اعمال افکت متن و آتش در فتوشاپ ( سطح متوسط )

در طراحی های یک گرافیست، خلاقیت حرف اول را می زند. اما زمانی که هزاران طرح آماده وجود دارد بهتر است از تجربیات دیگران بهره ببرید و از خلاقیت خود در پیمایش مرز تازه ای برای طرح خود استفاده کنید. در طی طراحی لوگو های رایگانی که برای کاربران عزیز اقدام می کردیم، تصمیم گرفتیم یکی از این طرح ها را به عنوان یک موضوع آموزشی برای شما علاقه مندان طراحی لوگو در فتوشاپ ارائه دهیم. آموزش سطح متوسطه فتوشاپ افکت متن و آتش در فتوشاپ را میهمان BigETek باشید.

توجه: این آموزش در سطح متوسطه است و برای درک بهتر این آموزش و کم شدن مشکلات در یافتن دستورات لازم باید (مثلا یافتن لایه فونت یا عکس) به سراغ آموزش های قبلی فتوشاپ سایت بروید.

افکت متن و آتش در فتوشاپ

گام1: در اینترنت به جستجوی شعله بروید. کلمه کلیدی برای جستجو Fire است. منتهی برای اینکه نیاز به عکسی از آتش داریم که بدون پس زمینه باشد. پس کلمه png را اضافه می کنیم. در نتیجه کلمه مد نظر جستجو Fire png است. سپس آن را ذخیره و وارد فتوشاپ می کنیم.

متن و آتش در فتوشاپ
متن و آتش در فتوشاپ

گام2: بعد از وارد کردن آتش به فتوشاپ(عکس آتش را بکشید و داخل فتوشاپ رها کنید.) ، T را از کیبورد بزنید و شروع به تایپ کنید. مثلا ما کلمه OriFlame@ را که نام کانال یکی از کاربران است می نویسیم. سپس lasso tool را انتخاب می کنیم و قسمتی از لایه آتش روی یک حرف(مثلا @) را انتخاب می کنیم. سپس Ctrl+J را می زنیم تا آن قسمت انتخاب شده در لایه جدید قرار گیرد. بعد لایه قبلی را پنهان کنید (چشم کنار لایه آتش بزرگتر را بزنید تا خاموش شود.)

متن و آتش در فتوشاپ
متن و آتش در فتوشاپ

گام3: حال  باید smuggle tool را انتخاب کنیم و اطراف شعله را به پشت کلمه هدایت می کنیم.

متن و آتش در فتوشاپ
متن و آتش در فتوشاپ

گام4: همین کار را با تمامی حروف می کنیم.

گام5: سپس با کلیک راست روی لایه متن و انتخاب گزینه Rasterize type آن را به تصویر دارای پیکسل تبدیل می کنیم. و سپس دوباره کلیک راست روی لایه متن و انتخاب گزینه Blending Option مانند تصویر زیر عمل را انجام می دهیم.

متن و آتش در فتوشاپ
متن و آتش در فتوشاپ

گام6: برای دادن حالت آب شدگی مثل شمع به متن باید smuggle tool را انتخاب کنیم سپس با ابزار مد نظر برخی قسمت های متن را به سمت پایین بکشیم.

متن و آتش در فتوشاپ
متن و آتش در فتوشاپ

و نتیجه را مشاهده می کنید.

متن و آتش در فتوشاپ
متن و آتش در فتوشاپ

One thought on “اعمال افکت متن و آتش در فتوشاپ ( سطح متوسط )

  • March 12, 2017 at 2:32 pm
    Permalink

    خیلی خوب بود

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد