افزونه فایرفاکس – آموزش جستجو و نصب Firefox

قبل از این نحوه ی افزودن اکستنشن یا افزونه های مرورگر کروم را ارائه داده بودیم اما اینبار نوبت به روباه آتشین می رسد. افزونه ها ، Extensions یا همان Add-Ons ها قابلیتی هستند که وجود آن ها باعث افزایش کارایی مرورگر می شوند. با نصب این افزونه ها کاربران از کار با مرورگر خود لذت بیشتری می برند و محیطی راحت با امکانات وسیعی را تجربه می کنند. هزاران افزونه برای انواع مرورگر ها وجود دارد و شما هم می توانید به راحتی این افزونه ها را در مرورگر خود نصب کنید. در این مطلب به آموزش نصب و معرفی افزونه فایرفاکس جذاب و کاربردی را می پردازیم. با BigETek همراه باشید. (موزیک هدیه فرهاد: معجزه اینه امین رستمی)

مرورگر فایرفاکس Firefox اولین مرورگری بود که به فکر ساخت افزونه یا همان Add-Ons افتاد ، Mozilla با این کار باعث شد تحول فراوانی در قابلیت های مرورگر خود ایجاد کند ،همین امر موجب شد تا مرورگر های دیگه وادار به ایجاد افزونه برای خود شوند. نصب افزونه کاری بسیار آسان است ، کافیست افزونه مورد نظر را در قسمت Extensions پیدا کرده و اقدام به نصب آن کنید.

جستجو و نصب افزونه فایرفاکس

ابتدا مرورگر Mozilla Firefox را باز کنید و با فشردن دکمه Alt از روی کیبرد Menu را ظاهار کنید. سپس از منوی باز شده وارد Tools شوید و روی Add-Ons کلیک کنید. همچنین می توانید از کلید ترکیبی CTRL + Shift + A استفاده کنید.

افزونه فایرفاکس
افزونه فایرفاکس

حال وارد قسمت افزونه های Mozilla Firefox شدید. در سمت راست بالا قسمتی برای جستجوی Add-Ons ها وجود دارد(شماره 1). پایین تر قسمتی وجود دارد به اسم Up & Coming که جدیدترین و آپدیت Add-Ons ها در آنجا نمایش داده می شود(شماره 2). برای مشاهده تمامی Add-Ons ها بر روی See All کلیک کنید تا وارد صفحه افزونه ها شود.

افزونه فایرفاکس
افزونه فایرفاکس

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید صفحه Add-Ons فایرفاکس باز شده. همانند صفحه قبل ، در بالای صفحه سمت راست قسمتی برای جستجوی افزونه مورد نظر تعبیه شده(شماره 1). در سمت چپ صفحه ۲ ستون را مشاهده می کنید(شماره 2).

  • ستون اول Explore که ۳ دسته دارد.
    دسته اول Featured که منظور افزونه های ویژه است.
    سته دوم Most Popular که معنی آن محبوب ترین افزونه ها است.
    دسته سوم Top Rated که معنی آن افزونه هایی که بیشترین امتیازی را توسط کاربران دریافت کرده اند.
  • ستون دوم بر اساس موضوعات مختلف دسته بندی شده ، تا کاربر به راحتی افزونه خود را پیدا کند(شماره 3).

وسط صفحه هم افزونه ها را به همراه نوع کاربردشان نمایش می دهد. در این قسمت می توانید افزونه ها بر اساس ، جدیدترین ها ، بیشترین امتیاز ، بیشترین استفاده و… مشاهده کنید(شماره 4).

افزونه فایرفاکس
افزونه فایرفاکس

برای مثال یک افزونه را انتخاب می کنیم… افزونه انتخابی ما YouTube Auto HD است. (می توانید آن را جستجو کنید.)
با نصب این افزونه هنگامی که قصد نمایش ویدئویی از یوتیوب داریم ، به صورت اتوماتیک کیفیت ویدئو مورد نظرمان را به صورت HD نمایش می دهد و تبلیغات اول ویدئو را حذف می کند. زمانی که موس خود را روی این افزونه می آوریم ، آیکن Add To Firefox را مشاهده می کنید.

افزونه فایرفاکس

با کلیک بر روی Add to Firefox پنجره ای باز می شود که با کلیک بر روی Install Now ، افزونه مورد نظر نصب می شود.

افزونه فایرفاکس

پس از نصب افزونه پنجره زیر نمایش داده می شود. برای اعمال تغییرات بر روی Restart کلیک کنید تا مرورگر شما Restart شود.

افزونه فایرفاکس

معرفی آهنگ (آزمایشی)

همانطور که می دانید هر موزیکی ارزش دانلود و خرج ترافیک را ندارد چه برسد که گوش و هواس خود را به آن معطوف کنید. بنابراین تصمیم گرفتیم در انتهای خبرهای خاص BigETek.com یک آهنگ زیبا را تقدیم شما کنیم تا در کنار آموزش دنیای تکنولوژی، زمان های فراقت خود را نیز با سرگرمی هایی جذاب سپری کنید. و مطمعن باشید با دانلود موزیک هایی که معرفی می کنیم، لذت کافی را خواهید برد. از اعتماد شما کمال تشکر را داریم.

موزیک زیبا و احساسی ” امین رستمی “ با نام ” معجزه اینه ” هدیه فرهاد

برای دانلود کلیک کنید 

شما نیز موزیک لذت بخشی را معرفی کنید تا در خبر بعدی با نام شما در سایت ثبت شود.

از طرف تمامی خوانندگان سایت از شما سپاسگذاریم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد