افزودن قابلیت شارژ بیسیم به هر گوشی

مدتی بود که هر گوشی پرچمدار و بالارده ای که عرضه میشد (البته به جز آیفون ها)، دارای قابلیت شارژ بیسیم بود. اما هم اکنون اوضاع تغییر کرده و گوشی های بالارده و پرچمداری که در سال های 2016 و 2017 از سوی کمپانی هایی نظیر HTC، Motorola، Google، Lenovo و Sony عرضه شدند هیچکدام دارای قابلیت شارز بیسیم نبودند و تنها کمپانی سامسونگ است که هنوز به این قابلیت علاقه دارد و آن را در گوشی هایش تعبیه میکند.

آموزش  افزودن قابلیت شارژ بیسیم به هر گوشی

درست است که  تنها تعداد گوشی های بسیار کمی از قابلیت شارژ بیسیم پپشتیبانی میکنند اما روش هایی وجود دارند که با استفاده از آنها شما میتوانید قابلیت شارژ بیسیم را به گوشی خودتان که از این قابلیت پشتیبانی نمیکند بیافزایید.

قاب های گوشی با قابلیت شارژ بیسیم

زمانی که قابلیت شارژ بیسیم به تازگی برای گوشی های اندرویدی عرضه شده بود، کاربران گوشی های آیفون از این موضوع گله داشتند که چرا گوشی های آنها این قابلیت را ندارد. در این زمان بود که کمپانی هایی که وسایل و لوازم جانبی تولید میکردند دست به کار شدند و قاب هایی برای گوشی های ایفون تولید کردند که نه تنها از گوشی محافظت میکردند، بلکه قابلیت شارژ بیسیم را نیز به این گوشی ها می افزودند.

 

 افزودن قابلیت شارژ بیسیم به هر گوشی

 

هم اکنون هم این کمپانی ها اینچنین قاب هایی تولید میکنند. برای مثال یک قاب که قابلیت شارژ بیسیم را به گوشی های آیفون 7 و یا آیفون 7 پلاس به ارمغان آورد چیزی حدود 60 دلار قیمت دارد. اینچنین قاب هایی برای گوشی های شرکت های دیگر نیز وجود دارند. همچنین قاب هایی وجود دارند که دارای یک باتری در داخل خود هستند که به عنوان یک پاوربانک برای گوشی عمل میکنند.

افزودن قابلیت شارژ بیسیم به گوشی با برچسب های شارژ بیسیم

با استفاده از برچسب های شارژ بیسیم میتوانید این قابلیت را تقریبا به هر گوشی بیافزایید. این برچسب ها دارای یک رابط USB هستند که به پورت USB گوشی متصل میشود و شارژ دریافت شده را به گوشی ارسال میکند.

 

 افزودن قابلیت شارژ بیسیم به هر گوشی

 

از مزایای استفاده از اینگونه برچسب ها این است که در هر جایی یافت میشوند و همچنین تا حدی باریک هستند که میتوانید ابتدا آن ها را به پشت گوشی بچسبانید و سپس گوشی را درون یک قاب پلاستیکی بدون قابلیت شارژ بیسیم قرار دهید. با این کار هم کم تر هزینه میکنید و کمتر دچار دردسر می شوید زیرا یافتن یک قاب با قابلیت شارز بیسیم که برای گوشی شما باشد شاید بسیار سخت باشد.

قیمت کم، پشتیبانی از همه گوشی ها و قابلیت کار در کنار قاب های معمولی این برچسب ها را تبدیل به بهترین راه برای افزودن شارژ بیسیم به گوشی کرده است.

افزودن قابلیت شارژ بیسیم به داخل گوشی

اگر مدت زمان گارانتی گوشی شما به پایان رسیده و شما تا حد کافی حرفه ای هستید و در زمینه تعمیر و لحیم کاری و… تجربه دارید، میتوانید یک قطعه شارژ بیسیم به داخل گوشی خود بیافزایید و سپس سیم های آن را لحیم کنید. تا به حال افرادی بوده اند که توانسته اند این کار را با موفقیت انجام دهند.

ابتدا نیاز به یک قطعه دریافت کننده شارژ بیسیم دارید که باید آنرا از یک گوشی دیگر و یا قاب با قابلیت شارژ بیسیم دیگر بردارید. سپس باید گوشی خود را باز کنید و قطعه شارژ بیسیم را قرار دهید و آن را یا مستقیما به باتری و یا به سیم های پورت USB گوشی خود لحیم کنید و نهایتا گوشی را ببندید.

شایان ذکر است که در طی انجام این کار هر لحظه ممکن است گوشی شما آسیبی جدی ببیند، حتی اگر تعمیر کار باشید. گوشی های جدید ممکن است فضای خالی کافی در داخلشان برای قرار دادن شارژ بیسیم نداشته باشند. همچنین گوشی ها پس از مدتی کار کردن بسیار داغ میشوند. بنابراین زمانی این کار را انجام دهید که واقعا میدایند دارید چه کاری انجام میدهید و حرفه ای هستید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد