افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8

همانطور که میدانید گوشی های Gaaxy S8 و S8+ تا چندین روز دیگر به صورت کاملا قانونی با قیمت متعادل وارد بازار خواهند شد. این دو گوشی از آنجایی که صفحه نمایش های بزرگی دارند مصرف باتری بالایی نیز دارند. از این رو، قبل از خرید یکی از این دو گوشی بهتر است نکاتی جهت بالا بردن طول عمر این دو گوشی بدانید تا زمانی که خریدید به راحتی استفاده کنید. در ادامه ترفند هایی برای افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8 و بهبود طول عمر باتری ارائه می شود . با این مقاله از بیگ ای تک همراه باشید.

اگر با ترفند های گوشی گلکسی اس ۸ آشنا نیستید می توانید از طریق مقاله زیر با آن آشنا شوید :

ترفند‌های گوشی Galaxy S8

نکاتی برای افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8

گوشی گلکسی اس ۸ دارای باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری است که برای یک گوشی با صفحه نمایش با این اندازه کم به نظر میرسد و همچنین اس ۸ پلاس نیز دارای یک باتری ۳۵۰۰ میلی آمپری است که با توجه به بزرگ تر بودن اندازه صفحه نمایش این گوشی نسبت به اس ۸ باتری آن نیز بزرگ تر شده است.

طی تست هایی که از این دو گوشی گرفته شده است تنها تا ۸ ساعت میتوانند شما را یاری کنند. برای هر کاربر مواقعی پیش میاید که نیاز دارند بیشتر از گوشی خود استفاده کنند. در این مقاله نکاتی برای بیشتر شدن طول عمر باتری گوشی های اس ۸ و اس ۸ پلاس به شما می گوییم.

۱٫ استفاده از پس زمینه های سیاه برای گوشی

 

افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8
افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8 با پس زمینه سیاه

 

گوشی های اس ۸ و اس ۸ پلاس دارای صفحه نمایش های OLED از نوع Super Amoled هستند که حین نشان دادن رنگ سیاه پیکسل هایی که رنگ سیاه را نشان میدهند خاموش هستند و از این رو حین نمایش رنگ سیاه در صفحه مصرف باتری نسبت به نمایش رنگ سفید و یا دیگر رنگ ها کمتر خواهد شد.

۲٫ حالت تنظیم خودکار میزان نور را غیر فعال کنید

 

افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8

 

در حالت Auto Brightness یک سنسور در گوشی که کارش تشخیص میزان نور محیط است، نور صفحه را بر اساس میزان نور محیط کم و زیاد میکند. زیاد شدن نور صفحه باعث سریع خالی شدن باتری میشود. بنابراین، این قابلیت را در تنظیمات غیر فعال کنید.

۳٫ از App Power Monitor استفاده کنید

 

 

 

با استفاده از App Power Monitor میتوانید میزان استفاده از باتری توسط برنامه های مختلف در گوشی را ببینید. با این کار میتوانید باتری هایی را که مقدار زیادی از باتری را مصرف میکنند را شناسایی و حذف نصب کنید. البته میتوانید قابلیت App Power monitor فعال کنید تا برنامه هایی که بیش از سه روز از آنها استفاده نمیکنید به حالت غیر فعال موقت دربیایند تا مصرف باتری کم شود.

افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8

۴٫ Smart Stray را غیر فعال کنید

Smart Stray نام قابلیتی است که زمانی که فعال باشد، تا زمانی که به صفحه گوشی نگاه کنید خاموش نخواهد شد. البته این قابلیت برای کاربرانی که میخواهند زمانی که گوشی را کنار میگذارند خاموش شود بسیار مفید است اما در کل از مقدار زیادی از باتری استفاده میکند.

این قابلیت از دوربین جلوی گوشی برای انجام این کار استفاده میکند و حین کار با گوشی دوربین جلوی گوشی به صورت مداوم چک میکند که صورت شما در مقابل گوشی قرار دارد و یا خیر. به همین دلیل است که مصرف باتری زیادی دارد و باید آن را خاموش کنید.

برای خاموش کردن این حالت از طریق تنظیمات وارد بخش “Advanced Features” شوید و سپس این قابلیت را خاموش کنید.

افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8
به تنظیمات بروید

 

 

افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8

۵٫ وضوح تصویر را پایین بیاورید

در گوشی های اس ۸ و اس ۸ پلاس قابلیت پایین آوردن کیفیت صفحه نمایش جهت پایین آمدن مصرف باتری وجود دارد. شما میتوانید وضوح صفحه نمایش را از کواد اچ دی به فول اچ دی ببرید تا مصرف باتری کم تر شود. کیفیت صفحه کواد اچ دی تنها حین تماشای عکس و فیلم لازم است و حین انجام کارهای معمولی فول اچ دی کاملا کافی است.

 

افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8
افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8

 

۶٫ NFC را خاموش کنید

از NFC برای رد و بدل یک سری از اطلاعات بین دستگاه ها استفاده میشود. افراد زیادی از این قابلیت استفاده نمیکنند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که از این قابلیت استفاده نمیکنید، این قابلیت را خاموش کنید تا در مصرف باتری صرفه جویی کنید.

افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8
افزایش عمر باتری Galaxy S8 و +S8 با خاموش کردن NFC

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد