دسترسی به دستیار گوگل استفاده می کنید ممکن است جایگزین کردن آن با این اپلیکیشن مایکروسافتی مناسب به نظر نرسد، اما اگر زیاد از آن استفاده نمی کنید حتماً ارزشش را دارد. امیدوارم از این ترفند بسیار جالب و کاربردی لذت برده باشید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد