افزایش سرعت لود سایت : راه کارها و روش ها

زمانی که نشانی یک سایت را در نوار آدرس وارد میکنید و کلید اینتر را میزنید تا سایت لود شود، باید مدت زمانی را منتظر بارگذاری سایت باشید. این زمان بارگذاری با توجه به پارامتر های مختلف میتواند تغییر کند. اگر شما مدیر یک سایت هستید باید همیشه این زمان را به کمترین حالت ممکن برسانید. در این مقاله راه کارهایی برای افزایش سرعت لود سایت ارائه می کنیم.

روش های افزایش سرعت لود سایت

در این مطلب پنج نکته مهم در مورد افزایش سرعت لود سایت برای شما آماده کرده ایم.

1- ارتقا به نسخه جدید

 

افزایش سرعت لود سایت

 

در ابتدای کار برای استفاده از راهنمایی های این بخش باید سیستم مدیریت محتوای خود را مثل وردپرس به آخرین ورژن ارتقا دهید، زیرا آخرین نسخه هر سیستمی میتواند ویژگی های جدیدی نسبت به نسخه قبلی در خود داشته باشد که روند سایت شما را بهبود خواهد بخشید.

2- استفاده از حداقل پلاگین ها

 

افزایش سرعت لود سایت
افزایش سرعت لود سایت : کاهش تعداد پلاگین

 

خیلی از مدیران سایت ها و وبلاگ نویسان که در ایران بیشتر بر روی وردپرس فعالیت میکنند برای راحتی کار از پلاگین های زیادی استفاده میکنند که همین موضوع میتواند سرعت لود صفحات وب را پایین آورد. بهترین راه حل برای این موضوع این است که به جای به کار بردن پلاگین های زیادی و گاه بی مصرف بهتر است از کدنویسی استفاده کنیم تا هم حجم دیتابیس کم شود و در نتیجه سرعت بارگذاری سایت به نسبت زیادتر شود.

3- اجتناب از جاوا اسکریپت

 

افزایش سرعت لود سایت

 

بسیاری از تم ها و پوسته های به کار رفته توسط سایت های مختلف داری کدهای JSS غیرضروری هستند. میتوانید برای سرعت بخشیدن به سایت خود، آنها را غیر فعال کرده یا با ابزارهای دیگر جایگزین کنید.

4- کدنویسی تمیزافزایش سرعت لود سایت

برای اینکه حجم دیتابیس سایتتان کمتر شود بهتر است کدهای ناخواسته و غیر ضروری را تمیز کرده یا پاک کنید. همچنین سعی کنید تا اگر دانش کافی در زمینه HTML یا CSSS دارید، خطاهای روی داده در این زمینه را اصلاح کنید.

5- جلوگیری از لود فلش

در مواردی میتوان از محتوای فلش استفاده کرد که یک سایت بزرگ یا بخصوص را راه اندازی کرده باشید. بهتر است از لود هر گونه فایل فلش و پلاگین های فلش نیز در وبسایت خود جلوگیری نمایید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد