اضافه کردن والپیپر متحرک به صفحه اندروید (چهار روش)

داشتن تصویر در پشت صفحه اندروید خوب است اما داشتن یک تصویر کتحرک بسیار چشم نوازتر خواهدبود.  اما متاسفانه این مورد باعث مصرف سریعتر باتری شما می شود. اگر مصرف سریعتر باتری برای شما زیاد مسئله ساز نیست می توانید از روش هایی که در ادامه می آید به اضافه کردن پشت صحنه متحرک به گوشی همراه اندرویدی خود بپردازید.

اضافه کردن والپیپر متحرک : والپیپرهای زنده از پیش نصب شده ( روش اول)

سریعترین روش برای تجربه پس زمینه زنده استفاده از والپییپرهای از پیش نصب شده بر روی اندروید می باشد. که در ادامه نحوه پیدا کردن و استفاده از آن ها آموزش داده شده است :

1- به صفحه خانه (Home) بروید، بر روی یک فضای خالی انگشت زده و نگه دارید تا تنظیمات والپیپر بیاید (wallpaper settings) بر روی Wallpaper بزنید.

 

Live_Wallpaper

 

2- روش جایگزین در بالا این است که در لیست اصلی تنظیمات Settings بر روی Display بزنید و در داخل آن به منوی Wallpaper تا به تنظیمات مشابه روش بالا برسید

3- در این منو بر روی والپیپر زنده (Live Wallpapers) بزنید تا وارد آن شوید.

4- حال شما قادر هستید تا تمامی والپیپر های زنده از قبل نصب شده بر روی گوشی خود را ببینید (اینجا همچینین همان جایی است که شما می توانید والپیپر های دانلود شده خود را بیابید)

 

5- والپیپر مورد پسندتان را انتخاب کنید و سپس بر روی Set as Wallpaper تا فرایند کامل شود

 

این روش برای اندروید جدید قابل استفاده است البته باید گوشی قابلیت اجرای آن را نیز داشته باشد. مجموعه والپیپر های از قبل نصب شده روی گوشی ها مجموعه خوبی برای تست مصرف باتری گوشی است اما هر والپیپر زنده مقدار متفاوتی از منابع رو مورد استفاده قرار می دهد.معمولا ویدئو بیشتر منابع رو مصرف میکند.

 

اضافه کردن والپیپر متحرک : والپیپر از گوگل پلی ( روش دوم)

دانلود والپیپر زنده از گوگل پلی بسیار آسان است و هیچ تلاش خاصی برای نصب و راه اندازی آن نیاز نیست.

انتخاب های بسیاری وجود دارد.برای مثال می توان Weather Sky Live Wallpaper را نام برد که می توان از گوگل پلی آن را دانلود کرد و بک گراند شما را به آسمانی تغییر میدهد که متناسب با هوا مکان شما تغییر میکند. این برنامه از هواشناسی جهانی کمک می گیرد.

 

DownloadGooglePlay

 

WSLW

 

مورد جالب دیگر Meter است که توسط گوگل ارائه شده و اطلاعاتی مانند مقدار باتری را بصورت بصری نمایش می دهد. در ضمن این برنامه رایگان است.

 

DownloadGooglePlay

 

 

Meter_Example

 

برخی از والپیپر های زنده پولی هستند اما بقدری تعداد رایگان ها زیاد است که شما نمی خواهید پولی ها را امتحان کنید

 

برای دانلود و نصب از گوگل پلی باید موارد زیر را انجام دهید :

۱- برنامه Google Play را بر روی دستگاه خوذ باز کنید.

۲- در داخل جستجو عبارت Live Wallpaper را وارد نمایید.

۳- آنگاه یک لیست از والپیپر های رایگان و پولی برای شما نشان داده می شود بنابراین مورد مدنظر خود را دانلود کنید.

۴- بر روی Install زده و منتظر باشید تا دانلود و نصب آن تمام شود.

۵- هنگامی که دانلود تمام شد Open را بزنید و در صورت رضایت از عملکرد آن دکمه  Apply را بزنید

 

شما می توانید در داخل پلی استور در Categories به دنبال Live Wallpaper باشید.

 

 

اضافه کردن والپیپر متحرک : والپیپر زنده از اینترنت ( روش سوم)

اگر می خواهید جستجو گسترده تری داشته باشید می توانید کل وب را به دنبال والپیپر آنلاین بگردید و بیشتر آنها با از گوگل استور خواند بود و شما روش های بالا را برای دانلود آنها باید طی کنید.

 

اضافه کردن والپیپر متحرک : خودتان والپیپر زنده بسازید ( روش چهارم)

اگر با روش های بالا نتوانستید آنچه مد نظرتان است را پیدا کنید این امکان وجود دارد که والپیپر زنده خودتان را بسازید فقط کافی است یک اپلیکیشن را از پلی استور دانلود کنید .

 

LWML

 

برنامه Live Wallpaper Maker Lite نسخه رایگان است که با آن می توانید بطور مقدماتی والپیپر پویا بسازید. می توانید از ویدئو ، فایل GIF ، تصاویر و کلمات والپیپر نهایی خود را بسازید. این برنامه بطور منظم بروزرسانی می شود و ویژگی های جدیدی به آن اضافه می شود .

 

DownloadGooglePlay

 

ممکن است دستگاه شما شروع به کند شدن کند هنگام ساخت والپیپر که این نباید باعث نگرانی شما شود.

 

اگر در هنگام استفاده از Live Wallpaper پیغام Unfortunately, Live Wallpaper Picker has stopped را مشاهده کردید مانند شکل زیر  :

 

Live_Wallpaper_Crash

 

کش سیستم خود را خالی کنید همچنین ممکن است یکی از والپیپر هایی که دانلود نموده اید باعث بروز چنین مشکلی شود که اگر آن را پاک کنید مشکل حل شود. مطمئن ترین راه درست کردن این مشکل ریست فکتوری است که ای به معنی پاک شدن تمامی داده های شما می باشد بنابراین قبل آن باید از گوشی خود بکاپ بگیرید که این کار در مقاله زیر آموزش داده شده است.

 

مقاله مرتبط : نحوه بکاپ گیری از دستگاه های اندرویدی

 

بعد از آن مشکل شما حل می شود بنابراین دقت کنید هیچگاه یک والپیپر زنده را دوباره نصب نکنید زیرا ریست فکتوری واقعا عمل سخت و طاقت فرسایی است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد