افزایش سرعت نقشه گوگل تهران ایران و جهان

شما هم احساس می کنید که نقشه گوگل تهران کمی کند شده است؟ این کاهش سرعت به دلایل بسیاری از قبیل سرعت رسیدن دیتا به موبایل، حجم زیاد جزییات نقشه ای مانند تهران و غیره اشاره کرد. اما در ترفندی که در ادامه ارائه می کنیم می توانید سرعت لود شدن نقشه را بهبود ببخشید اگر به سفر می روید و از Google Map استفاده می کنید برای به مشکل نخوردن حتما از این ترفند بهره ببرید.

برای بسیاری از ما گوگل مپ یا نقشه گوگل تهران در یافتن مکان هایی مخصوصا ناشناخته در تهران بسیار مفید است. همچنین تخمین مسافت بین مبدا و مقصد بین حالات پیاده یا رفتن با ماشین به مقصد یکی دیگر از مزیت های آن است.

تعداد استفاده کنندگان نقشه گوگل فارسی در حال رشد است. کاربران زیادی از این سرویس گوگل بخاطر کاهش سرعت آن اعتراض دارند. و حق هم با آنهاست زیرا برای این اطلاعات هزینه پرداخت می کنند. اما چاره را چیست؟

افزایش سرعت نقشه گوگل تهران

گوگل برای افزایش سرعت یک عبارت بنام  ورژن سبک در انتهای آدرس هر نقشه بکار برده است. و آن عبارت این است:

force=lite?

در واقع شما با استفاده از این پسوند در انتهای آدرس گوگل مپ خود با حذف برخی ویژگی ها موجب سبکتر شدن صفحه لود شده می شوید. ما حتی برای اثبات این قضیه تستی انجام خواهیم داد که در ادامه خواهید آمد.

برای رفتن به نقشه گوگل تهران اینجا را کلیک کنید.

با رفتن به آدرس بالا می بینید که در انتهای آدرس عبارت force=lite? آمده. این پسوند موجب می شود که شما از ورژن قدیمیتر گوگل برای مکانیابی استفاده کنید . ورژنی که ویژگی های زیر را ندارد:

 • حالت 3 بعدی و دید کره زمین
 • نشان دادن مکان کامپیوتر شما در نقشه
 • محاسبه مختصات شما
 • جستجوی مکان های اطراف شما
 • محاسبه مسافت بین مبدا و مقصد
 • نقشه های اضافی
 • ارسال نقصان نقشه به گوگل و …

اما نوبت به تست می رسد. شاید با سایت gtmetrix.com آشنا باشید. یکی از پردازش های این سایت برای تست سرعت است. مثلا تست سرعت سایت BigETek.com با سایت Google.com و Yahoo.com در این سایت مقایسه شده است. همینطور بهتر است بدانیم که هر سایتی که بهینه باشد دارای رنک بهتری توسط جی تی متریکس است. شما هر صفحه ای از سایتی را می توانید با صفحات دیگر در اینترنت مقایسه کنید و ببینید که سایت تا چه میزان اپتیمایز شده. به شکل زیر توجه کنید

bigetek.com-gtmetrix-test

همانطور که می بینید فاکتور اول دجه بندی تست سرعت صفحات اینترنتی است و این درجه بندی را در دو ورژن معمولی و سبکسازی شده گوگل مپ نیز بررسی کردیم و نتایج بشرح زیر است. ادعای ما در لود شدن سرعت بالاتر صفحات درست است اما دیگر فاکتور ها نشان از برتری ورژن فعلی گوگل مپ استو اگر اینطور نبود باید به کار گوگل شک می کردیم.

bigetek.com-gtmetrix-tes-2

در شکل آدرس https://www.google.com/maps/?force=lite را بررسی کردیم. شما هم با رفتن به این آدرس وجستجوی هر مکانی از ایران در ورژن سبک گوگل پا می گذارید و نیاز به اضافه کردن عبارت قبلی را ندارید.

در انتها لازم است بدانیم که اگر در مرورگر موبایل از این ترفند استفاده می کنید مشکلی نخواهد داشت اما اگر از اپلیکیشن Map که توسط گوگل در موبایل ها جاگذاری شده استفاده کنید این ترفند پاسخ گو نیست. شکل مرورگر موبایل را در زیر می بینیم که شبیه به مرورگر کامپیوتر عمل می کند اما اپلیکیشن عملکردی متفاوت دارد.

bigetek.com-azadi-tehran

One thought on “افزایش سرعت نقشه گوگل تهران ایران و جهان

 • January 5, 2018 at 11:02 am
  Permalink

  سلام قربان خیلی ممنونم از مطلب مفیدتون.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد